front white

4K Aksiyon Kamerası Xiaomi Yi 2 – En Düşük Fiyat!

Xiaomi’nin dokunmatik ekran ve 4k çekim yeteneğiyle sunduğu üst seviye aksiyon kamerası: Xiaomi Yi 2

Piyasada öne çıkmış olan GoPro ile karşılaştırıldığında Xiaomi Yi 2 gerçekten de ‘GoPro katili’ mi?


 

1473046360321661

GoPro’nun herhangi bir modelinden farklı olarak hem dokunmatik LCD ekranı hem de 155° geniş açılı f/2.8 diyafram açıklığı değerine sahip lensiyle satışa sunulan Xiaomi Yi 2 rekabette öne çıkmayı başarıyor. Tasarım olarak GoPro’ya olan benzerlikleri sebebiyle bazı ithamlara maruz kalmış olsa da, Xiaomi’nin bu sefer aynı duruma düşmesi söz konusu değil gibi gözüküyor.

30 kare/saniye (fps) hızda 4k video çekimi yapabilen Xiaomi Yi 2, daha düşük çözünürlüklerde ağır çekime de imkan sağlıyor. Ağır çekim hızı 720p çözünürlükte 240 fps‘ye kadar çıkıyor. Temsili 240 fps video:

GoPro mu Xiaomi Yi 2 mi?

Aksiyon kamerası kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan biri olan pil ömrü Xiaomi Yi 2’de kullanılan 1400 mAh’lık pil ile bir ölçüde çözülmüş gözüküyor. Elektronik görüntü stabilizasyonu özelliği ise muadillerinden farklı olmayacak şekilde Yi 2’ye de yerleştirilmiş. Ancak bu özelliğin pek istendiği şekliyle çalışmadığı yönünde bazı yorumlar da var. Sizce nasıl ?

Kablosuz bağlantı ve bu bağlantı üzerinden yazılımını güncelleme özelliği, çift mikrofon girişi, birçok görüntü yakalama modu, muadillerini geride bırakan dokunmatik LCD ekranı ve ekranı otomatik döndürme özellikleriyle Xiaomi Yi 2, fiyatı da uygunsa aksiyon kamerası arayışı içerisinde olanlar için biçilmiş kaftan gibi gözüküyor. Ama bu avantajlara karşın kameranın ekileri nelerdir?

Xiaomi Yi 2 LCD

 

1463364433960544

Piyasadaki muadillerinden eksik olarak Xiaomi Yi 2 satıldığı şekliyle herhangi bir aksesuar içermiyor. Ama fiyatına bakıldığında bu pek de büyük bir eksiklik değil, çünkü ihtiyacınız olan bütün aksesuarları içeren paket 18$ civarına bulunabiliyor. Kameranın fiyatı da Androidbrick okuyucularına özel kod ile birlikte kısa süreliğine 201.99 dolar. Paylaştığımız kodu ödeme ekranında girebilirsiniz.

İndirim kodu: YIBL5

Xiaomi Yi 2 Aksesuarları

Not: Yukarıdaki içerikte referanslı bağlantılar kullanılmıştır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x