ubic uno

Ubik Uno, Amerika Miami’nin Oneplus One’ı !

main2

Öyle görünüyor ki müstakbel kullanıcılardan önsipariş kampanyası ile telefon üretmek önümüzdeki yıllarda büyük telefon üreticilerine büyük rakip olacak. Hiç kuşkusuz Ubuntu Edge projesi ile 2011’de ilk adımları atılan fikir günümüzde gümbür gümbür geliyor. Bunun ilk örneklerinden biri Amerika Miami menşeili Ubik Uno Smartphone. Çıkış spotu “No Bezel”, yani yokkenar 🙂 Oldukça ince yan kenarlara sahip yani aslında Nubia Z9 gibi gerçekten kenarsız değil, ancak yine de göze hoş gelecek seviyede incecik. Geri kalan özellikler LeTV’den kopya, yani Mediatek Helio X10 platformu üzerine kurulu çok başarılı bir telefon, fazladan sd kart girişine sahip, ki önemli bir ayrıntı. Yine fazladan, LEtv’ye oranla, komple metal (aluminyum) kasa. A bir de tabi “Amerikan Malı” 🙂 . Kamera Sony Exmor RS IMX230, yeni jenerasyon 20Mpx. Ekran 5.5″ FullHD.

 

Ön sipariş yapıp kampanyaya para yatıranlar telefon piyasaya çıktığında, ilk sırada olarak 280 $’a sahip olabilecekler, piyasaya çıktıktan sonra almak isteyenler ise 345 $ ödemek zorunda kalacaklar, vaad edilen özelliklere bakılırsa güzel fiyat. Oneplus One’nın 64gb versiyonun ilk piyasaya çıkış fiyatı, uygun fiyatlı üst seviye telefonların önünü açan asıl marka. “Ubik Uno kesinlikle DAVETİYE kanalı ile değil, kendi sitesi üzerinden direkt satış yöntemi ile satılacak” diyerek de Oneplus’a da gönderme yapmayı unutmuyorlar. Telefonun reklamı Amerika ve Kanada pazarı için yapılıyor ancak dünya çapında satış yapılacak.

ubic

Fikir doğru, “Üst seviye telefonlara neden o kadar para ödeyesiniz ?”, aynı oranda kaliteli bir telefonu çok daha ucuza satın alabilirsiniz. Androidbrick.com bunu uzun zamandır söylüyor ama telefon üretecek parası ne yazık ki yok, acaba biz de mi bu tarz bir kampanya başlatsak ne dersiniz ? 🙂  Bende öyle bir fikir varki, hiç bir üretici bunu sunamaz, kapitalizm buna izin vermez 🙂 Kimbilir, belki de bu fikir bize nasip olur zamanı gelince ..

ubic_cam

ubic_bezel

 

 

Ubik Uno – iPhone6, Samsung S6 ve LG G4’e karşı

ubic specs

 

 

 

ubik_specss

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x