g3_camera

 

Snapdragon’lara imei tamiri yazısından sonra G3’lerin sinyal sorunları ile alakalı çok mesaj geliyor arkadaşlar. Özelden bir kaç arkadaşa yardımcı oldum, ancak sorular devam ediyor. Bu arada yine yardımcı olduğum ve benimle aynı sektörden ( bilgi işlem ) olan arkadaşımız yapılacak işleri o kadar güzel sıralamış ve kağıda dökmüş ki, kendinden de izin alarak yayınlamak istedim, işte LG G3 sinyal ve türevleri sorunlarının nasıl düzeltileceği, tek derste 🙂

 

g3_back

 

LG G3 16/32 Gb  Şebeke problemi Çözümü :

Öncelikle Cihazınızın Kitkat (4.4.2) yazılımı yüklü olması gereklidir.  Aksi taktirde Qpst programı telefonu görmeyecektir.

Gereksinimler;

1 Adet LG G3 Şebeke sorunlu telefonu

Rom yüklemek için LGFlashTool2014 programı (Downgrade, UpGrade için)

4.4.2 için KDZ stock rom.

LG PC Suite

QPST_2.7.411 ( qnc yedeği almak ve tekrar yüklemek için gerekli program. )

IMEI Converter (İMEİ yi HEX olak dönüştürmek için )

HEXEdit (qnc içindeki İME iyi değiştirmek için)

  1. Öncelikle PC Suit’i bilgisayara yükleyiniz.
  2. *#06# ile ime iyi bir yere not alınız. ( txt dosya içine olabilir. Lütfen Bu konuda dikkatli olunuz. İMEİ yi yanlış yüklemek istemezsiniz)
  3. Eğer telefonun işletim sistemi Lolipop 5.0 ise 4.4.2 ye almamız lazım. PC süitle telefon yedeğinizi alın. ( Ne olur Ne olmaz hani).

Bunun için;

Telefon modelinize ve yazılım koduna uygun Kitkat 4.4.2 sürümünün orijinal stock rom kdz dosyasını bilgisayarınıza indirin.

Avrupa versiyon kdz rom için direkt link. : D85510L_00.kdz

Yukarıda gerekli programları http://www.androidbrick.com/programlar/ bu adresten indiriniz.

Flash tool 2014 için  http://www.androidbrick.com/download/lg-flash-tool-2014/ burdan indirebilirsiniz.

Tüm dosyaları ve gerekli KDZ dosyasını indirdiğinizi varsayıyorum.

 

*LGFlashTool2014 programını bir klasöre çıkartın

*Telefonu kapatın ve USB ile PC ye bağlayın. Daha sonra arkadaki açma kapama tuşu ve ses yükseltme tuşu (üst tuş) beraber basarak telefonu download moda alın.

*Sağlam bir usb kablosu kullanın ki yükleme esnasında bir kazaya kurban gitmeyesiniz.

*LGFlashTool2014 programını çalıştırın.

Programdaki seçenekler aşağıdaki gibi olsun, değiştirmeyin,

Aşağıdaki şekildeki gibi sağda dosya aç kısmına tıklayarak indirdiğiniz KDZ dosyasını yolunu gösterin.

 

1

 

“Normal Flash”  yazan yere tıklayıp devam ederseniz normal yükleme yapar ve  telefondaki bilgileriniz silinmez. (biz buraya tıklayıp devam edeceğiz)

“CSE Flash” yazan yere tıklayıp devam ederseniz temiz yükleme yapar ve telefon hafızasındaki ne varsa silinir.

2

 

“Normal Flash”e tıkladıktan sonra karşımıza yukarıdaki ekran geliyor ve START diyoruz.

İndirdiğiniz romda dil seçeneğiniz geliyorsa isterseniz seçip devam edebilirsiniz. OK diyerek dosyaları telefona gönderilmesini bekleyelim. Herhangi bir soru çıkarsa tamam deyip devam edin.

3

Yükleme bittikten ve telefon kapanıp açıldıktan sonra Bu programı kapatabilirsiniz. Telefonunuzun ilk kurulum ayarlarını yaparak kurulumu bitiriniz. Telefonun Yazılım sekmesinden 4.4.2 olduğunu doğrulayınız.

 

Orijinal ( Şebeke sorunsuz) telefonun qnc yedeğini telefona yükleme.

 

LG PC Suite programını yüklediğinizi ve 4.4.2 ye döndüğünüzü varsayarak devam ediyorum.

Telefon ayarlarından  Genel sekmesi ve Telefon Hakkında kısmına gelin. Yazılım Bilgisine tıklayın. Yapım Numarasına arka arkaya dokunun (en az 4 defa). Geliştirici modu açılacaktır.

Genel Sekmesinden Geliştirici seçeneklerine gelin. (Telefon USB ile PC ye takılı olmasın). USB Hata ayıklamayı işaretleyin. Çıkan soruya tamam deyin.

QPST 2.7.411 programını setup.exe ile bilgisayarınıza kurun.   Program kurulumundan sonra programlar altında QPST Configuration programını çalıştırın. Ekranda Telefonunuzun bağlı olduğu portu ve adını görüyor olmanız lazım. Eğer görmüyor iseniz veya telefon adı kısmında NoPhone görüyorsanız muhtemelen telefonunuzda Lolipop yüklüdür.

4

“Add New Port” kısmına tıklayarak, çıkan ekrandan “Show serial and USB” tikini kaldırıp mevcut portu ekleyebilirsiniz.  Telefonunuzun modelini göremiyorsanız Bu adımdan ileri gidemezsiniz.  (Bende Lolipop yüklü olduğundan buradan ileriye işlem yapamıyorum)

5

6

“Start Clients” ve “Software download” diyoruz.  İlkönce mevcut qnc yedeğimizi almamız lazım. Hata olursa tekrar geriye dönmek için. “ Backup” gekmesine gelip Browse tıklıyoruz. Alacağımız yedeğin yolunu seçip dosyaya bir isim veriyoruz. Start diyerek yedek dosyamızın alınmasını bekliyoruz. Bu esnada Telefonla Bilgisayar arasındaki usb bağı kopartmayın. DokunMAYIN patlar.

7

Yedeğimizi aldık.  İMEİ mizi bir yere not almıştık. IMEI converter programını açarak mevcut İMEi mizin Convert IMEI diyerek HEX kod karşılığını öğreniyoruz.  Hex Kodlarını bir metin dosyasına kopyalayalım daha sonra lazım olacak.

8

 

HEXEdit Programını çalıştıralım. Bu program Yedeğimizdeki imei iyi değiştirmeyi sağlayacak. Bu şekilde mevcut ime iyi de tamir edebilirsiniz.

File ve Open menüleri ile 12.4.gold.orj.qcn dosyasını açalım.  Edit ve Find diyerek 083A (imei başlangıcı olan kod) aratalım. Find Next işaretli olmasın.  Bulduğumuz ilk kısma daha önce not aldığımız ve bize ait olan imei hex kodları ile değiştirelim. Bu şekilde Find ile 3 değişiklik daha yapacağız. Yani 083A ile başlayan eskii imei yerine kendi legal imei mizi tamirliyeceğiz.

9

 

 

 

 

11

 

 

Değişikliği yaptıktan sonra File menüsünden Save AS diyerek yeniden isimlendiriyoruz. Repair İMEİ diyedilirsiniz. QPST Configuration programını açarak  “Start Clients”  Software Download  ve restore sekmesine geliyoruz. Browse tıklayarak aldığımız yedek dosyayı seçiyoruz ve start diyoruz.  İşlemleri tam yapmışsanız hata vermeden düzgün dosya telefonunuza yüklenir. Telefonunuz açılıp kapandıktan sonra işlem tamamdır. Eğer bu ekranda hata alırsanız “AllowPhone/File ESN” yi işeretleyerek tekrar  starta basıp deneyin.

Ben bu yöntemle Şebeke sorunumdan kurtuldum. Daha sonra LOLIPOP yükleyebilirsiniz.

 

bin

 

Not : Avrupa versiyon kdz rom için direkt link. : D85510L_00.kdz

Lg G4 imei tamiri, LG G4 imei repair, yakında..

 

Leave a Reply

321 Yorum - "LG G3 Sinyal / 3G / Görüşme Problemleri, Çözümler Burada :)"

Bildir
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Üye

Lg g3 d855 cep telefonu var. Yurtdışı ve başka imei atılmış. İnternet bağlantısın da sürekli kompa oluyor. 4 g bağlanmıyor. Ankarada ikamet ediyorum. Çözüm varmı. Yardımcı olabilir misiniz.

Üye

İyi günler. İlginiz için teşekkür ederim. Telefon içini söktüm. Anakartın modeli d851. Yazılım ise d855 4.4.2 yüklenmiş. İnternet ve şebeke sorunu nasıl çözümlerim. Teşekkürler.

Remzi
Üye

Osman aga korktuğum başıma geldi tüm programları kurdum işe koyuldum LGFlashTool kurdum kdzyi ekledim telefonu dowland a aldım kurulum başladı telefonda kapanıp açılacak ama açılmıyor lg simgesi gidip geliyor bundan korkuyordum başıma geldi ne yapmam lazım 🙂

Üye

Merhaba
Öncelikle rahatsız ettiğim için özür dilerim. Ben telefonu takıp QPST’yi açtığımda bir türlü telefonu tanıtamadım. Bilgisayar telefonu görüyor ancak QPST görmüyor. Sürümü de 4.4.2
Yardım edersen çok sevinirim. Şimdiden Allah razı olsun.

Üye

merhaba beni lg g3 te sim kart sorunu var.Mobil ağ siz geçerli bir SIM kart takip yeniden başlatana kadar kullanılamayacak.deyip kapanıyor.servise gönderdim ana kart degişmesi lazım dediler ama telefonun tüm özellikleri calışıyor ama sadece sim kart çalışmıyor.bence programsal bir sorun var.sorun için yardımcı olabilirmisiniz

emin
Üye

Hocam anlatılanların hepsini yaptım yüzde 4 de kaldı Received an invalid command from the phone.hatası verdi neden acaba yardımcı olurmusunuz

android1ick
Ziyaretçi

Benim başıma hiç gelmeyen bir hata, acemi kullanıcıların başına da genelde gelen bir hata, o yüzden bir yorum yapamayacağım, işi bilene bıraksanız daha hayırlı olacak ama, ben ne desem nafile, selamlar.

emin
Üye

hocam merhaba bende G2 D802 modeli var şebeke sorunlu aynı şeyler G2 içinde uygulanabirmi

android1ick
Ziyaretçi

Birebir uygulanabilir evet. Kdz rom ksımları hariç tabiki ! Farklı romlar.

açıkgöz
Üye

Osman bey , bugün telefonu adresinize gönderdim inşallah yardımınızla çözeriz şu sorunu gezmedik telefoncu kalmadı gaziantepte en sonuncusu size anlattığım gibi biraz yapabildi ama yine belirli noktalarda çekiyor sadece, internet bir iyi bir kötü çekiyor….kolay gelsin …abi..

testandroidx
Ziyaretçi

Tamamdır dostum, ilgileneceğim, teşekkürler.

Ammar
Üye

V10a-GLOBAL-COM program versiyonum hocam hangi romu yükleyecem ..

testandroidx
Ziyaretçi

Telefonun versiyonu ne dostum ? Romdan değil model numarasından yola çıkacağız. D855 ise sitede hem kitkat hem lollipop linkleri var (az önce de bir tane kitkat indirdim mideye söylemesi ayıptır 🙂 )

huseyin
Üye

Bende lg g3 un mini versiyonu olan orjinal g3 beat var ,ayni sebeke sorunu benim telefonda da mevcut bu islemleri benim telefondada uygulasam olur mu olursa bnde 12.4 gold.orj.gn dosyasini mi kullanayim.

testandroidx
Ziyaretçi

Sakın ! Aynı telefondan oynanmamış bir tane bulup onun yedeği üzerinden düzeltebilirsiniz ancak (teorik olarak), bana gelen bir model değil daha önce. Selamlar.

bannedx
Üye

Osman bey ankarada ikamet ediyorum ücreti karşılığında ne gerekiyorsa yardımınızı bekliyorum burada sizin referans göstereceğiniz bir yer varsa oraya gidebilirim yada teamviewer üzerinde yardımlarınızı bekliyorum size mail yolu ile ulaşmaya çalıştım uygun zamanınız olup dönüş yaparsanız minnettar olurum. SAYGILARIMLA.

testandroidx
Ziyaretçi

Bulurum bir arkadaş Ankara’da, cep telefonu kayıt özürlü olduğum için bulup döneyim size. Ben hariç herkes sebepleniyor zaten.. Teamviewer konusuna gelince, kimseyi bağlatmayın PC’nize uzaktan, bilgi işlemci olan benden size naçizhane bir tavsiye, selamlar.

sertac
Üye

BENİMDE ŞEBEKE SORUNUM BİTTİ ARTIK – SABAHTAN BERİ İNTERNETTETE TAKILDIM HİÇ KASMADI -MÜBAREK HER YERDE FULL ÇEKİYO- İKİ DİŞ TE BİLE ZANK DİYE GOOGLA GİRİYO – TELEFONUMU TELEFONCUDAN ALMIŞTIM ELİMDE LG G3 OLMASININ ZEVKİNİ DAHA YENİ YAŞIYORUM

BU SİTEDE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER

testandroidx
Ziyaretçi

Emeği geçen bir tek ben dostum, tek kişiyim yani. Güle güle kullanın telefonunuzu.

ANIL
Üye

Arkadaşlar elinde orijinal qnc dosyadı olan var mı? Üstadı kızdırmışsınız üstaddan isteyemiyoruz.

ANIL
Üye

Osman üstad kusura bakma benim jeton geç düştü o yüzden direkt mesaj yokuyla diger kullanicilardan istedim. Size bir iki tane mail attim. Cevabınızı bekliyorum. Bu mesajlari onaylamasaniz da olur siz okuyun yeter.

testandroidx
Ziyaretçi

Bir de şöyle bir şey var, ordan bakınca 24 saat pc başında oturan bir adama mı benziyorum ? Ah pardon suç bende unutmuşum Türk insanının işi hep ACİLdir, ama hep. Gönderdim sana dosyayı, BEDAVA, sonra da bir şey rica ettim karşılığında, şimdi de senden ses yok, ben sabaha kadar bekliyeyim, malum işin gücün vardır. Sabah da ses çıkmaz ise benden bu kadar birader. Geri dönün sevgili donanımhaberinize, bana adam gibi adam lazım, bu sitenin kuruluş amacı bu, adamları bir araya toplamak. Sıkıldım ben çoluk çocuk muhabbetinden.

imd
Üye
osman bey yazıyı okudum ve yapmam gereken işlemlerin şu şekilde olduğunu anladım. kitkata dönmüş ve rootlu lg g3 mü pc ye bağlıyorum. daha önceki işlemlerimde kullanmadığım Minimal ADB programını pc kuruyorum ve telefon pc ye takılıyken çalıştırıyorum. komut ekranında “adb shell” yazıp enter yapıyorum. daha sonra “su” yazıp tekrar enter yapıyorum. karşıma root satırı geldikten sonra “ls -al /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name” komutunu yazıp entera basıyorum. ekranda gördüğüm modemst1, modemst2 ve fsg klasörlerinin karşılığına gelen partisyonlarının içini komutu ile dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p”x” x yerine ilgili satır numaralarını yazarak boşaltıyor ve son olarak ta “reboot” komutuyla telefonu yeniden başlatıyorum. artık bu aşamadan sonra telefonu… Read more »
testandroidx
Ziyaretçi

“artık bu aşamadan sonra telefonu qpst programıyla yedeğini alıp yine tamirli qcn dosyasını startlayabileceğimi düşünüyorum” Buraya da açıklık getirelim, nihayet başaracağız. İçlerini boşalttıktan sonra yedek almak ? Sorunlu telefonun yedeği üzerinden yapılan işlem zaten sorunlu olacaktır, heleki tüm ayarları sıfırladıktan sonra yedek almak, bomboş bir qcn olur ama bu ! Bu son cümleye kadar tüm adımlar tamam, son bir işlem kaldı. Benim size gönderdiğim qcn’ye kendi imeinizi tamirleyip, restore ile telefona atıyorsunuz ve telefon olması gerektiği çalışmaya başlıyor.

Özgür
Üye
testandroidx
Ziyaretçi

Bu vesile ile dönüş yapıyorum tüm kullanıclara. Bu hizmet sona ermiştir, bende ne sinir kaldı, ne derman , ne de vakit. Sıkıntılı G3 sahipleri ya yaptırdığınız yere gidiyorsunuz hakkınızı aramaya, ya da bana servise geliyorsunuz bundan sonra..

servet
Üye

12.4 gold.orj.gn bu dosyayı para karşılığında alan arkadaşlar paylaşsa da biz de faydalansak,paramız yok, lütfen paylaşın,dosya sahibi kazanacağınız kadar kazandınız lütfn paylaşın

testandroidx
Ziyaretçi

Lafa bak, burayı donanımhaber mi sandın birader ? Paran yok ama G3 kullanıyorsun nasıl olacak ? Evet bugüne kadar 100’e yakın göndermişimdir, 150 TL kadar da para toplandı, sağolsun sağduyulu arkadaşlar. Bir köpek 2 kedinin mama parası, arada bir kaç paket de sigara almışlığım var, yakacağım şimdi bir tane yine, sayenizde !

akin
Üye

hocam yemek ısmarlayacağım mail atabilir misiniz ? ltfn

testandroidx
Ziyaretçi

Attım mail, bakın herkes şahit 🙂

ANIL
Üye
ANIL
Üye

Testandroix kardeş ya ben yazii anlamadim. Şimdi buradaki işlemler telefoncu tarafindan telefona başka bi imei atıldıktan sonra oluşan proemi mi çözüyor yoksa yeni bi imei atmaya mı yarıoyor? Anlatımda kullanılan imei numarasiyla kastedilen şey telefonun arkasinda pilin altinda yazan orijinal imei numarasi mi yoksa bizim badka bi telefondan kopyalayacagimiz imei numarasi mi anlamadim sabahtan beri yaziya bakiyorum. ben bugun telefoncudan imei attirdim mesela ama bazen 3g tuhaflaşıyor.

testandroidx
Ziyaretçi

İkisi için de aslında. Telefoncuların bozduğu ayarları yerine geri yüklüyor, o arada isterseniz imei’yi de tamir edebiliyorsunuz.

ANIL
Üye
Bakın işte açıklayıcı değil başlık. Mesela ben bugün telefoncuya gitmeden önce bu yazıyı gördüm sonra gittim, bu yöntemle sadece usb kullanarak imei değişikliği yapabileceğimi kolaylıkla anlamış olsaydım size bi düşür parası yollardım ama telefoncuya 20 tl vermek zorunda kaldık. Site ve sayfa çok güzel ama açıklamalar yetersiz ve kullanıcıların kafasında hala soru işaretleri var. Mesela telefoncu imei numarasını atarken bazı ayarları bozdu tamam ama biz imei numarasını düzeltirken eski imei numarasını mı kullanalım yoksa telefoncunun verdiği imei numarasını mı? imei numarasını biş yere not edin demişsiniz. Bataryanın altındaki imei numarasını mı yoksa yeni imei numarasını mı not edelim. kusura bakmayın… Read more »
testandroidx
Ziyaretçi

Algıda seçicilik derler sizin yazdıklarınıza, Sizde G3 var o konuyu arıyorsunuz. Snapdragon imei diye aratsaydınız en kapsamlı ve anlaşılması en kolay yazı dilini yine burada bulacaktınız, yazı dizisi halinde hem de. Yani aslında siz yanlış konudasınız. Bir ayrıntı daha, bu site aslında belli bir seviyenin üstündeki kişilere hitab ediyor, yazılarda çokça belirtiyorum, hiç bir yerde bulamayacağınız soruların cevapları burada, her yerde bulabileceğiniz cevaplar ise yok 🙂

MuRaT
Üye
Osman bey merhaba yukarıdaki adımları takip ederek oluşturdugum qnc dosyasını lg g3’e aktardım elimde bulunan imei numarasını kontrol ettim telfonda gözüküyor bilgileriniz için tşk ederim Yalnız bir konuda sizin ve lg g3 kullanıcıları olan diğer arkadaşların fikirlerini almak istiyorum.. lg g3 ayarlar kısmına girip en alt kısımda yer alan telefon hakkında kısmına gelip tıkladıgımız da bir pencere daha cıkıyor karsımıza burda şebeke yazan bölüme geldigimizde “SİNYA GÜCÜ” başlıgı altındaki degerler nasıl olmalı ideal olan degerler nelerdir sesin konusurken kesilmemesi için bende 3g acıkken 87dbm 9 ile 13asu şeklinde değişen degerler var yalnızca 2g aglarını kullan dedıgım zaman ise 70 ile… Read more »
testandroidx
Ziyaretçi

Değer ne kadar düşükse seviye o kadar iyi demek. Benim gördüğüm en düşük değer Avea ile ( dual bant kullanan tek operatör ) 65 dBm, hem de Oneplus ile 🙂
Sizin değerleriniz de çok normal hatta iyi seviyede, sanırım Avea sizin de.

wpDiscuz