Lite olmayan Vernee Apollo önümüzdeki ay piyasaya çıkıyor. Çin cep telefonu piyasasının en yeni üreticilerinden olan Vernee firması çıkardığı modeller ile fiyat/performans + kalite politikası ile kısa zamanda kendinden bahsettirir oldu. Bluboo firmasından ayrılan bir grup tarafından kurulan firma özellikle üretim kalitesine ve yazılım desteğine çok önem veriyor, doğrusu da bu. Bir çok Çin menşeili marka sadece telefon üretiyor, iş yazılım güncellemesine geldiğinde alıcıların çoğunu yolda bırakıyor.

unnamed

Lite olan model Helio X20, 4GB Ram, 32GB Rom, 5.5 inç Sharp ekranı ve çok iyi bir metal işçilik ile çıkmıştı ve 199$ gibi uygun bir fiyattan alıcı bulmuştu. Üst model Apollo ise 2.5GHz 10 çekirdekli Helio X25 işlemci kullanacak. Ekran yine 5.5 inç fakat çözünürlük 2K (2560×1440). Her ne kadar 2K ekranların gündelik kullanımda gereksiz olduğu kanısı yaygın olsa da, iş VR sanal gerçeklik ortamına gelince ideal çözünürlük olarak kabul ediliyor. Vernee Apollo’da bu anlamda VR piyasasına ilk MediaTek tabanlı telefonu sunuyor.

2016-10-24_09-15-26

Arka kamera 21.0MP SONY IMX230 olarak seçilmiş. Rom 64GB olacak, Ram konusunda henüz bir bilgi yok, 4GB kesin, 6GB olma ihtimali de yüksek. Apollo Lite modelini incelemiş biri olarak söylüyorum, emin olun Vernee’nin işçilik kalitesi OnePlus 3’den aşağı değil, bakalım fiyat ne olacak ?

apollo

1
Leave a Reply

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Yusuf Cem Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Yusuf Cem
Üye
Yusuf Cem

Bizimde beklentilerimiz bu yönde . Sırf bu yazılım optimizasyonu ve guncellemenin sürekliliği olan firmaların sayısı çok az olduğu için yine ister istemez birkaç markaya bağlı kalmaktan başka çare kalmıyor.