Redmi Pro OLED screen 1

Xiaomi Redmi Pro, OLED Ekran ve Çift Kamera ile Geldi Gelecek..

redmi_pro

 

Xiaomi Redmi Note serisinin 4. ayağı yakında koşulacak, tarih 27 Temmuz, ve sanırız koşacak atın, pardon modelin adı bu sefer 4 ile değil, Pro ile bitecek, Redmi Pro. O kadar çok Pro modeli var ki artık hepsi birbirine karıştı. Çin’li arkadaşlar model ismi üretmekte her zamanki gibi sıkıntı çekiyorlar. Hemen hatırlatalım, 5.5″ inçlik olan seri bu, hani en son, önce MediaTek Helio X10 ile “Redmi Note 3” diye adlandırılan, ardından Snapdragon 650’ye geçerek “Redmi Note 3 Pro” denilen model.

redmi_pro_dual_cam

İşlemci demişken, bu sefer yine MediaTek CPU söz konusu, en üst model, yani X25’den bahsediliyor. Yanında da 4GB Ram, sınıfının telefonu oldu, LeEco 2 Pro’ya ve Meizu 6 Pro’ya (hay Pro’nuz batsın !) sağlam rakip olacak.

Şimdi gelelim asıl can alıcı özelliklere, sonuçta bu rekabet ortamında artık sade donanım ile piyasayı sallamak zor, her seferinde bir önceki nesilde olmayan özellikler gerekiyor pazardaki yerinizi kaybetmemek için. Bunun ilk örneği OLED ekran, ki beni de en çok ilgilendiren kısım burası. Biliyorsunuz ki renk canlılığı/gerçekliği, en mükemmel siyahlar (ve beyazlar) üzerine en az enerji tüketimi demek kısaca OLED. Samsung’un Amoled’inden iyi yani, OLED’in bu sektörde öncüsü LG. Bu arada OLED ibaresi kullanılıp sonuçta Amoled de çıkabilir. Çin’li firmalar son zamanlarda genelde Samsung’u seçiyorlar, Oppo, OnePlus, Nubia örneklerinde olduğu gibi.

Redmi-Pro-OLED-screen

2. farklı özellik ise arkada çift kamera, gerçi sektör için çok yeni değil çift kamera konfigurasyonu ancak Xiaomi için ilk olacak. Kameralardan biri genelde derinlik için kullanılıyor, ana obje dışında arka plana blur efekti verilerek güzel efektler mümkün oluyor, işte size Redmi Pro ile çekildiği söylenen 2 örnek :

redmi_pro_dual_cam_2

redmi_pro_dual_cam_3

 

Kasa metal olacak, CNC tabiri kullanılmış, yani önceki seriler gibi metal yumuşak geçme kapak değil de, tam gövde metal, sanki, göreceğiz. Fiyat olarak da, doğal olarak, önceki Redmi Note serilerine oranla bir tık üstte olabilir. Xiaomi’nin amacı zaten bundan sonra kalite seviyesi ile birlikte fiyatları da arttırmak. “Dünya” telefonları seviyesine gelmek, paranın tadını aldılar ne de olsa.. Gerisi 27 Temmuz’da..

[views]

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x