g3 speaker

LG G3 Sinyal / 3G / Görüşme Problemleri, Çözümler Burada :)

 

g3_camera

 

Snapdragon’lara imei tamiri yazısından sonra G3’lerin sinyal sorunları ile alakalı çok mesaj geliyor arkadaşlar. Özelden bir kaç arkadaşa yardımcı oldum, ancak sorular devam ediyor. Bu arada yine yardımcı olduğum ve benimle aynı sektörden ( bilgi işlem ) olan arkadaşımız yapılacak işleri o kadar güzel sıralamış ve kağıda dökmüş ki, kendinden de izin alarak yayınlamak istedim, işte LG G3 sinyal ve türevleri sorunlarının nasıl düzeltileceği, tek derste 🙂

 

g3_back

 

LG G3 16/32 Gb  Şebeke problemi Çözümü :

Öncelikle Cihazınızın Kitkat (4.4.2) yazılımı yüklü olması gereklidir.  Aksi taktirde Qpst programı telefonu görmeyecektir.

Gereksinimler;

1 Adet LG G3 Şebeke sorunlu telefonu

Rom yüklemek için LGFlashTool2014 programı (Downgrade, UpGrade için)

4.4.2 için KDZ stock rom.

LG PC Suite

QPST_2.7.411 ( qnc yedeği almak ve tekrar yüklemek için gerekli program. )

IMEI Converter (İMEİ yi HEX olak dönüştürmek için )

HEXEdit (qnc içindeki İME iyi değiştirmek için)

  1. Öncelikle PC Suit’i bilgisayara yükleyiniz.
  2. *#06# ile ime iyi bir yere not alınız. ( txt dosya içine olabilir. Lütfen Bu konuda dikkatli olunuz. İMEİ yi yanlış yüklemek istemezsiniz)
  3. Eğer telefonun işletim sistemi Lolipop 5.0 ise 4.4.2 ye almamız lazım. PC süitle telefon yedeğinizi alın. ( Ne olur Ne olmaz hani).

Bunun için;

Telefon modelinize ve yazılım koduna uygun Kitkat 4.4.2 sürümünün orijinal stock rom kdz dosyasını bilgisayarınıza indirin.

Avrupa versiyon kdz rom için direkt link. : D85510L_00.kdz

Yukarıda gerekli programları http://www.androidbrick.com/programlar/ bu adresten indiriniz.

Flash tool 2014 için  http://www.androidbrick.com/download/lg-flash-tool-2014/ burdan indirebilirsiniz.

Tüm dosyaları ve gerekli KDZ dosyasını indirdiğinizi varsayıyorum.

 

*LGFlashTool2014 programını bir klasöre çıkartın

*Telefonu kapatın ve USB ile PC ye bağlayın. Daha sonra arkadaki açma kapama tuşu ve ses yükseltme tuşu (üst tuş) beraber basarak telefonu download moda alın.

*Sağlam bir usb kablosu kullanın ki yükleme esnasında bir kazaya kurban gitmeyesiniz.

*LGFlashTool2014 programını çalıştırın.

Programdaki seçenekler aşağıdaki gibi olsun, değiştirmeyin,

Aşağıdaki şekildeki gibi sağda dosya aç kısmına tıklayarak indirdiğiniz KDZ dosyasını yolunu gösterin.

 

1

 

“Normal Flash”  yazan yere tıklayıp devam ederseniz normal yükleme yapar ve  telefondaki bilgileriniz silinmez. (biz buraya tıklayıp devam edeceğiz)

“CSE Flash” yazan yere tıklayıp devam ederseniz temiz yükleme yapar ve telefon hafızasındaki ne varsa silinir.

2

 

“Normal Flash”e tıkladıktan sonra karşımıza yukarıdaki ekran geliyor ve START diyoruz.

İndirdiğiniz romda dil seçeneğiniz geliyorsa isterseniz seçip devam edebilirsiniz. OK diyerek dosyaları telefona gönderilmesini bekleyelim. Herhangi bir soru çıkarsa tamam deyip devam edin.

3

Yükleme bittikten ve telefon kapanıp açıldıktan sonra Bu programı kapatabilirsiniz. Telefonunuzun ilk kurulum ayarlarını yaparak kurulumu bitiriniz. Telefonun Yazılım sekmesinden 4.4.2 olduğunu doğrulayınız.

 

Orijinal ( Şebeke sorunsuz) telefonun qnc yedeğini telefona yükleme.

 

LG PC Suite programını yüklediğinizi ve 4.4.2 ye döndüğünüzü varsayarak devam ediyorum.

Telefon ayarlarından  Genel sekmesi ve Telefon Hakkında kısmına gelin. Yazılım Bilgisine tıklayın. Yapım Numarasına arka arkaya dokunun (en az 4 defa). Geliştirici modu açılacaktır.

Genel Sekmesinden Geliştirici seçeneklerine gelin. (Telefon USB ile PC ye takılı olmasın). USB Hata ayıklamayı işaretleyin. Çıkan soruya tamam deyin.

QPST 2.7.411 programını setup.exe ile bilgisayarınıza kurun.   Program kurulumundan sonra programlar altında QPST Configuration programını çalıştırın. Ekranda Telefonunuzun bağlı olduğu portu ve adını görüyor olmanız lazım. Eğer görmüyor iseniz veya telefon adı kısmında NoPhone görüyorsanız muhtemelen telefonunuzda Lolipop yüklüdür.

4

“Add New Port” kısmına tıklayarak, çıkan ekrandan “Show serial and USB” tikini kaldırıp mevcut portu ekleyebilirsiniz.  Telefonunuzun modelini göremiyorsanız Bu adımdan ileri gidemezsiniz.  (Bende Lolipop yüklü olduğundan buradan ileriye işlem yapamıyorum)

5

6

“Start Clients” ve “Software download” diyoruz.  İlkönce mevcut qnc yedeğimizi almamız lazım. Hata olursa tekrar geriye dönmek için. “ Backup” gekmesine gelip Browse tıklıyoruz. Alacağımız yedeğin yolunu seçip dosyaya bir isim veriyoruz. Start diyerek yedek dosyamızın alınmasını bekliyoruz. Bu esnada Telefonla Bilgisayar arasındaki usb bağı kopartmayın. DokunMAYIN patlar.

7

Yedeğimizi aldık.  İMEİ mizi bir yere not almıştık. IMEI converter programını açarak mevcut İMEi mizin Convert IMEI diyerek HEX kod karşılığını öğreniyoruz.  Hex Kodlarını bir metin dosyasına kopyalayalım daha sonra lazım olacak.

8

 

HEXEdit Programını çalıştıralım. Bu program Yedeğimizdeki imei iyi değiştirmeyi sağlayacak. Bu şekilde mevcut ime iyi de tamir edebilirsiniz.

File ve Open menüleri ile 12.4.gold.orj.qcn dosyasını açalım.  Edit ve Find diyerek 083A (imei başlangıcı olan kod) aratalım. Find Next işaretli olmasın.  Bulduğumuz ilk kısma daha önce not aldığımız ve bize ait olan imei hex kodları ile değiştirelim. Bu şekilde Find ile 3 değişiklik daha yapacağız. Yani 083A ile başlayan eskii imei yerine kendi legal imei mizi tamirliyeceğiz.

9

 

 

 

 

11

 

 

Değişikliği yaptıktan sonra File menüsünden Save AS diyerek yeniden isimlendiriyoruz. Repair İMEİ diyedilirsiniz. QPST Configuration programını açarak  “Start Clients”  Software Download  ve restore sekmesine geliyoruz. Browse tıklayarak aldığımız yedek dosyayı seçiyoruz ve start diyoruz.  İşlemleri tam yapmışsanız hata vermeden düzgün dosya telefonunuza yüklenir. Telefonunuz açılıp kapandıktan sonra işlem tamamdır. Eğer bu ekranda hata alırsanız “AllowPhone/File ESN” yi işeretleyerek tekrar  starta basıp deneyin.

Ben bu yöntemle Şebeke sorunumdan kurtuldum. Daha sonra LOLIPOP yükleyebilirsiniz.

 

bin

 

Not : Avrupa versiyon kdz rom için direkt link. : D85510L_00.kdz

Lg G4 imei tamiri, LG G4 imei repair, yakında..

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

371 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Özgür Akyollu
6 years ago

S.a.
Sormak istediğim soru bunlardan farklı galiba,şebeke gözüküyor, imei orjinal ama arama yapamıyorum tepki yok. Bu anlatılanları yaparsam sizce sorunu çözermi.

Sinan A
Reply to  Ustabas Osman
6 years ago

Usta cihazi gondersem ben isin icinden cikamadim varmi boyle bir ihtimalimiz

id286295207
6 years ago

Selamun Aleyküm.Hocam benim LG-G3 telefonum yaklaşık bir ay önce sim kart okumamaya başladı.Teknik servise verdim telefonun sim kart yuvasını ve sim kart entegresini değiştirdiler ama sorunum geçmedi başka bir soruna dönüştü.128 kb sim kartları okumuyor sadece 64 kb sim kart okuyor.Bende avea bayiden yeni sim kart talebinde bulundum onlarda 64 kb sim kart yok dediler.Şimdi bende kendi başıma bu işi çözmeye çalışıyorum.1)Yukarda bahsettiğiniz işlemlerle 128 kb sim kartımı 64 kb ye dönüştürebilirmiyim? 2)Elimde aktif olmayan 64 kb sim kart var 128 kb sim kartımın bilgilerini veya yazılımını 64 kb sim karta yazabilirmiyim? 3)Bunlar olmazsa ise başka bir çözüm yolu varmıdır? Teşekkür Ederim.

id286295207
Reply to  Ustabas Osman
6 years ago

rom olarak android 4.4.2 de de 5.0.2 de de 6.0.0 da da denedim yok yine okumadı 128 kb’lik sim kartımı.elimdeki 64 kb’lik sim kartın durumu şöyle;Arkadaşım hattını yenilemiş 4.5G hat almış bu kartta evde boş boş duruyomuş hattı taktım telefonuma görüyor sıkıntı yok yanlız doğal olarakdan servis aktif değil.Selamlar

Sinan Anar
6 years ago

Selamun aleykum hexedit uygulamasini bulamadim hocam birde 083A dan soraki numaralari 3 defa girecegiz dogrumu anladim hocam bendede sim takili degil hatasi veriyor arada cok can sıkıcı bir durum

Sinan Anar
Reply to  Ustabas Osman
6 years ago

Hocam mail attim imei yi qnc yedigi yapabilirmisin d855 icin bana sana zahmet

emrah
6 years ago

Merhaba Osman Bey,
Bende lgls990 modeli var daha önce size göndermiştim imei ve şebeke için.
İmei konusunda sağolun bir sıkıntı yaşamadım fakat şebeke konusunda sıkıntı yaşıyorum açıkçası telefonu kullanamıyorum bile 3g nin olduğu yerde 2g ye düşüyor,4 g yi hiç görmüyor kapalı bir yere girince sinyal çubuğu sürekli dönmeye başlıyor açıkçası bu lg den iyice midem bulandı, bu şekilde satıpta başımı da ağrıtmak istemiyorum açıkçası ne yapacağımı bilemiyorum.Bu işin kesin çözümü nedir ne önerirsiniz?

emrah
Reply to  Ustabas Osman
6 years ago

çok teşekkür ederim desteğinizden dolayı..

emrah
Reply to  Ustabas Osman
6 years ago

Osman Bey Merhaba,

Telefonumu geçtiğimiz hafta teslim aldım emeklerinizden dolayı çok teşekkür ederim.3g gayet stabil çalışmaktadır.Size bir konuda danışmak isterim 4g için lte config adında bir apk var onu telefona kursam 4g aktif olur mu yada enginner mode dan denesem?

Desteğinizden ve yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim..

Mustafa Gerez
6 years ago

ELİNE SAĞLIK AMA HEX İLE ANLATTIĞIN YÖNTEM BİLMEYENLER İÇİN YETERSİZ .
HEX FOTOLARIN ZAYIF KALMIŞ.

Ali Kalkan
7 years ago

osman bey yardımlarınız ve cevaplarınız için teşekkür ederim ben artık uğraşmaktan yoruldum ve aldım çarşıya götürdüm boox atılması gerekli demişsiniz mailinzde evet boox atıldı ama yine olmadı sorun şebeke dosyalarının silinmesiymiş mecburen gittim yaptırdım fehmi bey sizin sorununuzda benimkiyle aynı şebeke dosyalarını ve room unu yeniden yükledi bu defa çalıştı çok şükür fakat bana dediği şuydu arkadaşın sürüm yükseltemezmişim bunun sebebi nedir acaba osman bey kardeşim iyi geceler

Ali Kalkan
7 years ago

reis benimkide aynı şekilde oldu mail gönderidim ilgilenirsen sevinirim hayırlı günler

Fehmi Erkaçmaz
7 years ago

selamunaleyküm dostlar. bende bir adet d850 att modeli bulunmakta. stock lollipop stock kitkat yükledim fakat problemim düzelmedi. benim sorunum telefon simi görüyor rehberi okuyor fakat arama vs yapamıyorum. 2945#*850# yaptıgımda bu telefon kalıcı olarak kilitlendi bildirisini alıyorum. ne yapabilirim Allah hepinizden razı olsun. saygılar.

Fehmi Erkaçmaz
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

2945#*850# yaptigimda ekrana gelen herhangi bir secenegi tikladigimda gelen bildirim tam olarak linkte bulunan resim gibi
http://s30.postimg.org/9xelh4bzl/G3_simlock_state.jpg

Fehmi Erkaçmaz
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

Adresinizi nereden temin edebilirim mobilden giris yapiyorum bulamadim maalesef.

Ali Kalkan
7 years ago

merhaba osman bey bende lg g3 modelinden daha iki hafta önce aldım spot olarak wifi paylaşamıyordum çocuklar ödev yapıyorlar benim internettimi kullanarAk kontrol etmeden root yükleyim dedim yükledim sistem çöktü sanırım lg ekranında kalıyordu rom yükledim herhalde yanlış rom yüklemişim önce telefon d850 at&t modeliydi şimdi ise d855 yazıyor yükleyemiyorum d850 romunu yardımcı olursan çok sevinirim

Ali Kalkan
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

osman bey dogru rom hangisi bilmiyorum bi yol göstersen güzel kardeşim selamlar

Remzi
7 years ago

Osman Bey; en son yorumlarda sana yazdıktan sonra deneme yapacağım dedim, denedim kullandım ses karşıya gitmeye olayı bi neyi düzeldi Allah razı olsun.. ama sinyal gelmesi biraz güç oldu Samsungların çektiği yerde benimki şebeke var ama arama yapmıyor.. İmei işlemi yeniden yapayım dedim ama kafamda bi kaç soru var açıklığa getirirseniz bende olayı tam olarak çözeceğim.. Sorularım şöyle ;

1-“Start Clients” ve “Software download” diyoruz. İlkönce mevcut qnc yedeğimizi almamız lazım.( tamam burayı halletim)
2-Find Next işaretli olmasın. Bulduğumuz ilk kısma daha önce not aldığımız ve bize ait olan imei hex kodları ile değiştirelim. Bu şekilde Find ile 3 değişiklik daha yapacağız.( bu 3 değişiklik nasıl olacak kafamda çok takıldı burayı önemle rica ediyorum).
3-Değişikliği yaptıktan sonra File menüsünden Save AS diyerek yeniden isimlendiriyoruz.(bu alacağımız yedek ilk yedekle bi alakası var mı yok mu. bunu sadece kaydediyorum Browse geldiğimde bu son kaydetme bulunmuyor. yada ilk qnc yedeği üstüne mi kaydedip öyle mi işlem yapılıyor)..
bunlarda takıldım kaldım ..

Remzi
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

Osman Bey dönüş yapmadınız ..

Remzi
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

Baş tacısın abi 🙂

Remzi
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

Aldım Osman Bey sağ olun var olun.. Akşam işten çıkınca bi işlem yapalım sizinle yine görüşeceğiz inşallah..

Engin Findikci
7 years ago

Osman bey iyi çalışmalar.Bende toplama lg g3 verizon modeli var.bunun verizon qcn dosyasını buldum editleyip telefona atacağım ama telefonun üzerindeki yedeğini alacağım dosyanın uzantısı qps programında xqcn olarak görünüyor.yedek alacağım bu dosyanın uzantısı bu şekilde olacak değilmi?

Engin Findikci
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

Teşekkürler iyi çalışmalar.

Doğan CAN GÜNEŞ
7 years ago

Hocam bu qnc dosyası linki var https://www.androidbrick.com/download/lg-g3-orjinal-qcn/ şöyle
qnc dosyası her madel için aynımı ben d850 att için qnc dosyası bir türlü bulamadım yardımcı olabilirmisin telefonda başka imei var imei yide tamamen değiştirmek istiyorum 4.4.2 de şuan ben lolipop yüklemek istiyorum fakat önce şebeke sorunu düzeltmem lazım qnc dosyası bulamıyorum d850 için
İlgilendiğiniz için teşekkürler

yücel töre
7 years ago

Lg g3 d855 cep telefonu var. Yurtdışı ve başka imei atılmış. İnternet bağlantısın da sürekli kompa oluyor. 4 g bağlanmıyor. Ankarada ikamet ediyorum. Çözüm varmı. Yardımcı olabilir misiniz.

yücel töre
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

İyi günler. İlginiz için teşekkür ederim. Telefon içini söktüm. Anakartın modeli d851. Yazılım ise d855 4.4.2 yüklenmiş. İnternet ve şebeke sorunu nasıl çözümlerim. Teşekkürler.

yücel töre
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

Tamam

yücel töre
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

Tamam; yuceltore@gmail.com adresim. Teşekkürler.

yücel töre
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

İyi günler. Ankarada bana yardımcı olacak arkadaş varmı. yuceltore@gmail.com adresine göndere bilirmisiniz. Teşekkürler.

Yücel Töre
Reply to  yücel töre
7 years ago

İlginize teşekkür ederim. Lg g3 d855 yazılım 4.4.2 olan anakart d851 olan telefona sizin gönderdiğiniz d851 gcn yükledim. Şebeke sorunu düzeldi. Ancak internet te yine kopma oluyor. Lg g3 d851 rom yükleyemedim olmadı. Telefoncuda d851 yazılım artırsam. Ben şunu sormak istiyorum. D851 frekans band türkiye de çalışır mı? Yani 3g ve 4g kullanmada sorun olurmu. ankara da bu işi yapacak tanıdığınız varmı iletişim bilgilerini gondere bilirmisiniz.

Şeref Ertan
Reply to  Ustabas Osman
6 years ago

Osman Hocam (yanlış hatırlamıyorsam isminiz Osman’dı) vs985 şebeke sorununu anlatımdaki yöntem ve cloudy rom ile global APN seçerek çözdüm (tavsiyeniz sayesinde).Sonuç istemişsiniz ben sonucu söyleyeyim dedim.

yücel töre
Reply to  yücel töre
7 years ago

İyi günler. İlginiz için teşekkür ederim. Telefon içini söktüm. Anakartın modeli d851. Yazılım ise d855 4.4.2 yüklenmiş. İnternet ve şebeke sorunu nasıl çözümlerim. Teşekkürler.

Remzi
7 years ago

Osman aga korktuğum başıma geldi tüm programları kurdum işe koyuldum LGFlashTool kurdum kdzyi ekledim telefonu dowland a aldım kurulum başladı telefonda kapanıp açılacak ama açılmıyor lg simgesi gidip geliyor bundan korkuyordum başıma geldi ne yapmam lazım 🙂

Remzi
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

arkada sadece LGD855 yazıyor başkada bişey yok

Remzi
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

Osman Bey; dün attığım yorumdan sonra türkiye sürümü olan lolipopu 5.0 indirip telefona yükledim telefon açıldı. şimdi telefon açık iken hangi model nerden bakacam ona uygun rom hangi rom nasıl bileceğiz ..

Remzi
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

D855 MAİN EAX65863601-1.0(1) BÖYLE BİŞEY VAR ABİCİM

Remzi
Reply to  Ustabas Osman
7 years ago

Osman abicim tüm yazdıklarınızı harfiyen tamamladım en sonda telefon kapanıp açıldı sanırım olmuştur yine sadece yarın bi deneme yapacam inşallah düzelmiştir. sürümü yükseltsem şebeke sorunu tekrar etmez değil mi .. kusura kalmayasın hakkını helal et

Güven Kaya
7 years ago

Merhaba
Öncelikle rahatsız ettiğim için özür dilerim. Ben telefonu takıp QPST’yi açtığımda bir türlü telefonu tanıtamadım. Bilgisayar telefonu görüyor ancak QPST görmüyor. Sürümü de 4.4.2
Yardım edersen çok sevinirim. Şimdiden Allah razı olsun.

Mustafa Karadeli
7 years ago

merhaba beni lg g3 te sim kart sorunu var.Mobil ağ siz geçerli bir SIM kart takip yeniden başlatana kadar kullanılamayacak.deyip kapanıyor.servise gönderdim ana kart degişmesi lazım dediler ama telefonun tüm özellikleri calışıyor ama sadece sim kart çalışmıyor.bence programsal bir sorun var.sorun için yardımcı olabilirmisiniz

emin
8 years ago

Hocam anlatılanların hepsini yaptım yüzde 4 de kaldı Received an invalid command from the phone.hatası verdi neden acaba yardımcı olurmusunuz

emin
8 years ago

hocam merhaba bende G2 D802 modeli var şebeke sorunlu aynı şeyler G2 içinde uygulanabirmi

açıkgöz
8 years ago

Osman bey , bugün telefonu adresinize gönderdim inşallah yardımınızla çözeriz şu sorunu gezmedik telefoncu kalmadı gaziantepte en sonuncusu size anlattığım gibi biraz yapabildi ama yine belirli noktalarda çekiyor sadece, internet bir iyi bir kötü çekiyor….kolay gelsin …abi..

371
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x