vkworl crown

Vkworld Crown, Dünyanın En Sağlam ve En İnce Telefonu Olmaya Aday

vkworl_crown

 

İlginç telefon modelleri çıkaran VKworld firmasından bir başka iddialı model daha, VKworld Crown (Taç).  Daha önce en büyük hoparlöre sahip T3 : http://www.androidbrick.com/vkworld-t3-dunyadaki-en-guclu-hoparlore-sahip-akilli-telefon/ , ve en ucuz 6″ lik model T1 : http://www.androidbrick.com/vkworld-t1-6-inc-4-cekirdek2gb-ram-metal-kasa-telefon-fiyat/  haberlerini yapmıştık.

VKworld Crown farklı tasarımının yanısıra öne çıkan bir kaç ilk’leri de beraberinde getiriyor. 4.7 mm kalınlığı ile dünyanın en ince telefonu olacak. Bunun yanı sıra “Thermal Touch” olarak adlandırdıkları yeni bir dokunmatik teknolojisinden bahsediliyor, yani dokunmatiğin içine “ısı” kavramını sokuyorlar, parmak ısısı olsa gerek, daha ayrıntılı bir açıklama yok. Çıkınca göreceğiz yenilik mi yoksa değil mi diye.

vkworl_crown2

Ön kısımda stereo 2 adet hoparlör var ve oldukça güçlü oldukları iddialar arasında. Telefonun önü ve arkası komple cam kaplı ve kasası metal. IP67 suya ve toza dayanıklılık, yani 1 metre suyun altında yarım saat kalma süresi var. Ön cam Gorilla Glass 4, kullanılan IPS ekran ise LG marka. Boyutlar ve diğer teknik özellikler henüz belli değil. Ancak 79.99 $’lık fiyatı göz önüne alınınca giriş seviye 4 çekirdek MediaTek işlemci ile geleceği malum. Zaten markanın teknik özellikler olarak hiç bir zaman iddiası olmadı. Ancak diğer özellikler ve her modelinde çok uygun fiyatı ile piyasada artık tanınmaya başladılar.

 

lg_flex 2

Gelelim son ilginç özelliğe. LG Flex 2’deki “kendi kendine çizik tamiri” özelliği VKworld Crown’da da bulunuyor, hem de daha üst seviyede. LG’da dakikalar süren bu özellik firmanın açıkladığına göre saniyeler içinde gerçekleşiyor. Bunun için Japon malı “Scratch Shield” isimli bir kaplama kullanılmış, denildiğine göre bu teknoloji bazı Japon otomobillerinde kullanılıyor. Aynı kaplama ekranda ve home tuşunda da kullanılmış, üzerine Gorilla Glass 4’dü de eklersek ortaya sağlam bir telefon çıkacak gibi ve sadece 4.7 mm kalınlığında ! MOHS sertlik derecesi 7.5H. Temmuz ortası gibi piyasaya çıkacak, haydi bakalım, gündelik en sağlam ve bir o kadar da ilginç şık bir tasarımlı telefon isteyenler, sudan ucuz 🙂

[views]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x