Teclast X98 Air 3G Dual Os general

Çift İşletim Sistemli Teclast X98 Air 3G Windows 10 + Android 4.4!

Teclast X98 Air 3G Dual Os general

 

Bilgisayarlarda çift işletim sistemine uzun zaman önce kavuşmuştuk. Hem android, hem windows işletim sistemine aynı anda sahip mobil ürünlere yeni yeni rastlıyoruz. Açıkçası bu gelişme sektörü yeni bir noktaya kaydırabilir.

Boyutlar: Uzunluk 240mm, genişlik 169mm, kalınlık 7.4mm.

Ağırlık: 498 gr.

Ekran: 9.7 inç QXGA IPS  bir ekrana sahip Teclast X98 Air’ ın ekran çözünürlüğü: 2048 x 1536. Ekran LG tarafından üretiliyor. IPS olması da ekranda yer alan yazıları, her açıdan ve güneş ışığı altında rahatça okuyabilmenize olanak sağlıyor.

Teclast X98 Air 3G Dual Os screen

İşlemci: 4 çekirdekli, 64 bit Intel Z3736F, frekans hızı 2.16GHz . 32 bit işlemcilere göre %60 daha uzun pil ömrü sunarken, daha iyi uygulama performansını gündelik oyunlarınıza ve kullandığınız diğer uygulamalara yansıtıyor. Cihaz, bilgisayarlardan tanıdığımız x86 mimarisine de sahip. Bu sayede bilgisayarınızda yüklü programları, sistem gereksinimleri yeterli ise bu cihaza da sorunsuz bir şekilde yükleyebiliyorsunuz.

Ekran grafik işlemcisi: Intel HD Graphics Gen 7. Daha önceki jenerasyonuna göre,  ekran grafiklerinde daha iyi bir işlemci deneyimini sizlere sunuyor.
Ram: 2 GB Ram. Bu denli yetersiz bir ramin tercih edilmesi beni şaşırttı. Telefonlarda bile 4 GB ramleri görmeye başladık. İki farklı işletim sistemini barındıran  bir cihazın ram yönünden daha güçlü gelmesi gerektiğine inanıyorum. DDR3 kullanılması ise bir avantaj. Çünkü uygulamaların, videoların ve 3D oyunların arka planda daha hızlı açılmasına olanak sağlıyor.

Dahili depolama: 64GB. 120MB/s okuma hızına sahip. Windnows 10′ u düşününce 64 GB az diyenler üzülmesin, Teclast X98 Air hafıza kartı da destekliyor.

Kamera: Ana kamera 5 MP otomatik odaklama mevcut, HD (720p) video kaydına olanak sağlıyor. Ön kamerası 2 MP.

Teclast X98 Air 3G Dual Os camera

İşletim sistemi: Cihazın en farklı noktası işletim sistemi. İsterseniz Android 4.4, isterseniz Windows 10  ya da aynı anda iki işletim sistemini bir arada kullanabilirsiniz. Hem tablet, hem bilgisayar ikisi de aynı anda yanında. Bu arada bazı romlar sayesinde Android 5.0′ a dönüştürebiliyorsunuz. Bu nokta da en önemli soru şu: “Acaba AutoCad, Photoshop …vs gibi  bilgisayarımda işim gereği  kullandığım programları kurup çalıştırabilir miyim?” Evet cihaz buna olanak sağlıyor ama ne kadar verimli olur orası bilinmez. Zira o tür programların donanım gereksinimleri bayağı yüksek olabiliyor. Ama Microsoft Office uygulamalarını sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. GTA San Andreas, Fifa 2014 gibi oyunlar da sorunsuzca oynanıyor hem de joystickle beraber. Ekleyeyim, özellikle son yıllarda E-spor olarak, milyonlarca insan tarafından oynanan Warcraft, League of Legends, … vb gibi çapraz platform oyunlarını çalıştırıyor.

Teclast X98 Air 3G Dual Os game

Wifi: 802.11b/g/n.

Batarya: 8500mAh.
Diğer: HDMI çıkışı sayesinde herhangi bir Tv ekranına, monitörlere ya da projeksiyonlara bağlayabilirsiniz. OTG desteği ile klavye, mouse, joystick, flash bellek, … vb. gibi birçok yardımcı ürünün bağlantısını yapabilirsiniz. Antutu ya da benzeri sentetik test sonuçlarını hiçbir zaman önemsemem ama merak edenler için paylaşayım, Teclast X98 Air’ ın antutu testinde elde ettiği puan: 34.000.

Teclast X98 Air’ ın son bombası telefon olarak da kullanılabiliyor olması. Üçü bir arada. GSM bandları olarak 850/900/1800/1900MHz, WCDMA(3G) bandı olarak 2100MHz bandlarını destekliyor. Ülkemizde cihazın bu özelliğinden yararlanmak için pasaport kaydı yapılması gerektiğini hatırlatayım.

Teclast X98 Air 3G Dual Os call

Genel anlamıyla değerlendirdiğimde “tablet+telefon+bilgisayar” üçünü bir arada kullanabileceğiniz tek bir ürün. Taşınabilirliği kolay. Çift işletim sistemi ile gelmesi büyük bir avantaj. Hem iş, hem eğlence ikisini aynı cihazda yaşabileceksiniz. Fiyatı 290 dolar, ama şuan %31 indirimle 200 dolara gearbest üzerinden satın alabilirsiniz.

Satın almak istiyorsanız : http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_227137.html?gclid=CKLqnOvnyccCFUI_Gwod1vwEqQ

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x