dragon-and-chip-472_0

 

Qualcomm Snapdragon, mobil teknolojide kaldırım taşlarından biri olarak marka oldu. İngiliz menşeili Şirket, sırf  lisans satışından elde ettiği gelir ile bile açık ara sektörde ilk sırada. Rakipleri ne kadar zorlasa da yeni teknolojileri kullanıcıya kazandıran lokomotif şirket durumunda. Benim deyimimle mobil alemin INTELl’i, diğer rakipleri  AMD (Apple), VIA (Exynos), CYRIX (Mtk) vs :). “Snapdragon’lara imei tamiri yapılamaz, imei yazılamaz”‘lardan nerelere geldik. Box’cular, namı diğer telefoncu arkadaşlar, o aletin kabiliyetleri ile sınırlı olduklarından bu konuda başarı sağlayamadılar, iş biz bilgi işlemcilere düştü, çünkü çoğu kişinin telefon diye adlandırdığı bu ufak aletler , aslında hepimizin evlerindeki ana bilgisayarlardan bile daha performanslı ve hızlı.  2.7 GHZ 4 çekirdek’ler, 2GB, 3GB RAM’ler (4GB kapıda), 128GB ana bellekler, bu teknolojiyi kullanmayı bilen NASA’yı hack edebilir bu akıllı telefonlar ile:)

Android işletim sistemi, özünde mobil sürüm Linux, atası Unix. Burdan başlıyoruz, Android dosya yapısı, Qualcomm dosya sistem, partisyonlar, yedek almak, hex editör, imei tamir, yedeği geri yüklemek. Öncesinde yazma  korumayı kaldırmak ( uçurmak), sonrasında bir telefonun hayata geri dönüşü.. Bu hafta başlıyoruz.

Leave a Reply

21 Yorum - "Qualcomm Snapdragon’lara imei tamiri nasıl yapılır, yeni yazı dizisi yakında yayında.. How to repair and change imei on Qualcomm Snapdragon Platform."

Bildir
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
erkan
Üye

hocam xiaomi mi4 e imei yüklendikten sonra güncelleme yapılırmı

android1ick
Ziyaretçi

Deneyiniz, veya imei tamiri yapana sorunuz. Selamsızlara cevap yok burda.

fatih kökçü
Üye

Xiomi miu3 4.4.4 stock rom bu cihazın root konusunda herhangi bir yazı hazırlarmısın ustam

testandroidx
Ziyaretçi

Soruyu bir daha alayım lütfen, çünkü Xiaomi’lerde root sorunu yok !

Onur
Ziyaretçi

yaa hocam senine tanışmak isterim gerçekten?Hangi sehirdesin?Siteni yeni takip etmeye başladım,İnan çoğu kişi için öncü oluyosun..bende az çok bişeylerle uğraşmaya çalışıyorum ama anladımki şuan eline su döken değil biz daha çeşmeyi yeni göreniz diyebilirim..bu tür konularda mutlaka fikir rt si yapıyorsundur.biz de bu masanın bi bacağı olabılırsek ne mutlu..Allah muvaffak etsin..selamlar..

testandroidx
Ziyaretçi

Evet tamamen Pc tabanlı işlem.

taner
Ziyaretçi

elimizde box olmadan yapabilecekmıyız hocam cok saolun ya harikasınız

İsmail Altıntaş
Üye

Abicim inşaallah hak ettiğin yerlere gelirsin. Gerçi bence oraları çoktan geçtin de neyse. :))
Kadir kıymet bilmeyenler yüzünden canının sıkıldığı moralinin bozulduğu boşver dediğin zamanlar olduğundan eminim. Ama abi vazgeçme aynen devam et. Kendi doğrularını değiştirme. Bir kişinin “Allah razı olsun” demesi seni ummadığın yerlere götürebilir.
Selametle.

testandroidx
Ziyaretçi

Allah senden de razı olsun İsmail dostum, bu dünyanın en zor işi, cehalet ile savaşmak, bu çağda cahil kalabilmek bile bana göre günah ya, neyse, bunları karşılıklı konuşuruz artık, bizim tek doğrumuz var, sen de biliyorsun.

Tarık
Ziyaretçi

OnePlus’ın da sahip olduğu Snapdragon 801 için yapacağınız açıklamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. OnePlus ın diğerlerine göre biraz daha çetrefilli olan işlemlerini sizin anlatımınızla başarabileceğimize inanıyorum.

ferhat
Üye

Sayfa hızı süper olmuş hayırlı olsun…

testandroidx
Ziyaretçi

Bu arada yeni hosting hizmete girdi, Türk şirket olsun dedim, ancak maalesef hiç bir verim alamadım, Amerika’lı arkadaşlardan yardım istedik, hızımız düzeldi, bu hızın ilk yazısı Snapdragon 200, 400, 800, 801 imei tamiri olacak ( korumasız imei’lerde sistem hep aynı ), gerekli dosyaları siteye upload edip, genel ve derin olmak üzere yazı dizilerine başlayacağım.

taner
Ziyaretçi

korumasız ve korumalı olan telefonlar nelerdır bunlar hakkındada bılgı verırsınız degıl osman abi

testandroidx
Ziyaretçi

Korulmalı olan ve şu an dünyada yazılamayan 2 büyük grup Samsung ve Sony’ler, korumasız olanlar vay hallerine, yazı dizisi bittiğinde hak yerini bulacak 🙂

testandroidx
Ziyaretçi
Arkadaşlar inanın, gerçekten inanın, bu sözler bile yeterli benim için, bunun hazzını para ile ölçmeye çalışanlar yanılırlar zaten, biz millet olarak aslında çok zekiyiz, de işte önümüzü her şekilde kapatmışlar, olsun yılmak yok, elin Hint’lisinden de, Çin’lisinden de, Avrupa’lısından da zekiyiz, tek aşmamız gereken olay birbirimize güven, tek aşmamız gereken “kolay para kazanma” hırsı. Çünkü öyle bir şey yok, ve şu an dünyada en çok para eden şey nedir ? Tabiki bilgi, bilgiyi paylaşmak bir adım üste çıkmak demektir. Bu paylaşımdan sonra doğru beyinler ile çözemediklerimizi de çözeceğiz İnşallah 🙂 Bunun akabinde genel Android Dünyası, Rom yükleme prensipleri, dikkat edilmesi… Read more »
Numan
Üye

Osman abi hepimiz heyecanla paylaşımlarını bekliyoruz:) ayrıca burada anlatmanın sana çok daha fazla katkısı olacaktır hem sitenin adı duyulacak hem daha fazla kişi seni tanıyacaktır ve zaten uğraşmak istemeyenler veya risk almak istemeyen yine bir çok kişi sana getirecektir

ferhat
Üye

Sonuç itibariyle açıklamak belkide size daha fazla fayda getirecek zaten bu piyasadaki itibarınızı herkes biliyor, eminim bu dahada fazla olacak hala mtk işlemcilerin ime tamirleri için telefoncuya giden bir sürü insan varken bahsi geçen cihazların işlemlerini yapmaya kaç kişi cesaret edebilirki. Osman bey bu konuda sizin marka olacağınız zaten aşikar başarılarınızın ve paylaşımlarınızın devamlılığı ve hedeflerinizin bir an önce gerçekleşmesi sizin gibi dürüstçe işini yapan insanlar için zaten kaçınılmazdır. Tüm yardımlarınız ve içtenliğiniz için Teşekkürler.

testandroidx
Ziyaretçi
Mesut bey çok teşekkür ederim, Tarık Bey’e bu konuda katılıyorum, benim amacım imei konusunu hiç bir zaman saklı tutmak değildi zaten, pasaport bulamayan (zamanında benim gibi) kişilere yardımcı olmaktı. Buralara gelene kadar ettiğim zararları çıkarttım şimdiye kadar Allah’a şükür. Uykusuz geçen haftaların, ayların karşılığı ve ilk başladığımda elimde kalan bu yüzden Çin’e garantiye geri gönderip baya bir masraf ettiğim telefonun masrafı ( Vivo marka o telefon garantiden anakart değişerek gelmişti, şimdiki tecrübelerim ile 20 dakikada halledebiliyorum artık bu tarz sorunları) , bu kadarı bana yeterli. Ve hep diyordum ki, yaptığım iş telefonculara düşene kadar vaktim var, o gün geldiğinde haksız… Read more »
Tarık
Ziyaretçi

Açıklamamasını istemenizdeki sebebi anlayamıyorum. Yaptığı iş çok güzel bir şey, bunu diğer insanlarla paylaşması ise daha da güzel bir şey. Bu iş kendi başına bir risk teşkil ediyor bu riske rızasıyla girmek isteyene neden mani olasınız ki. Sizin de dediğiniz gibi bu tarz işlere bulaşmak istemeyen, vakti olmayan, çekinen kişiler zaten tamir için hala kendisini seçecektir. Bunu yayınlaması kendisinin gelirlerinde pek bir değişime yol açmayacaktır. İnsanlar root yapmaya korkuyorlar telefonlarını halihazırda mevcut olan onca toolboxa rağmen bu işe de kalkışamayacak bir sürü insan olacaktır.

mesutpeker
Üye

Üstad keşke açıklamasaydın sonuçta bu işin patenti sana ait ve bu işin ehli sensin. Ben yine de telefonu sana gönderir hakkın olan parayı yollar sana yaptırırım bu işi.

Tarık
Ziyaretçi

Heyecanla bekliyoruz yazıyı, çok önemli bir adım olur herkes için. Bu işi şu an dünyada sizden başka yapan var mı emin değilim (en azından OnePlus için). Bu saçma IMEI işi bir bizim ülkede var sanırım.

%d blogcu bunu beğendi: