İkiyüzlü Telefon Yotaphone 2

 

Rus menşeili Yotaphone 2, 2 sene önce 2015 yılında piyasaya çıktığında fiyatı  600$’dan fazlaydı. Snapdragon 801 üzerine kurulu olan ve işçilik kalitesi üst seviye olan telefon 5 inç’lik Full HD ana ekranına ek olarak, arkasındaki  4.7 inç’lik (960 x 540) siyah-beyaz ve gri tonlarını verebilen mono 2. bir  ekran (e-reader’lardaki gibi E-ink ekran) barındırması yüzünden oldukça ilgi çekmişti. Mono ekran şu an bazı üst seviye modellerde olduğu gibi ( Samsung, LG ) always-on özelliğini taşıyor, yani sürekli açık, ancak e-ink ekranın çok az pil tüketmesi performansı etkilemiyor ve doğruya doğru telefonu çok ilginç gösteriyor. Telefonun Ram’i 2GB, Rom ise 32GB. Kameralar 8MP ve 2 MP. 4G desteği mevcut. Bu arada unutmadan, ekranların ikisi de Gorilla Glass 3 ile korunuyorlar.

Mono ekran aslında bir “bildirim” ekranı olmasına rağmen, uygulama yönetmenize de izin veriyor, maillerinizi kontrol edebiliyorsunuz, tweet’lerinizi görüp cevap yazabiliyorsunuz.

2500 mAh pile sahip olan Yotaphone 2’de sadece mono ekranı kullanırsanız 5 gün ! kullanım süresi veriyor, özel bir enerji modunda ise 2 gün normal kullanım mümkün.

E-ink ekranda okuma süresi 100 saat, harita kullanım süresi 18 saat.

16 seviyeli gri tonlama mevcut ve istediğiniz gibi özelleştime seçenekleriniz sonsuz.

Kutu içeriği, kaliteli bir kulaklık da mevcut.

Telefonda donanımsal FM radyo mevcut, NFC desteği var, OTG desteği var, kısaca yok yok. Boyutlar 14.49 x 6.94 x 0.90 cm, çift ekranlı bir telefon olduğunu düşünürsek 9 mm çok başarılı bir kalınlık.

Şimdi sıkı durun.. Yotaphone 2’nin Gearbest’de şu an promosyonlu fiyatı : 114.99 $ ! Yani sadece 425 TL..

 

Bu ikiyüzlü telefona sahip olmak isteyen cesur okuyucular için satın alma linki :

YotaPhone 2  Satın Al

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x