ht6 head

DOOGEE HOMTOM HT6 ile Piliniz Hiç Bitmesin !

ht6_7

 

Hiç tabii ki abartı oldu biraz 🙂 Ancak 6250mAh’lik pili ile , ki 72 saat konuşma süresi buna dahil, ortalama kullanım tarzı ile bir hafta şarj ömrü sunuyor size DOOGEE HOMTOM HT6 !

 

ht6_8

 

 

Önce özelliklere girişelim, gerçi daha önce büyük pilli telefonlar yazımızda üstünden geçmiştik, şimdi biraz detaya inelim. İşlemci Mediatek MT6735, 4G LTE destekli ARM® Cortex®-A53 tabanlı 64bit destekli 4 çekirdek. Çekirdek hızları 1GHz, GPU Mali T720. Düşük seviye gözükse de gündelik kullanım için yeterlidir, asıl amaç enerjiden mümkün olduğunca tasarruf etmek tabiki. Ram 2GB, artık standart oldu diyeceğim, büyük markalar hariç, onlar hala utanmadan 1GB, 1.5GB Ramli telefonları piyasaya sürebiliyorlar. Rom 16GB, SD kart girişi olduğu için bu kısım çok da önemli değil, bu konuda bazı markalar tarafından inatla hala satış politikaları yüzünden es geçilebiliyor, yok 16GB’lık model, yok 64GB’lık model, yap standart 32GB, koy SD Kart yuvasını sat işte diyeceğim, müşteriyi düşünen kim, bakınız Oneplusgiller örneği, ancak asıl çıbanbaşını tahmin etmeniz çok da zor olmasa gerek, şeytan’nın telefonu iPhone ! 🙂

ht6_2

Ekran 5.5″, çözünürlük 1280 x 720, kızmayın işlemcinin kapasitesi bu kadar, enerji tasarrufu demiştim sanırım. Ancak kullanılan IPS panel kaliteli, üzerine koruma olarak Gorilla’yı da eksik etmemişler, kendi çapında yok yok.

ht6_goril

 

Gelelim yazılım tarafına. İşletim sistemi Android 5.1. Telefonun ekranı kapalı iken dokunarak bir çok işlemi aktif edebileceğiniz gesture’lar unutulmamış. Örneğin ekrana “O” çizerseniz Facebook açılıyor, “W” çizerseniz müzik çalar devreye giriyor ve yine mesela “M” çizerseniz telefon kısmı açılıyor. Bu seçenekleri tabiki isteğiniz doğrultusunda çeşitlendirip değiştirebiliyorsunuz. Güvenlik kısmında ise, telefondaki istediğiniz resmi, mesajı, telefon numarasını ve fazlasını şifreleme imkanı sunuyor, çoğu romda bunu görmeyiz, artı bir özellik.

ht6_gesture

ht6_security

 

Qualcomm’un NFC’sine Meditek’in yanıtı HotKnot olmuştu, bu telefonda bu özellik mevcut. Aynı özelliği barındıran 2 telefonu yanyana getirdiğinizde veri alışverişi yapmanız mümkün oluyor, ortalama hız 54Mbps.

ht6_hotknot

 

Kameralar ; arka 13 MP, tanıtımlarda Sony olduğu yazıyor, satır arasında da 8MP olduğu, yazılım ile yükseltildiği, ön kameranın da aynı şekilde 5MP olduğu, 2MP’den yükseltildiği belirtilmiş. Resim çekiyor işte bir şekilde..

ht6_cam

 

Son olarak DOOGEE HOMTOM HT6’nın asıl var olma sebebine geri dönelim. Pil gücü ve hızlı şarj kaabiliyeti. 5 dakilaık şarj ile 1 saatlik konuşma süresi else ediyorsunuz. 30 dakikalık şarj süresi ile tam 1 günlük konuşma süresine ulaşabiliyor. Oldukça etkileyici rakamlar ! Kullanım süreleri ile alakalı videoyu seyretmenizi tavsiye ederim.

pil

 

Ölçüler : 15.38 x 7.7 x 0.99 cm

ht6_specs

 

Pil süresi sizin için önemli ise 139.99$’lık fiyatı ile oldukça cazip bir örnek DOOGEE HOMTOM HT6, satın almak isterseniz destekçimiz Gearbest’in linki aşağıda, güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

GearBes-Coupon-Code

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x