zuk transparan screen

Çalışan İlk Transparan Ekranlı Akıllı Telefon, ZUK Z1 !

Akıllı telefon üreticileri, amiral gemilerinde çerçeve seviyelerini, yok seviyesine getirmek için yoğun bir çaba gösteriyor. Firmalar, her yeni modelinin tanıtımını yaptığında yokkenarın (no bezel) modellerinde olması arzusunda oluyorlar. Bunu başarmak kolay bir iş değil, yoğun ar-ge çalışmaları gerektiriyor. ZUK firması, bu işi bütünüyle ilginç bir seviyeye taşımış gibi gözüküyor. İlk akıllı telefon modeli ZUK Z1’i 11 Ağustos tarihinde tanıtan firma, bunun yanında ilginç bir prototiple karşımıza çıkıyor.

zuk transparan screen compass

Transparan ekranlı akıllı telefon prototipi sergileyen firma, bu noktada sektör için değişim rüzgarları oluşturabilir. Aşağıda yer alan fotoğraflarda da gördüğünüz gibi, transparan ekranlı bir telefon var ve Zuk firması böylesine gelişmiş bir cihazı yapacak teknolojiye sahip olduğunu bizlere gösteriyor. Yani bu prototip çalışır bir vaziyette.

zuk transparan screen record

Standda sergilenen bu cihaz, alıştığımız akıllı telefonların bütün özelliklerine sahip. Mesela, fotoğraflarınıza göz atarken, müzik dinleyebilirsiniz ya da arama yapıp mesaj atabilirsiniz. Fotoğraf çekip, videolar izleyebilirsiniz. Resimlerden de görebileceğiniz üzere transparan ekran da gösterilen fotoğraf oldukça net, hem de transparan bir ekrana rağmen.

zuk transparan screen phone call

zuk transparan screen images

Elbette bu cihazın şimdilik bir prototipten ibaret olduğunu unutmayalım. Önümüzdeki yıl ve yıllarda, son kullanıcıya yönelik böyle bir cihaz  tanıtılır mı bilemeyiz. Sadece böyle bir telefonun varlığından prototip dahi olsa söz edebiliriz. En azından şimdilik transparan ekranlı bir cihazın seri üretimini yapıp son kullanıcıya uygun fiyatla satmanın kolay olmadığını söylemem gerek. Pazarın bu tarz cihazlar görmesi için biraz daha zamana ihtiyaç var gibi gözüküyor.

zuk transparan screen compass

Daha önce diğer firmalar  tarafından transparan ekranlı telefonlar tanıtılmıştı ama hepsi birer video kurgusundan ibaretti. İlk defa çalışan bir prototip görmek beni oldukça heycanlandırdı. Kullanıcılara, oldukça gelişmiş ve farklı bir telefon deneyimi sunacağını söylemek mümkün. Çünkü mobil pazar donanım özellikleri bakımından tıkanmaya başladı.  Kullanıcılar artık mobilde farklılıklar görmek istiyor. Sizce en yakın ne zaman böylesine sıradışı ekrana sahip telefonlar göreceğiz ? Transparan ekranlı bir telefona sahip olmak ister miydiniz?

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x