Bluboo Maya Premium 1

Bluboo Maya Premium, Helio P10 + Sony IMX298

Bluboo_Maya_Premium-1

 

Bluboo haberi yapmayalı uzun zaman oldu, en son Xtouch modelini duyurmuştuk. Arada çok model çıkardılar, ancak biliyorsunuz androdbrick belli özelliklerin altında haber yapmayı pek sevmez. Haberlerini geçtiğimiz telefonlar ya ilklere imza atanlar, ya tasarım departmanında öne çıkanlar, ya da bugünkü gibi özellik + fiyat avantajı olanlar. Kullanıcıyı kandırmaya çalışan modeller bizi pek de ilgilendirmezler, onlar ancak negatif haberlerimizin kaynağı olabilirler.

Maya serisi telefonları bir süredir üreten Bluboo’nun bu modelinin ağımıza takılma sebebi kullandığı işlemci ve kamera sensörü. Resimlerden gördüğümüz üzre tasarımı da hiç fena sayılmaz, en azından arkadan 🙂

İşlemci MediaTek’in yeni orta sınıf şampiyonu Helio P10. 2GHz hızında 64 bit 8 çekirdek. Ram belli değil, üst model gamı olduğu için 4GB kesin gözü ile bakılabilir. Kasa üst seviye aluminyum, aero grade diyorlar, bizde karşılığı uçaklarda kullanılan alaşım demek, onun da karşılığı 7000 serisi aluminyum demek, en sağlam ve hafif sınıfıdır ve en iyisi de Seydişehir’de çıkar.. Yarın bir gün biz bu işe girersek madeni elimizin altında yani..

Bluboo_Maya_Premium

 

Bluboo Maya Premium’da en çok öne çıkan özellik kamerası, Sony IMX298, ilk aklımıza gelen muadili Xiaomi Mi5, sonrasında Nubia’nın yeni Z11 serileri ve en çok satanlar arasında Oppo R9, R9’da işlemci de aynı, yani aslında özellik olarak onun kopyası Maya Premium. Ne kadar üst seviye fotoğraf çekebildiği kanıtlanmış durumda yani. Gerçi resim kalitesini perçinleyen yazılım desteğidir, ancak bu konuda da son zamanlarda mesafe kat ettiler bu sınıftaki markalar.

Bluboo-Maya-Type-C-USB_1

Diğer teknik detaylar şimdilik saklı olmakla beraber, batarya kapasitesi için de 4200mAh deniliyor. Bu kapasite Helio P10 ile birleşip üzerine de hızlı şarj eklenince, oldu bu iş.. 200$ aralığında bir fiyat ile çıkarsa şimdiye kadar en çok satan Bluboo modeli olabilir. Detaylar gün yüzüne çıktıkça haberini vereceğiz.

[views]

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x