zenfone selfie

Asus ZenFone Selfie = 13MP Lazer Otofokus’lu Ön Kamera, Özümü Çek ! :)

zenfone-selfie-03
Asus Zenfone Selfie

 

Selfie furyası yüzünden üreticiler de ne yapacaklarını şaşırdılar. E arka kameraları koymasınlar bari fiyata yansır daha ucuz olurlar, milletin selfie’den başka resim çektiği yok ki. Özümü çek ! 🙂

Adından da anlaşılacağı üzre Asus da bu vagona binmiş durumda. Zenfone 2 ile ilk 4GB ram’i olan telefon başlığı adı altında başarılı bir yükseliş yakalayan firma HTC Desire Eye modelinin önüne geçebilmek için hem arkada hem de önde Lazer Otofokus’lu Toshiba sensörlü kameralar kullanmış (LG G3 ve G4 modellerinde olduğu gibi). Ön kamera f/2.2 aperture ve 24mm geniş açı lens’e sahip, panaroma çekim özelliğine de sahip, yani artık tüm futbol takımı yanyana dizilip özlerini çekebilecekler. Arka kamera ise f/2.0 ve 28mm’lik lens barındırıyor.

Beni tabiki asıl ilgilendiren donanım özellikleri, 5.5″ FullHF IPS ekran, ideal boyut ve çözünürlük, yine 2GB ve 4GB Ram seçeneği, 16/32/64GB Rom seçenekleri veee Qualcomm işlemci. Evet bu sefer Intel yerine Qualcomm’un Snapdragon 615 işlemcisi ve doğal olarak Adreno 405 GPU’su kullanılmış, pasaport bulamayanlara duyrulur 🙂 Fiyat henüz belli değil ancak Zenfone 2 seviyelerinde hatta daha ucuz bile olabilir.

 

Asus Zenfone Selfie
Asus Zenfone Selfie

 

 

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x