Xiaomi Mix’den sonra yeni bir tasarım çağı başlamış gibi görünüyor. Her ne kadar bu tasarım ilk defa Sharp’dan Aquos Crystal modeli ile hayata geçmiş olsa da, Japon’ya dışına çıkması yine Çin tarafından oldu. Yeni kurulan bir firma, MAZE, sağlam bir ekip ve 3 adet fabrika ile bu piyasaya girmeye hazırlanıyor ve ilk modelleri de Maze Alpha olacak. Yeni bir firmanın çıkaracağı ilk model olarak en iddialı tasarım dersek sanırım yanılmış olmayız.

Elimizde teknik anlamda fazla bilgi yok. Bildiklerimiz, 6 inç Corning Gorilla Glass 4 korumalı Amoled ekrana sahip olacağı, arkada çift kamera olacağı ve gördüğünüz üzre hiç kenarsız tasarımı. HBO kanalının çok ilgi gören dizisi Westwold’ü seyredenlere yabancı olmayan Maze “labirent” demek, marka adını da o diziden almış söylenenlere göre. Bakalım telefonun alt kısmı nasıl bir tasarım ile karşımıza çıkacak, arka kısımda parmak izi okuyucu görünmüyor, yüksek ihtimal son teknoloji cam altına yerleştirilen parmak izi okuyucu kullanacak (veya yan tarafa).

Galaxy S8 önümüzdeki aylarda piyasada olacak ve tasarım olarak bu senenin en iddialı modeli şu ana kadar. Ancak bu gidişle Çin’den çıkan firmalar Kore markasını piyasada yalnız bırakmayacaklar belli. Bu sene içinde Xiaomi Mix modelinin 2.cisi de tanıtılacak.

MAZE Alpha ilk model için tasarımı bu kadar iddialı olduğuna göre teknik detaylar konusunda da çıta yüksek olacak gibi, bakalım önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz.

 

 

 

2
Leave a Reply

Please Login to comment
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Leno Vo Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Leno Vo
Üye

İyi geceler.
elimde zte axon mini var. Recovery atılırken yanlış atılmış bir telefon var.
*Artık recovery ye girmiyor.
*Telefonda açılmıyor.
Bilgisayar QD-Loader 9008 olarak görmüyor.
Sadece com olarak görüyor. Ancak komutlar kabul görmüyor.
Durum nedir.. yaşar mı.
Adresinizi alıp gönderebilirim. Bir umut yapılabilir mi. Emmc dolmuş sıfırlanması gerekiyor diye terimler kullanılıyor…
Umutlanayım mı?