oneplustwo

OnePlus 2, Değişim Zamanı

oneplus-two-phone-tease-650-80

Geçtiğimiz yıl sadece davetiye ile telefon satarak akıllı telefon pazarına adeta bomba gibi düşen ve sadece düştüğü yerleri değil; Samsung, Lg, Sony ve Htc gibi firmaların Amiral gemisi diye tabir edilen modelleriyle aynı donanımı daha ucuz fiyatla kullanıcıların beğenisine sunarak pazarda bomba etkisi yaratan One Plus; şimdi 2. modeli olan One Plus Two ile Mobil pazara görkemli bir giriş peşinde.

Fakat pazarda artan rekabet ve diğer çinli üreticilerin oldukça kaliteli modelleri  One Plus firmasının da alternatifi olacağa benziyor. Hiç kuşkusuz Çinlilerin bu savaşı biz kullanıcılara yarayacak.Tabi ki aldığımız cihazlar gümrüğe takılmazsa (:

Ağırlığı ve boyutları hakkında kesin bir bilgi olmasada sızıntılardan ekranının 5.5 inç ya da 5.7 inç olacağı tahmin ediliyor.

 

OnePlus-2-sketch-650-80OnePlus-2-sketch-2-650-80

One Plus Two modeli gücünü 4 gb RAM ve Snapdragon 810’dan alacak.Htc M9 ve Sony Xperia Z3 te  de kullanılan bu işlemci özellikle ısınma sorunu ile kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde eleştirilmişti. Firma bu eleştireleri dikkate almış olacak ki bu probleminin önüne geçmek adına Qualcomm mühendisleri ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını bu çipin geliştirilmiş bir versiyonunu (v2.1) yazılım ve donanımda iyileştirmeler yaparak ısınma sorununun önüne geçtiklerini açıkladı. Bakalım ne kadar işe yarayacak? Yaz aylarında telefonların normale göre daha fazla ısınmasına alışkın olsak da bu ısınmanın devam etmesi beni çileden çıkarıyor. Şuan kullandığım Lumia 930’un üstünde yumurta yapıp ekmek kızartabilirsiniz.Yanına da güzel bir çay demlersek afiyet olsun. (:

810_Forum-650-80

Güvenlik konusunda ne kadar titizsiniz yada parmak izinizden tüm bilgilerinizin paylaşılacağını düşünenlerden misiniz?  Motorola Atrix modelinde kullanmıştım seneler önce vay be diyordum o zamanlar elin gavuru yapmış. Günümüzdeki kadar şaşırmıyordu kimse. Apple’ın kullanmasıyla tozlu raflardan tekrar sahneye gelen biyometrik parmak izi teknolojisini One Plus 2. modelinde kullanmayı tercih etmiş. Ülkemizde işletim sisteminin tüm nimetlerinden faydalanamasak da parmak izi okuyucusu ile birçok şifre derdinden kurtulduğumuz kesin.

oneplus2-security-650-80

Firmanın bir başka süprizi ise daha hızlı veri akışını sağlayan USB TYPE C. Bir Lumia kullanıcısı olarak One plus one’ın kırmızı kablosu oldukça hoş. Kırmızı olsun üç kuruş fazla olsun (:

CIH4KmgWEAAe_zO

Ekran, batarya, kameralar hakkında net bir bilgi yok.Firmanın son süprizi : “OnePlus Cardboard”. Aslında Google’ın Cardboard’un aynısı. Firma geçen günlerde kayıt olan kullanıcılara binlerce ücretsiz olarak Cardboard yolladı. Kullanıcıyı nasıl çekeceğini iyi biliyor Ceo Carl Pei. Tavsiyem bu cardboard’u One Plus Two kutusunun içine koyarak kullanıcıya hoş bir süpriz daha yapmaları.

AndroidPIT-OnePlus-2-vr-launch-w782

Daha diyorum çünkü firma fiyatıyla da süprize hazırlanıyor; bu güçlü donanımı 450 doların altında bir fiyatla pazara sunacak. İlk modelinde alışık olduğumuz agresif fiyat politikasına bu modelde rastlayacağımız kesin. Benim fiyat tahminim 399dolar 16 gblık, 449 dolar 64gblık modeli, yazalım şurada kenarda dursun (:

Lumia 930 u severek kullanıyorum. O emektarım olacak ama artık One Plus 2 için davetiyemi alıp bir kenara koyma zamanı.

Gazi İlter Kılınç

 

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x