Bir çok kullanıcının aklını kurcalayan sorunun cevabı olabilecek bir link, sahteleri orjinallerine o kadar yakın ki, ben bile elimdeki Redmi Note orjinal mi sahte mi emin olamadım 🙂 Bu siteyi bulduktan sonra çözdüm, sahteymiş !

 

IMG_1829 IMG_1845 IMG_1876 IMG_1889

 

http://xiaomi.eu/community/threads/difference-between-real-and-fake-red-mi-hongmi-note-hm-note-1w.24750/

Yazar Hakkında

Chief Editor

Yaş : 46 / İstanbul Alman Lisesi / Marmara Ü. İletişim Fak. Gazetecilik

İlgili Yazılar

Leave a Reply

11 Yorum - "Sahte ve gerçek Xiaomi arasındaki farklar"

Bildir
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
erkan
Üye

orginal ürün alacagım bir site varmı

testandroidx
Ziyaretçi

Çinliler bile sahte telefon alabiliyor kendi ülkelerinde, bazı “fake” telefonlar çok başarılı. Antutu skoru yalan, redmi note’ın sahtesinde kendi elimle yüklediğim Antutu 31.000 skor çıkardı çift çekirdek 6572’de 🙂 Cpu-z’da okuyamıyor gerçek değerleri (adamlar yükledikleri romların çekirdeğine kodluyorlar değerleri, o yüzden başka rom yükleme şansı yok, en azından bendeki note’da öyleydi) Programlar kısmına Mi’nin kendi yazdığı apk dosyasını ekliyorum, o program sahte ve orjinali ayırabiliyor.

Naim
Ziyaretçi

Mesela elime geçse orjinali ile karşılaştıramam orjinalini bilmiyorsam. internette de bi dolu komplo teorileri dolaşıyor çinden alanlarda özellikle şekil şemal aynı deniyor. Benim anlatmak istediğim telefonu elime aldım baktım aynı kasa açtım telefonu(mi3 te wo yazmıyor heralde) miui market sahtelerinde var mı mesela ? Antutu skorunda ya da cpu-z skorunda oynanabilir mi ?
Belirgin olarak bu sahteymiş diyebilmeliyim.
Teşekkürler

Naim
Ziyaretçi

Peki xiaomi mi3 için nasıl anlıyoruz ?

testandroidx
Ziyaretçi

Dostum en belirgin farklılık dış yapısında mi3 için, orjinal mi3 mat siyah metalimsi bir yapıya sahipken, sahte olanı baya bir parlak siyah. Bunun dışında sahtelerin ekran çözünürlükleri her zaman düşük olur, orjinali full hd olan bir telefonun sahtesini ekranına ve kalitesine bakarak anlamak biraz daha kolay. Bunun dışında yazıda da bahsettiği gibi telefonun şarjının altına Mi logosu ve elektrik değerleri yazmıyor ise, yine şüphelenin. Saygılar.

testandroidx
Ziyaretçi

Daha 3 günlük site saldırmaya başladılar bile admin şifresi için.. Yardım talep edeceğim, ancak kime güvenilebilir ki bu ortamda. Ben nerelerdeyim, insanlar nerelerde. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar, ancak burası benim köyüm, kolay değil öyle 🙂

Ömer Faruk
Ziyaretçi

Belki siteye yardımım dokunabilir su aralar çok yogunum hocam

zafer
Üye

Siteniz hayır olsun herkese faydalı bir iş yapıyorsunuz …..

testandroidx
Ziyaretçi

İstekleriniz de önemli, sitede görmek istediğiniz haberler neler bilmek isterim, çok teşekkürler.

testandroidx
Ziyaretçi

Çok teşekkürler, daha bebek, ama hızla büyüyeceğiz İnşallah.

adsay72
Üye

SİTEMİZ HAYIRLI OLSUN

%d blogcu bunu beğendi: