yotaphone 2

İkiyüzlü Telefon Yotaphone 2

 

Rus menşeili Yotaphone 2, 2 sene önce 2015 yılında piyasaya çıktığında fiyatı  600$’dan fazlaydı. Snapdragon 801 üzerine kurulu olan ve işçilik kalitesi üst seviye olan telefon 5 inç’lik Full HD ana ekranına ek olarak, arkasındaki  4.7 inç’lik (960 x 540) siyah-beyaz ve gri tonlarını verebilen mono 2. bir  ekran (e-reader’lardaki gibi E-ink ekran) barındırması yüzünden oldukça ilgi çekmişti. Mono ekran şu an bazı üst seviye modellerde olduğu gibi ( Samsung, LG ) always-on özelliğini taşıyor, yani sürekli açık, ancak e-ink ekranın çok az pil tüketmesi performansı etkilemiyor ve doğruya doğru telefonu çok ilginç gösteriyor. Telefonun Ram’i 2GB, Rom ise 32GB. Kameralar 8MP ve 2 MP. 4G desteği mevcut. Bu arada unutmadan, ekranların ikisi de Gorilla Glass 3 ile korunuyorlar.

yota 2

Mono ekran aslında bir “bildirim” ekranı olmasına rağmen, uygulama yönetmenize de izin veriyor, maillerinizi kontrol edebiliyorsunuz, tweet’lerinizi görüp cevap yazabiliyorsunuz.

yota 3

2500 mAh pile sahip olan Yotaphone 2’de sadece mono ekranı kullanırsanız 5 gün ! kullanım süresi veriyor, özel bir enerji modunda ise 2 gün normal kullanım mümkün.

yota 4

E-ink ekranda okuma süresi 100 saat, harita kullanım süresi 18 saat.

yota 5

16 seviyeli gri tonlama mevcut ve istediğiniz gibi özelleştime seçenekleriniz sonsuz.

yota kulaklık

Kutu içeriği, kaliteli bir kulaklık da mevcut.

yota 6

Telefonda donanımsal FM radyo mevcut, NFC desteği var, OTG desteği var, kısaca yok yok. Boyutlar 14.49 x 6.94 x 0.90 cm, çift ekranlı bir telefon olduğunu düşünürsek 9 mm çok başarılı bir kalınlık.

Şimdi sıkı durun.. Yotaphone 2’nin Gearbest’de şu an promosyonlu fiyatı : 114.99 $ ! Yani sadece 425 TL..

 

Bu ikiyüzlü telefona sahip olmak isteyen cesur okuyucular için satın alma linki :

YotaPhone 2  Satın Al

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x