coolpad 6 black

Coolpad Cool Play 6 / 6GB Ram – 64GB Rom – Snapdragon 653 = 217 $ !

Önce hep beraber ağlanacak halimize gülerek başlıyoruz ! 🙂Caper VIA f1

Şimdi de asıl haberimize geçiyoruz. Geçen sene LeEco firması tarafından satın alınan Coolpad firmasının bu evlilikten sonra çıkan 2. çift kameralı modeli Cool Play 6 bu ay sonunda piyasaya çıkıyor. 6 model kodu büyük ihtimal ile 6GB Ram’den geliyor, işlemci ise Qualcomm’un orta sınıf şampiyonu 64-bit Snapdragon 653 (2 gün önce tanıtılan 660 öncesi, haberi yakında). Rom ise 64GB.

coolpad 6

Arkada 13MP iki adet Sony sensör, biri renkli, 6P lens yapısı, diğeri siyah beyaz, ön tarafta ise 8MP selfie kamerası bulunuyor. Biliyorsunuz dual-çift kamera konfigürasyonunda bir renki bir de siyah beyaz sensör daha makul , yani hem derinlik efekti hem de çekilen resmin keskinliği, ayrıca isterseniz siyah beyaz resim çekebilme ayrıcalığı sağlıyor, gece çekimlerinde ise daha fazla ışık alarak yine avantaj sağlıyor. Yukarıda örneği görünen ALMA modelinde ise 2. kamera 5MP, sadece arka planın flu veya daha derin olmasını sağlayan bokeh efekti amaçlı, başka bir işe yaramıyor.

coolpad 6

Cool Play 6 artık alışık olduğumuz bir tasarım, full metal gövde yapısı ile geliyor, ki biz LeEco firmasının bu alanda kaliteli bir işçiliğe sahip olduğunu çok iyi biliyoruz. Ön tarafta her hangi bir ayrıcalık yok, geri tuşunun doğru yerde olması bence bir avantaj. Renk alternatifleri altın sarısı ve siyah, siyah rengin artık yaygınlaşıyor olması sevindirici, bu modele de çok yakışmış.

coolpad 6 black

Batarya kapasitesi 4060mAh, 252 saat stand-by, 9 saat internet, 8 saat video ve 6 saat oyun oynama performansı sunuyor. Akıllı sıcaklık kontrol özelliği sayesinde en ağır durumlarda bile pil ısısı artmıyor, bu sayede de pil ısı sebebi ile fazladan güç kaybına uğramıyor. Type-C USB bağlantısına sahip olan Cool 6 Type-C OTG özelliğine de sahip, hatta uygun kablo ile birbirine bağlanılan 2 telefon ile oyunları multiplayer özelliğinde oynayabiliyorsunuz, bir araba yarışında yanyana yarışabilmek gibi.

coolpad 6 1

Lansman, yani yetkili online satış fiyatı 217 $, bugünkü kurdan = 777TL.  Sokak satış fiyatı olsun en fazla 900TL, tabi bu fiyatlar eski komşumuz Çin vatandaşları için geçerli. Gionee gibi anlamsız pahalı ve düşük işlemcili modeller yerine bu tarz bir ürün ülkeye sokulsa, makul kar marjları ile (lansman fiyatı üzerinden hesaplarsak vergiler dahil maaliyet 1000TL civarında) örneğin 1300-1400TL aralığında satılsa ? O zaman bu sevimsiz hayalet çok daha sevimli olmaz mıydı sizce ?

Berat kandiliniz mübarek olsun sevgili okuyucular..

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x