Xiaomi Mi 5X camera 2

Xiaomi Mi 5X = Büyük Ekranlı Düşük İşlemcili Mi6

Mi5 serisi ile karıştırmayın sakın, 2017 model Mi 5X modeli ve daha önceki 5’li seri ile akrabalığı yok, farklı bir tasarım ve sınıf. Xiaomi’nin yeni Miui 9 yazılımı ile piyasaya çıkıyor. Burdaki ana düşünce uygun fiyatlı ve kaliteli çift kameralı bir model pazara sunmak. Tasarım olarak Oppo R11’in parmak izi arkada olan hali diyebiliriz, zaten hedef Oppo ve Vivo’nun bu tasarım çok başarılı olması, Xiaomi de bu sınıfa pasatdan daha büyük pay istiyor ve piyasaya 5X modeli çıkıyor. Redmi Note serisinden sonra ilk defa 5.5″ ekran kullanan Xiaomi modeli unvanını da alıyor.

xiaomi mi 5x 3

İşlemci Snapdragon 625, evet yeni seri 630 veya 660 değil ( Oppo R11 SD 660 ), çift kamera konfigurasyonunu kaldırabilecek olan en düşük Qualcomm işlemci diyebiliriz, ancak aslında bu sınıf bir telefon için yeterli sayılır, bunun üzeri maaliyeti yükselteceği için durumlar karışıyor doğal olarak.

Ram 4GB, Rom ise 64GB. Pil 3080 mAh, evet çoğunun beklediğinden daha düşük, bazılarının hoşuna gitmeyecek. Ekran belirttiğimiz gibi 5.5″ ve Full HD.

xiaomi mi 5x 2 1

Xiaomi 5X’i çekici yapacak özellikler yukarıda saydıklarım değil, Mi6 modelinden alınma çift kamera özelliği, alınma derken aynı sensörler, aynı 2x kayıpsız zoom özelliği, yani Mi6 fotoğraf kalitesine çok yakın 220 $‘lık bir model olacak 5X, evet fiyatı da söylemiş olduk. Renkler altın sarısı, pembe ve siyah olacak.

xiaomi mi

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x