0EUF6UncNr

LeEco Le Pro 3, Snapdragon 821, 6GB RAM/64GB = 300$ !

 

Son birkaç haftanın LeEco dedikoduları nihayet gün yüzüne çıktı. LeEco firmasının Qualcomm Snapdragon işlemcili üst sınıf telefonu LeEco Le Pro 3’ün son hali karşınızda. Söylentilerin aksine 8GB Ramli bir model yok ! Olmayacağı da belli idi, yoksa biz haberini yapmış olurduk, öğrendik, bu Çin’li arkadaşlar iş dedikoduya gelince biz Türk’lerden beterler.

LeEco Le Pro 3 Renkler

İşlemci olarak Asus Deluxe 3 modelinden sonra Snapdragon 821 kullanan 2. model oldu Le Pro 3, piyasaya daha önce çıkacak kesin, aslında ilk diyebiliriz. Ürün lanse etmek başka, piyasaya sürmek başka zanaat.

Tasarım kısmında, renkler hariç, iyi yönde değişim var. Köşeli yapıdan kurtulmuş ve kısmen yuvarlak, ele daha iyi oturan kasa yapısı üzerine 2.5D eğimli cam yüzey ile biraz daha göze hoş görünüyor, eski model Le Max 2’ye oranla. Yan çıtalar yine yerli yerinde duruyor, kenarsız tasarıma yine geçemedi LeEco. Ancak bu sefer kullanılmış olan eğimli cam sayesinde bu çirkinliğin önüne az da olsa geçilmiş. Şu telefon siyah renk olsa kimse yan çerçeveyi dert etmezdi bence, bir iPhone uzay siyahı kopyası bekliyoruz Çin’li arkadaşlardan acilen. Bu da bir ilktir, iPhone çağrısı yapıyor olmak, bereket sadece renk 🙂

 

LeEco Le Pro 3 Arka

Arkadan bakınca, parmak izi okuyucusu ve logo olmasa, OnePlus 3 modeli diyebileceğimiz tasarımı var. %98 metal kasa demişler tanıtımda, yüzde 2 anten plastiklerine gitmiş sanırım. Koyu gri veya siyah rengi çıkmadan bu metal yapı da artık çekiciliğini kaybetmek üzere.. 3.5mm Stereo ses çıkışı bu modelde de, doğal olarak yok, TYPE-C kullanmaya devam, gerekli adaptör kutudan çıkıyor.

LeEco Le Pro 3

Kamera departmanı sonunda Sony ile anlaşmış, Le Pro 3, 16MP IMX298 ile geliyor. 6 katman lens, f/2.0, safir objektif camı, diğer yenilikler. Bir çok LeEco kullanıcısının en şikayet ettikleri batarya durumu ise bu modelde 4070mAh’lik bir kapasite ile sanırım düzelme yolunda. Hızlı şarj olması bazı kullanıcıları tatmin etmiyor, mini de olsa, amper bazında yüksek rakamlar hala satış psikolojisi olarak önemli. Yarım saatlik şarj süresi bu pilin yarısının dolmasına müsade ediyor. Yüksek kalite pil, 500 dolumun ardından yüzde 90 kapasiteyi koruyacağına dair söz veriyor. Telefon 4070mAh batarya büyüklüğüne rağmen 7.5mm kalınlığında.

Fiyatlar : 4GB/32GB = 270$

6GB/64GB = 300$

‘Zhang Yimou’ Çin’li yönetmene atfen özel sürüm 6GB/128GB model ise 450$. Türkiye Cumhuriyetine üretilen özel sürüm ise = YASAK.
[views]

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x