Ektra 1

Kodak Ektra Android 21MP Kamera/Telefon

ektra_11

Galeri resimleri orj. 21MP çözünürlüktedir, yüklenmeleri uzun sürebilir.

Fotoğraf çekmek.. 60’lı, 70’li, hatta 90’lı yıllarda bunun için bir fotoğrafçı bulmanız gerekiyordu. 2000’li yıllar ve sonrasında artık bu işi bellice kendimiz de halledebiliyoruz. Hatta son yıllarda bu iş için sadece cep telefonu kullanır hale geldik, biliyoruz. Bu anlamda cep telefonu üreticileri bazen üst modellerinde bu konuyu 1. silah olarak kullanır hale geldiler. “En iyi fotoğraf çeken telefon” ibaresini çokça görmüşüszdür. Bu haberimiz ise en iyi “telefon” özelliği olan “Kamera” lar hakkında, konu başlığımız Kodak Ektra.

İşlemci MediaTek Helio X20, Ram 3GB, Rom 32GB +SD kart yuvası. Ekran 5″ FullHD. Telefon özellikleri olarak ortanın üstü, en iyi performans seviyelerine yakın bir altyapı. Kodak Ektra’nın 550$ olduğunu düşünürsek aradaki ortalama 300$’ı hak eden bir ürün müdür bakalım.

“Ektra” fotoğraf makinesi modeli 75. senesini yaşıyor ve bunun hatrına son yılların önlemez çıkışına sahip akıllı/smart telefonlar sınıfında bir ürün ile bu markayı anmayı umuyor Kodak. İlk aklıma gelen soru “optik zoom” du, fakat haberi iyice inceleyince bu özelliğin olmadığını görüyoruz. Geldik rakip üst model iyi kameralı cep telefonları kategorisine. 21MP f/2.0 Kodak sensör. Kodak patentli yansımasız yüzey, optik imaj sabitleme / OIS, 4K video kayıt, PDAF ve HDR.

ektra-3

Kamera/Telefon’nun fotoğraf çekme ekranı da DSLR sınıfındaki profesyonel kameralar gibi menülendirilmiş. Portre modu, smart auto, manuel, sports, makro, manzara ve Bokeh efekti gibi. Geçişler arasında titreşim özelliği var. Ön tarafta selfi’ler için (aslında son zamanlarda ön kameranın kalitesi daha önem kazanır gibi, insanlar kendi resimlerini çekmek istiyor, manzara kimin umrunda) F2.2 PDAF 13MP’lik 2. bir Kodak sensör mevcut.

Ekran kısmında Gorilla Glass koruma, kamera kısmında nostaljik deri kaplama yapısı ile gündelik kullanım performansından fazlasını telefon olarak, “benim işim resim çekmek” diyen kullancılar için bünyesinde barındırdığı resim konulu profesyonel yazılım çözümleri ile de cep telefonunuzdan en iyi ” resim” vaadi veriyor Kodak Ektra. Önce kamera diyorsanız bir inceleyin.

Örnek Resimler :

ektra-10

ektra-8

ektra-9

 

KODAK EKTRA akıllı telefon özellikleri :

  • ANDROID 6.0 (Marshmallow)
  • 21MP Profesyonel kamera, F2.0, PDAF, OIS, Dual LED Flaş
  • Ön kamera, 13MP yüz tanımlama, oto fokus, F2.2 PDAF
  • Helio X20 2.3GHz 10 çekirdek işlemci, 3GB RAM
  • 32GB memory, + MicroSD
  • Gelişmiş Manuel Mod
  • Yüksek kalite baskı uygulaması
  • Super 8 Video Kayıt
  • Sosyal medya paylaşım entegre
  • 3000mAh, USB 3.0 Type C hızlı şarj

 

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x