Huaweislider

Huawei P9 ve P9 Plus Resmi Olarak Tanıtıldı

Huaweislider

Huawei P9 ve P9 Plus modellerini Londra’daki bir etkinlikle resmi olarak tanıttı. Özellikle geçtiğimiz iki ay içerisinde cihaz hakkında konuşulan dedikodulardan sonra nihayet elimize resmi veriler geçmiş oldu. Beklendiği gibi Huawei P9 serisi firmanın Leica ile ortak geliştirdiği ilk telefonları olacak.

Huawei P9

Huawei P9, 5.2″ 1080p çözünürlükte 2.5D bir ekran ile geliyor. Ekranın kenarlarında çerçeve kalınlığı yalnızca 1.7mm. Telefon 4 adet Cortex A72 2.5GHz, 4 adet de Cortex A53 1.8GHz işlemciden gücünü alan Kirin 955 yonga kullanıyor. Cihazın 3GB RAM + 32GB depolama ve 4GB RAM + 64GB depolama olarak iki farklı seçeneği bulunuyor. İki versiyonda MicroSD kart desteği sunuyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cihazın arkasında iki adet 12MP sensör bulunuyor. Bu sensörlerden biri tek renkli kamera diğeri ise RGB renk sensörü olarak karşımıza çıkıyor. Tek renkli kamera siyah ve beyaz resimler kaydederek renkden ziyade çekilen fotoğrafların daha kesin bir netlikte olmasını sağlayacak. İki sensör birlikte çalışarak en üst seviye kamera deneyimi sunmayı amaçlayacak. Cihazın ön tarafında ise 8MP bir kamera yer alıyor.

72

Huawei P9’da 3000 mAh bir batarya yer alıyor ve cihazın kalınlığı 6.95mm. Telefonun tasarımında metal öğelere yer verilmiş ve şık bir görünüm ortaya koyulmuş. Ağırlığı 144 gram olan telefonun arkasında ise 360 derece parmak izi sensörü yer alıyor. Telefon Android 6.0 sürümü kullanılıyor ve Huawei firmasının özelleştirilmiş arayüzü EMUI 4.1 ile geliyor. Ayrıca P9’da stereo hoparlör ve USB Type-C bulunuyor.

Fiyat kısmında ise Huawei P9 3GB RAM versiyonu $681, 4GB RAM versiyonu ise $739’dan satışa sunulacak. Görselde görebileceğiniz gibi cihazda ayrıca bir çok renk seçeneği de mevcut.

Huawei-P9-0sfsf01

Huawei P9 Plus

P9 Plus, P9’un ekranı daha büyük ve özellikleri arttırılmış olan versiyonudur.  Huawei P9 Plus 5.5″ 1080p ekrana sahip, yine Kirin 955 yongayı kullanıyor ve 4GB RAM 64GB depolama ile standart olarak geliyor. Depolama yine MicroSD kart ile arttırılabiliyor. Kamera tarafı da P9 ile aynı olan telefon 3400mAh olan pil boyutu sayesinde fark oluşturuyor. Android sürümünde de bir değişiklik olmazken fiyat $100 kadar artıyor ve $850 civarında satılıyor.

Sonuç

Kamera tarafındaki özellikleri ve tasarımıyla dikkat çeken Huawei P9 serisi aynı etkiyi işlemci tarafında sürdüremiyor. Ayrıca ekran ve pil tarafında pek bir yenilik bulunmuyor. Fiyat/performans göz önüne alındığında satın almadan önce kullanıcıları iki defa düşündürecek bir telefon sınıfına girme ihtimali yükseliyor.

 

[views]

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x