g3_back

 

Memlekette resmi kanallardan satılandan G3’ler dışında, gayrı resmi kanallardan tedarik edilen ve “kayıt” problemi yüzünden imei tamiri görmüş LG G3’lerin sinyal ve 3G sorununu işlemiş, çözümleri yazıya dökmüştük.

Bugün ise farklı bir sorunu çözeceğiz. Bildiğiniz üzre LG, telefonlarda güncelleme yapmadan önce imei orjinal mi diye kontrol ediyor, ve orj. olmadığı zaman OTA, yani telefon üzerinden resmi güncelleme, çalışmıyor. Bu konu bir çok G3 kullanıcısının problemi olmuş durumda çünkü android 5.0’a geçemediler normal yoldan. Peki bilgi işlemde çareler tükenir mi ? Hayır 🙂

Kdz formatlı rom yüklemenin ne kadar basit bir işlem olduğunu 3G/Sinyal yazımızda göstermiştik, LG Flash Tool 2014 programı yardımı ile, telefonu pc’ye bağlıyoruz, programı çalıştırıyoruz, indirdiğimiz 5.0 kdz’yi seçiyoruz, start’a bastıktan takriben 10-15 dakika sonra Lolipop G3’e kurumuş oluyor. Bu kısmın adım adım uygulamasını 3G/Sinyal problemleri yazımızdan bakarak uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin 🙂

LG Flash Tool 2014 : indir 

G3 android 5.0 Kdz Rom : indir 

(şifre : lgbbs)

21
Leave a Reply

Please Login to comment
5 Comment threads
16 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Murat Bektaşandroid1ickyasin Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Üye

Merhaba, LG G3 D850 telefon aldım.
ben türkiye için üretilen telefon zannettim ama Amerika için üretilmiş. Telefon orijinal.
Kendi imkanlarım ile rom atmayı denedim ama başaramadım. bu arada stock rom’a döndüm tekrar. 4.4.2 versiyonu operatöre bağlanıyor ama mobil veri yok.
Ne yapabilirim?
teşekkürler.

hturkcan
Üye
hturkcan

hocam iyi akşamlar. imei tamirli lg g3 cihazımda şebeke sorunu yaşıyorum, evimin içinde telefon interneti çok kötü çekiyor yada çekmiyor. sizin sitenizi buldum üye oldum ama konu şifreli. nasıl cihazımı onarabilirim yardımcı olur musunuz ?

yasin
Üye
yasin

Hocam iyi akşamlar yazının sonunda adımları nasıl uygulayacağımızı “3G/Sinyal problemleri yazımızdan bakarak uygulayabilirsiniz” şeklinde belirtmişsiniz ancak ilgili konu şifreli olduğu için göremiyoruz. Mümkünse bu yazıya da ekler misiniz?

aziz
Üye
aziz

anladım dostum pekala saygı duyuyorum.

aziz
Üye
aziz

hocam sinyal ve 3G sorunu adlı konunuzun şifresi mi bu bunu yazıp göremiyorum öyleyse.yardım eder misiniz