Xiaomi Markası Türkiye’de Resmi Faaliyete Geçiyor !

 

Xiaomi Markası Türkiye’de Resmi Faaliyete Geçiyor !

Daha önce Türkiye merkezli bir kaç ufak firma tarafından resmi distribütörlük vaadi verilen fakat başarısız olunan Çin’in en büyük 3 üreticisinden biri olan dünya devi Xiaomi markası Dubai merkezli “Unicom Telekom” firması ile anlaştı. Bu firma aynı zamanda Türkiye pazarı için de faaliyette bulunacak, yani tek resmi kanal olacak.

小米副本

2010 yılında kurulan Xiaomi firması 8 sene gibi kısa bir sürede Çin’de en büyük 3. akıllı telefon üreticisi konumuna geldi. Kendi ülkesinde ilk sırada Huawei bulunuyor, 2. sırada BBK grubu var (Oppo-Vivo-OnePlus). 2017 yılı son çeyreğinde Hindistan’da (Çin’den sonra dünyanın 2. büyük pazarı) en çok telefon satmayı başaran firma bu anlamda ülkede Samsung’u geçti, yıl itibarı ile de Samsung’dan sonra 2. sırada. Yine aldığımız bir bilgiye göre de dünyanın en büyük 3. pazarı olan ABD’de de 2018 yılı sonu veya 2019 yılı başı pazara girmeye hazırlanıyor. Geçen sene de Rusya pazarına resmi olarak giriş yapmıştı. Yani bu hızla giderlerse dünyada da ilk 3’e girmeye adaylar. Şu an sıralama 1 – Samsung, 2 – iPhone ve 3 – Huawei.

WX20180217

Unicom Telekom firmasının ülkemizde nasıl bir politika çizeceği merak konusu. Sonuçta Xiaomi’nin başarısının sırrı uygun fiyata kaliteli telefonlar üretiyor olması. Bu uygun fiyat politikası ülkemizde iyi bir seviyede tutulabilirse piyasanın bazı önde gelen “sözde” yerli markalarının oranları büyük bir hızla düşer. Doğru bir reklam politikası ile Vestel, General Mobile gibi pazarda % 10’nun üzerinde payları olan bu tip firmaların telefon satmaları çok zor hale gelecek. Son kullanıcı için en iyisi olsun…

 

kaynak : androidbrick.com

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x