Son birkaç haftanın LeEco dedikoduları nihayet gün yüzüne çıktı. LeEco firmasının Qualcomm Snapdragon işlemcili üst sınıf telefonu LeEco Le Pro 3’ün son hali karşınızda. Söylentilerin aksine 8GB Ramli bir model yok ! Olmayacağı da belli idi, yoksa biz haberini yapmış olurduk, öğrendik, bu Çin’li arkadaşlar iş dedikoduya gelince biz Türk’lerden beterler.

LeEco Le Pro 3 Renkler

İşlemci olarak Asus Deluxe 3 modelinden sonra Snapdragon 821 kullanan 2. model oldu Le Pro 3, piyasaya daha önce çıkacak kesin, aslında ilk diyebiliriz. Ürün lanse etmek başka, piyasaya sürmek başka zanaat.

Tasarım kısmında, renkler hariç, iyi yönde değişim var. Köşeli yapıdan kurtulmuş ve kısmen yuvarlak, ele daha iyi oturan kasa yapısı üzerine 2.5D eğimli cam yüzey ile biraz daha göze hoş görünüyor, eski model Le Max 2’ye oranla. Yan çıtalar yine yerli yerinde duruyor, kenarsız tasarıma yine geçemedi LeEco. Ancak bu sefer kullanılmış olan eğimli cam sayesinde bu çirkinliğin önüne az da olsa geçilmiş. Şu telefon siyah renk olsa kimse yan çerçeveyi dert etmezdi bence, bir iPhone uzay siyahı kopyası bekliyoruz Çin’li arkadaşlardan acilen. Bu da bir ilktir, iPhone çağrısı yapıyor olmak, bereket sadece renk 🙂

 

LeEco Le Pro 3 Arka

Arkadan bakınca, parmak izi okuyucusu ve logo olmasa, OnePlus 3 modeli diyebileceğimiz tasarımı var. %98 metal kasa demişler tanıtımda, yüzde 2 anten plastiklerine gitmiş sanırım. Koyu gri veya siyah rengi çıkmadan bu metal yapı da artık çekiciliğini kaybetmek üzere.. 3.5mm Stereo ses çıkışı bu modelde de, doğal olarak yok, TYPE-C kullanmaya devam, gerekli adaptör kutudan çıkıyor.

LeEco Le Pro 3

Kamera departmanı sonunda Sony ile anlaşmış, Le Pro 3, 16MP IMX298 ile geliyor. 6 katman lens, f/2.0, safir objektif camı, diğer yenilikler. Bir çok LeEco kullanıcısının en şikayet ettikleri batarya durumu ise bu modelde 4070mAh’lik bir kapasite ile sanırım düzelme yolunda. Hızlı şarj olması bazı kullanıcıları tatmin etmiyor, mini de olsa, amper bazında yüksek rakamlar hala satış psikolojisi olarak önemli. Yarım saatlik şarj süresi bu pilin yarısının dolmasına müsade ediyor. Yüksek kalite pil, 500 dolumun ardından yüzde 90 kapasiteyi koruyacağına dair söz veriyor. Telefon 4070mAh batarya büyüklüğüne rağmen 7.5mm kalınlığında.

Fiyatlar : 4GB/32GB = 270$

6GB/64GB = 300$

‘Zhang Yimou’ Çin’li yönetmene atfen özel sürüm 6GB/128GB model ise 450$. Türkiye Cumhuriyetine üretilen özel sürüm ise = YASAK.
[views]

LeEco Le Pro 3, Snapdragon 821, 6GB RAM/64GB = 300$ !
Bir önceki model Le Max 2'deki pil ve kamera performansı arttırılmış durumda, metal işçilik de üst seviyeye taşınmış.
Tasarım89%
Donanım90%
Ekran85%
Kamera85%
Pil Süresi82%
Performans95%
Artılar
  • Snapdragon 821 İşlemci
  • IMX298 Sony Kamera
  • 2.5D Ekran + 4070mAh Pil
Eksiler
  • SD Kart Yuvası yok
  • 128GB Rom Sadece Özel Sürümde
  • Renk Seçenekleri Kısıtlı
88%Toplam Skor
Okuyucu Puanı: (21 Votes)
82%

10
Leave a Reply

Please Login to comment
4 Comment threads
6 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ömer gültekinTC Mustafa DalgacıXiaoqing Zheng Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ömer gültekin
Üye

imei repair işini hallettim fakat yanlış rom yükledim ve şuan telefon hiçbir şekilde açılmıyor. bilgisayara da bağlayamadım. Yradımcı olabilirmisiniz?

ömer gültekin
Üye

snapdragon 821 imei tamiride diğerleri gibi başarılı olur mu ? 4g yi kaybedebileceğimden bahsedildi. denemeli miyim ?

TC Mustafa Dalgacı
Üye

bende leeco kulanıcısı olarak süper telefonlar ama tek şikayetim batarya tam bir fiyasko 1s için ama bataryayı 4070 yapmış bu süper olmuş

ömer gültekin
Üye

le pro 3 kullanıcısıyım normail kullanımda 3. günü dahi çıkarıyor. şebeke ve wı-fi çekimi de daha önce kullandıklarımdan bir hayli iyi durumda. Tek sıkıntım %70 tükçe % 30 ingilizce root ve imei repair için cesaret edememiş olmam.

Xiaoqing Zheng
Üye

Hi Dear,
I am Qing from gearbest.com, I have reed some of your articles and they are professional.
Our shop also cells those cool products too, perhaps we can help each other out?
Details can be discuss later. [email protected]
https://twitter.com/zhengxiaoqing5 https://www.facebook.com/xiaoqing.zheng.564