easus mobisaver android free

Android için Data Kurtarma / EaseUS MobiSaver for Android

 

easus_mobisaver_android

 

Smart/akıllı telefonlar günümüzde PC’lerin, tabletlerin, dizüstü bilgisayarların yerini almış durumdalar. Çoğu kullanıcı artık telefonları üzerinden sürekli online durumdalar. Eskiden eve gidince açılan masaüstü bilgisayarların çoğu artık hiç açılmıyor. Çoğu evde Adsl bağlantı da yok, mobil 3G/4G bağlantı bunun da yerini almış durumda. Bu durumun ne kadar mantıklı olduğu tartışılır, başka bir yazının konusudur. Ancak telefonların çoğu kullanıcının hayatlarının merkezi olduğu bu günlerde, bu ufak PC’lerin içlerindeki datalar da eskiye oranla artık çok daha değerliler. Çekilen resimler, alınan-gönderilen mesajlar, internetten indirilen müzikler, kişiler vs.

Bu önemli dataların yedeklerini almayı da çoğu kullanıcı genelde es geçer. Bilgi işlem hayatımdan çok iyi bilirim, kişinin başına data kaybı gelmeden önce, “veri yedekleme”, özel bilgilerin yedeğini alma gibi kavramlardan çok uzaklardır. İşte bu tarz kullanıcıların yardımına, android kullanıcılarının yardımına, EaseUS MobiSaver for Android programı koşuyor.

mobi-android-free-2

Herhangi bir dosyayı yanlışlıkla sildiniz mi ? Veya telefondaki işletim sistemi hata vermeye başladı ve açamıyor musunuz ? Virüs mü bulaştı ? Bu gibi durumlarda yardımıza koşuyor EaseUS. Hiç açmayan telefonunuza yeni sistem yükleyip rootladığınız an sistem data taraması gerçekleştirebiliyor. Data kurtarmanın düz mantığı şudur. Kaybolan dataların üzerlerine yazmadığınız an kurtarma oranı fazladır. Telefonunuzda ister Android 1.5 yüklü olsun, isterse son versiyon 6.0 Marshmallow yüklü olsun, tümüne destek veriyor EaseUS MobiSaver. PC tarafında ise Windows XP’den Windows 10’a kadar desteği yine mevcut.

easus_mobisaver_android_3

Telefonunuzu root’ladınız, geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklamayı açtınız, gerisi sadece usb kabloyu takarak Android için EaseUS MobiSaver’ı başlatmak kalıyor.

 

easus_mobisaver_android_4

Telefon ekranındaki önce hata ayıklama onay kutucuğunu, daha sonra da super su yetkilerini verdiğiniz an program telefonun hafızasını taramaya başlıyor.

 

easus_mobisaver_android_6

Telefonun hafıza kapasitesi ile doğru orantılı olarak belli bir zaman geçtikten sonra kurtarabileceğiniz dosyalar pencere halinde gözünüzün önünde yer alıyorlar.

 

easus_mobisaver_android_55

Bu arada belirtelim programın test sürümünde tek seferde ancak tek bir dosya kurtarmanıza izin veriliyor. Kurtarmak istediğiniz dosyaların sayısı çok ise programın tam sürümünü satın almanız gerekiyor. 39.95$ olan fiyatın, söz konusu önemli datalar olduğunda yüksek bir meblağ olduğunu düşünmüyorum.

 

recover2

Kurtarmak istediğiniz dosya veya dosyaları seçerek “recover” tuşuna bastığınızda nereye kaydetmek istediğinizi soran bir pencere çıkıyor, istediğiniz klasörü seçip “ok” ye tıkladığınızda datanız kurtarılmış oluyor.

 

recover3

 

Data kurtarmayı test etmek için free/ücretsiz sürüm linki :

http://www.easeus.com/android-data-recovery-software/free-android-data-recovery.html

Programın tam sürümünü satın alma linki :

http://www.easeus.com/android-data-recovery-software/android-data-recovery.html

Program piyasadaki tüm marka ve modellere destek veriyor, bu arada belirtelim, sadece telefonlar için değil, Android yüklü tüm aletleriniz için.

 

easus

 

 

 

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x