symetium smartphone pc user interface

Symetium Smartphone PC, İsveçli Bilim Adamları Telefon Sektörüne Girerse !

 

256GB Hafıza, 6GB RAM, Qualcomm Snapdragon 820, 1080p FullHD OLED Ekran, Stereo Ses, 24MP Kamera, kulağa nasıl geliyor ? Daha bitmedi..

Devam etmeden önce, eğer bu telefonu istiyorsanız pamuk eller cebe,  1.25 Milyon Dolar toplamamız gerekiyor 🙂 Yine bir Indiegogo projesi ve Ubuntu Edge’den sonra en heyecan verici olanı, cebindeki mobil gücü masaüstüne taşımak isteyenler için rüya gibi..

Eğer bu para toplanabilirse 64GB’lık modeli 699 $’daqn satışa çıkacak olan telefon, ön ödeme yapanlara 549 $’dan yollanacak, 499 $ olan kontenjan dolmuş durumda. Telefonun 128GB’lık ( 799 $ ) modelinin yanında 256GB’lık ( 999 $ ) modeli de olacak. 0001 seri nolu, yani ilk üretim telefona sahip olmak isterseniz 9.999 $, 0002-0005 seri numaralar için 4,999 $ ödemeniz gerekiyor, parasının hesabı olmayanlara duyrulur 🙂

Symetium Phone

Tasarım, her ne kadar render olsa da ideal ölçülerde ve çok şık gözüküyor, gerçi tam boyutlar henüz belli değil. Ortada RGB 3 renk ışıklı home tuşu, yan kenarlar var ile yokkenar arası, üst ve alt kalınlık oldukça dar, yani güzel ve simetrik, benim gibi simetri hastalarına biçilmiş kaftan 🙂

Yazılım olarak Android 6.0 Marshmallow’un özel bir sürümü ile gelecek. Neden özel sürüm ? Eve geldiğinizde telefonu dock’una, usb 3.0 type c masaüstü standına yerleştirdiğinizde hdmi üzerinden istediğiniz ekrana görüntü aktarılıyor, veya kablosuz ekran aktarıcısı sayesinde, yanına bir de klave ve mouse ve Snapdragon 820’nin o muazzam işlem gücü masaüstü PC halini alıyor. Aksesuar olarak metal klavye ve mousepad’den oluşan mini bir dock ile de Symetium kendi ekranından mini bir PC olarak kullanılabilecek, cebinizdeki PC !

 

Görüntü dış ekrana aktarıldığında sistem arayüzü değişerek alışık olduğumuz Windows benzeri bir UI’ye dönüşüyor, Symetium OS, dock’dan çıkardığınızda ise tekrar  Android arayüzü geri geliyor.

 

symetium docks

 

Şöyle bir düşünün lütfen, son 2 yılda mobil teknoloji nerelere kadar geliş durumda, işlem gücü ve teknolojik yenilikler bakımından, artık bu aletlere sadece “telefon” demek mantıksız. “Telefon” özelliği olan mini PC’ler zaten bunlar. Üzerilerindeki CPU ve GPU, işlemci ve grafik gücü çoğumuzun evindeki masaüstü PC’lerden ve notebook’lardan daha hızlı. Evdeki PC’ye 4K bir video atıp oynatmayı denediniz mi ? Qualcomm Snapdragon serisi bunu 800-801 serisinden itibaren çok akıcı bir şekilde başarıyor, hem de 2K ekranda ! Peki bu gücü sadece telefonda konuşmak, Facebook’da geyik yapmak, Candy Crush vs tarzı çocuk oyunları oynamak için mi kullanacağız ? Bu gücü en iyi kullanan departman kuşkusuz kameralar, onalrı da hakkı ile kullanabilen kaç kişi var ? Yemek resmi çekip FB’da paylaşmak sayılmıyor kimse kusura bakmasın..

1.25 Milyon Dolar 40 günde toplanabilir mi bilinmez, bu hızla giderse şüpheli, ancak proje süper bence, paylaşın belki teknoloji meraklısı Türk’ler sayesinde ivme kazanır, bırakın artık Samsung ve iPhone’lara 3000-4000 Tl vermeyi. iPhone 6S saçmalığından hiç bahsetmek istemiyorum, en büyük yeniliği, artık cepte bükülmeyecek olması 🙂 6S plus fiyatına 256GB’lık Symetium + kablosuz adaptör, metal klavye + mouse aksesuarı, masaüstü standı ve özel çantasını almak istemez misiniz ?

Bu fiyata IP67 toz ve su geçirmez özelliği de olduğunu söylemiş miydim ?  Ya 128GB SD kart desteği de olduğunu ? 🙂

*  256 GB’a kadar hafıza + 128GB destekli SD kart girişi

* 6 GB Ram

* USB Type C

* Stereo Ses

* Qualcomm Snapdragon 820

* 1080P 5.0 inch OLED screen (değişebilir)

* Android 6.0 Marshmallow

* IP 67 toz ve su geçirmezlik

 

https://www.indiegogo.com/projects/symetium-the-no-compromise-smartphone-pc#/

 

 

Symetium 1.25

 

 

 

 

 

 

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x