gionee E8

Gionee E8 Full Metal Gövde + 100MP Resim Kaabiliyeti (Video eklendi)

Gionee E8
Gionee E8

Kısa bir süre için dünyanın en ince telefonu (Elife S 5.1, 5.1mm) ünvanı sahibi olan, sonrasında Oppo R5 (4.85mm) ve Vivo X5Max’a (4.75mm) geçilen  marka, Gionee’yi, Türk tüketicileri iyi bilirler. Yeni duyanlar da aslında iyi bilirler. Cenazenin arkasından konuşur gibi oldu biraz, ancak gerçekten Discovery Elite adı altında bizim piyasaya sürülen Gionee Elife E7 modeli, General Mobile adlı sözde Türk markasının yüzünden şu an bu konuma gelmiş durumda. 1299TL’den piyasaya sürülen bu model şu an Çin’de 150 $’ın biraz üstünde, haberini yapmıştım : http://www.androidbrick.com/snapdragon-800-3gb-ram-32gb-rom-138mpx-kameralar-5-5-fullhd-179/ .

Satış sonrası destek ve garanti sıfıra yakın, fakat bizim tüketicimiz “garantili” olsun düşüncesi ile inatla bu dandik markanın ürünlerini almaya devam ediyor. Yanlış anlaşılmasın Gionee değil dandik olan, General Mobile’ın ta kendisi. Son getirdikleri modeli de Türkiye’de piyasaya çıkan ilk android 5.1.1 diye lanse ediyorlar. Aferin size, sanki kendiniz geliştirdiniz romu ! Formül basit : Git Çin’den kafana göre bir model bul, anlaş, gel memlekette 3-4 katı fiyatına sat, sanki işin içinde bir hizmet varmış gibi. İçinde “Türk”, “Yerli” ibaresi geçen her modelin durumu budur, almayınız ! Garantileri yalandır kanmayınız !

Yine konudan saptım, affola, gerçi Gionee E8 zaten render (bilgisayar çizimi) resim ile karşımızda, özellikler de kesin olmamak ile beraber açıklanmış durumda, bu sefer olmuş gibi.

gionee E8

Son zamanların modası metal gövde, harici kamera tuşu resimde ilk gözümüze çarpanlar. Çarpmayanlar ise 2k Amoled ekran (boyut belli değil), Mediatek MT6795 octa-core yeni nesil 64bit 8 çekirdek üst seviye işlemci (2.0GHz),  3GB ram, 32GB Rom. Bunlar standartlaşmış üst seviye özellikler, standart dışı olan ise 23MP’lik arka kamera ve yazılım destekli 100MP resim çekebilme özelliği. “Öylesi sayılmaz” diyenler olabilir, ancak Oppo 7’nin 13MP kamerasının ne kadar da başarılı şekilde 40MP resimler çekebildiğini artık dünya biliyor. 4x13MP resmi üst üste bindirerek sağlıyordu bunu Oppo, Gionee’de bu sistemi kullanıyor olacak, işin sırrı ve başarısı her zaman bahsettiğimiz gibi yazılım departmanında. Ön kamera yine 8MP, Elife 7’de de öyleydi. Bu arada yine değinmeden edemiyeceğim Elife 7, bizim bildiğimiz adı ile Discovery Elite’in arka kamerasının 4K video çekebilme özelliğinin olmamasına rağmen telefonların kutularının üzerinde “4K” ibaresi yer alıyordu. Sonradan ortaya çıktı ki bu sadece 4K çözünürlükteki videoları oynatabiliyor demekti, ki Snapdragon 800’ler ilk versiyonlarından beri bunu zorlanmadan başaran işlem gücüne sahipler. Yine kandırmaca yani, yerse ! Gerçi yediler o da başka..

3250 mAh pil, 164 x 82.3 x 9.6 mm açıklanan boyutlar, işletim sistemi tabiki Android 5. Gördüğünüz gibi özellikler kağıt üzerinde yine bomba, piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı belli olduktan sonra bu bomba ya patlar, ya da önceki modellerde olduğu gibi fıslar 🙂

Not: Telefon görücüye çıktı, gövde full metal değil bilginize, ekran ise 6″ ve 2K çözünürlük ve işte videosu 🙂

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x