Blu, Bilezik Smartphone !

blu_turn

 

Eğer 10 gün içerisinde Blu firmasının 1 Milyon $ toplayabilmesine yardımcı olabilirseniz 319 $ karşılığında bu bilim kurgu filmlerinden fırlamış bilezik telefona sahip olabilirsiniz. Indiegogo platformu üzerinden başlattıkları kampanya tabiki bu rakama ulaşamayacak, bu bir ön tanıtım ve bilgilendirme kampanyası. Yeteri kadar ilgi uyandırabilirse yakın bir gelecekte neden üretilemesin ? Blu firması çalışabilir bir prototip üzerinde çalışıyor ancak takdir edersiniz ki bu iş bu tipte küçük sermayeli bir firma için o kadar da kolay değil.

blu_wear

Proje komple bükülebilen komponentler üzerine kurulu. Bükülebilir ekran, bükülebilir kasa, pil ve en önemlisi iç kısım bileşenlerini üzerinde barındıran kartın bükülebilmesi. Bu bileşenleri barındıran anakart dışında çoğunda başarı sağlamışlar, onu da bir kaç küçük anakartı birbirine flex kablolar ile bağlayarak çözecekler gibi gözüküyor. Öyle veya böyle yeni bir çağın başlangıcı bu tip çalışmalar aslında, bilim kurgu çağı, sci-fi.

 

blu_noti

 

Ekran plastik, Flexible Oled, F-OLED, LG G Flex serisinde gördüğümüzün daha gelişmiş versiyonu. Boyutu 5.5″.  Ekran koruması Corning Willow Glass, Gorilla’nın bükülebilir versiyonu. Blu gittikçe ilginçleşiyor çünkü içinde kullanılan bileşenler küçümsenecek türden değil. İşlemci Snapdragon 810, ram 4GB, depolama 128GB. Gelişmiş bir kamera ve nano sim yuvası. Sistem arabirimi ise bileğinizin ve gözünüzün açısını ayarlayabilen sensörler ile desteklenerek ekranın her an doğru açıda olmasını sağlayan GOUI, Gesture Oriented User Interface.

blu_bracelet

319 $ bu tarz bir oyuncak için hiç de fazla sayılmaz, S6 Edge’nin bunun 3 katı fiyata satıldığını düşünürsek hele. Adamların 1 milyon doları olsa neler yapacaklar, milyar dolarları olan Samsung dünya halkını ne güzel oyalamakta sadece 2 kenarı bükerek 🙂

blu_flex

 

 

https://www.youtube.com/watch?t=87&v=jnMFXgtqjOM

 

Katkıda bulunmak isteyenler için proje adresi : https://www.indiegogo.com/projects/blu-the-wearable-smartphone#/story

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x