lenovo vibe s1 smartphone colors

Lenovo Vibe S1

vibe s1

 

Lenovo Vibe S1 Hindistan’da pazara sunuldu. Çin’den sonra en büyük pazar gözü ile bakılan ülke. Bir çok büyük Çin markası bu ülkede fabrika bile açmaya başladılar, sanırım Avrupa’ya çıkışlarını yine Hindistan üzerinden yapacaklar, Oneplus bunlardan biri.

Vibe S1 tasarım olarak çok hoş olmuş, lacivert rengi özellikle, tam erkek rengi olmuş 🙂 Dış basında orta sınıf olarak nitelendirilse de, bence bu yorum biraz saçma olmuş, tabi onlar alışmış üst modellerin Qualcomm ve pahalı olmasına böyle yorumluyorlar. Liste fiyatı 240 $. Bu fiyatın içinde :

MediaTek 6752 bomba işlemci, 64bit 8 çekirdek 1.7 GHz, 5″ 1080p FullHD ekran, ki Lenovo’nun IPS panelleri çok başarılı, kullandığım Vibe Shot’un ekranı gördüğüm en kaliteli ekranlardan, siyahlar ve diğer renkler yerli yerinde, brightness yüksekliği muazzam, Amoled halt etmiş yanında. Vibe S1’in de önü ve arkası Vibe Shot’da olduğu gibi Gorilla Glass 3 ile güçlendirilmiş.

Ram 3GB, Rom 32GB. Arka kamera 13MP, sensör belli değil, ön kamera 8MP + derinlik için 2mp’lik ek sensör, Selficiler 😉

Dual SIM, LTE, 2420mAh Pil ve Android 5.1 Lollipop geri kalan özellikler. Daha ne olsun ? Sözde üst seviye 800-900$’lık Sony’lerden ne eksiği var ? Imei derdi yok, yazılımsal göçme derdi hiç yok, tek eksiği fiyatı..

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x