nokia8

Zeiss x 2 = Nokia 8

Nokia markasının HMD Global firması ile piyasalara dönüşünün ardından beklenilen üst model bugün tanıtıldı. Aynı zamanda Carl Zeiss ve Nokia’nın tekrar buluşmasının adı Nokia 8. Teknik özellikler genel anlamda tahmin edilmiş olsa da kamera departmanında ne tarz yenilikler geleceğini doğal olarak merak konusu idi.

Nokia 8

Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 4GB Ram ve 64GB UFS2.1 Rom altyapısı ile piyasaya çıkacak olan Nokia 8’de 6GB Ram desteği tek bir renk opsiyonu olarak sunulacak, o da parlak mavi. Diğer renk seçenekleri ise yine farklı bir mavi tonu, gri ve bakır.

nokia 8 copper

6000 serisi aluminyum kasa, 5.3 inç 1440p Gorilla Glass 5 korumalı ekran, Nokia OZO spatial 360° ses sistemi, 3.5mm kulaklık çıkışı, IP54 sertifikası, USB Type-C 3.1, 3090mAh pil  700$‘lık Nokia 8’in diğer özellikleri.

Nokia 8 dual sight bothie

Arkada çift 13MP Carl Zeiss sensör, biri renkli diğeri monokrom, önde yine 13MP selfi kamerası. Ön ve arka kameralar 4k 30fps video çekebiliyor. Hem ön hem arka kamera aynı anda kayıt yapabiliyor, bu özelliğe Nokia “Bothie” adını vermiş, tam Türkçe’si “ikisi birden” demek. Bu kayıtlar Youtube ve Facebook gibi kanallarda canlı olarak sunulabiliyor ve 2 kayıt aynı anda ekranda görüntülenebiliyor. İşte bu özellikler de Nokia 8’in piyasaya getirdiği yenilikler. Kimilerinin çok hoşuna gidecek, kimileri de bu mu 700$ diyecek. Sizce Nokia’nın dönüşü muhteşem oldu mu ? Tasarım olarak bence fazla sıradan kalmış, o fiyata gidip 2 x Mi6 almak çok daha mantıklı değil mi ? Tabi aynı anda ön + arka kayıt meraklısı değilseniz..

 

 

 

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x