Tablet Gibi Bilgisayar, Bilgisayar Gibi Tablet.
Onda V80 Plus


Günümüz dünyasında teknoloji ile ilgilenmeyen kalmadı. İş ortamında, evde, yolculukta kısacası hayatımızın her alanında bir şekilde dijital dünyaya bağlı haldeyiz. Bilimin hayatımızı kolaylaştıran versiyonu olan teknolojinin en büyük getirilerinden birisi ise şüphesiz ki “devamlılık”. Bundan kastımız, o anda uğraştığınız işin başka bir aygıtta veya bir başka zamanda aynen devam edilebilir olması. Bunun en büyük ve gelişmiş örneği tabi ki bulut sistemleri. Yoğun olarak kullandığınız marka ve işletim sistemi ekosistemine bağlı olarak farklılık gösterse de, ana tema her zaman kullanıcıların sürekli olarak sistemin içinde kalmasını kolaylaştırmak olduğu için, günümüz şirketleri de doğal olarak buna yönelik çalışmalar yapıp, ürünler üretiyorlar.

Bu mantığa bir başka örnek olarak bugün Onda V80 Plus adlı tablet bilgisayarı ele alıyoruz.

onda-v80-plus-tablet

Doğrudan ürün incelemesine giriş yapalım:

Onda V80 Plus 1900×1200 çözünürlüklü 8 inçlik bir ekrana sahip. Bunun yanında yazımızın en başında da bahsettiğimiz üzere, aygıt hem Windows 10.1 Home hem de Android 5.1 Lolipop işletim sistemlerini içerisinde barındırıyor.  5’inci nesil Intel Atom Z8300 işlemcinin yanında yine Intel’in 8’inci nesil dahili grafik modülü karşımıza çıkıyor. Son olarak, 2 GB RAM kullanan Onda V80 Plus, bu konuda şahsi fikrimce biraz daha bonkör davransa iyi olurdu diyebilirim.

onda_v80_plus_1_

 • Android 5.1 Lollipop OS
  Son sürümü olmasa da hala içinde gerekli bağlantıyı ve üretkenliği barındıran sürümü ile en iyi yardımcımız olmaya aday.
 • Microsoft Windows 10 64bit OS
  Windows 7’nin beklenen etkiyi yaratmamasının ardından, efsanevi “Başlat menüsünü” tekrar hayatımıza dahil eden Windows 10 ile optimum masaüstü deneyimini yaşayacağımız kesin. Ayrıca Office 365 de yüklü geliyor.
 • Intel Cherry Trail Mimarisi ile Atom Z8300 64bit 4 Çekirdekli İşlemci (1.44GHz – 1.84GHz )
  Ekstra düşük enerji harcayan yapısı sayesinde mobil platformların vazgeçilmezi haline gelen Atom işlemciler ile gereken gücü alıp, bataryamızı daha az düşüneceğiz. İhtiyacımız olduğunda otomatik olarak yapılacak artırımlar da, birden fazla uygulamayı veya programı kullandığımız zamanlarda işleri yoluna koymada gerekli görevi üstlenecek.
 • 8.0 inç IPS 1920 x 1200 Çözünürlükte Dokunmatik Ekran
  IPS yapısı ile geniş görüş açısı ve renk kalitesinden ödün vermeyen dokunmatik ekran yardımıyla iki işletim sisteminin de istisnasız her noktasında kontrol sahibiyiz. Tabletten veya telefondan dizi/film takip edenler için, ya da kitap dergi okumayı sevenler için yeterli çözünürlük ve derinlik mevcut.
 • 2GB DDR3L RAM
  Oyunlarımızda, video düzenleme işlerimizde, birden fazla programı veya Chrome gibi RAM canavarı tarayıcılarda çok sayıda sekmede rahat bir nefes aldırmak için, mobil bir istasyon için optimum RAM düşünülmüş. Lakin yazımızın başında da ele aldığımız gibi yetersiz kalabileceği durumlar olabilir…
 • 32GB eMMC ROM 
  RAM’in bizi düşündürmesinin yanında, bir de ROM işin içine giriyor. Her ne kadar 32 GB kapasite Android için yeterli olacaksa da, aynı anda Windows kullanan bir kişi için ne yazık ki sıkıntılı süreçler doğuracağı aşikar.
 • TF Kart Desteği
  128 GB’a kadar uyumlu kartları destekleyen yapısı biraz olsun ROM açısından yüzümüzü güldürüyor.
 • Ön ve Arka Kamera
  Kabul edelim, kimse bu ürünü profesyonel bir fotoğraf işi için kullanmak bir yana belki de sosyal ağlarda fotoğraf paylaşmak için dahi kullanmayacaktır. Lakin 2.0 MP kamera… Ön kamera için tolere edilebilir bir nebze fakat hiç yoktan arka kameranın en az 5.0 MP olması gerekirdi. Bu noktada, derslerde arkadaşlarının notlarının veya süper hızlı bir öğretmenin tahtada sadece 30 saniye tuttuğu yazıları kaydetmenin tek yolu fotoğraf olan öğrenciler ne yazık ki biraz üzülecekler.

20161115135759_85982

Bağlantılar ve Batarya

Standart Bluetooth ve b/g/n WiFi bağlantıları ile aksesuarlarınızı ve internet bağlantınızı sağlamada sorun yaşatmayacak olan Onda V80 Plus, mini-HDMI bağlantı girişi sayesinde ekranınızı aktarma kolaylığı da sağlıyor. Micro USB girişi ile isterseniz klavyemizi bağlayıp, Office’e dahil olan Excel, Power Point ve Word uygulamalarını rahatlıkla kullanabiliriz. 4200 mAh bataryası ile 6 saate kadar çalışma ömrü vadetmesinin yanı sıra, kulaklık girişi bile var!

onda-v80-plus-tablet-pc-gold-365679 onda-v80-plus-tablet-pc-gold-365676

1479190827342894

 

Sonuç olarak Onda V80 Plus, $83,99 fiyat etiketi ile yeterli bir deneyim vadetmesiyle dikkatimizi çekmeyi başardı.

Onda V80 Plus Satın Al

Leave a Reply

Please Login to comment
  Subscribe  
Bildir