Letv Le Max AH logo 1

Mediatek Helio X20’li LeTV Le 2 , Az Sonra..

Güncelleme :

le-2-no-headphone-jack

Lansmana 2 gün kala yeni bilgiler ve resimler sızmaya devam ediyor. Firmanın CEO’sunun bizzat yaptığı açıklamada açıkca görülüyor ki yeni modelde kulaklık çıkışı bulunmayacak. Kulaklık çıkışını telefonlardan çıkaracak olan tek firma Apple değil yani, büyük ihtimal LeEco burda da ilk sırayı kapacak. Artık ses çıkışı yeni bağlantı birimi olan USB Type-C üzerinden sağlanacak. Resimde  “Ses’de Yeni bir Çağın Başlangıcı” ibaresi geçiyor.

Alttaki resimlerde de 3.5mm ses çıkışının yavaş yavaş tarihe gömülmesinin kanıtları var. Ancak beni daha çok merak ettiren konu ses değil.. “Borderless Technologhy 3.0” denilen, yokkenar tasarım. Bunun ayrıntılarını öğrenmemize 2 gün kaldı, Az Sonra 🙂

Le-2-leak-abandon-headphone

 

 

 

le-2-tenaa-01

 

X500 1S’in başarısından sonra serinin devamını bekliyorduk. Çin’nin İletişim Sertifikasyon Kuruluşu TENAA’nın onayından geçen Le 2 modeli hakkında nihayet belirgin bilgiler var ve tasarım. Önden hiç bir fark yok. Arkadan ise geçen sene sonu lansmanı yapılan Snapdragon 820’li büyük kardeş Max 2’ye benziyor.

Komple metal tasarımda bir değişiklik yok. Aslında nerdeyse hiç bir değişiklik yok, işlemcisi dışında tabi ki, MediaTek’in yeni orta üst sınıf CPU’su 10 çekirdekli X20 MT6797 ile gelecek, ki bu da bu sınıf için daha ne olsun dedirtecek cinsten bir gelişme. X500’ün fiyat politikasını hepimiz biliyoruz, o fiyat aralığında alınabilecek kuşkusuz en iyi telefon, yani 150-200$ fiyat aralığında. Yeni model de bu rakamlardan çıkacak orası kesin. 3GB Ram, 32GB Rom, 5.5″ FullHD ekran ve 3000 Mah pil standart. Arka kamera 16MP, ön ise 8MP. Kalınlık 7.7mm.

 

leeco le 2

LeEco olarak değiştirilen telefon departmanı markası da  henüz değişmemiş ancak piyasaya çıktığında yeni logo büyük ihtimal olarak yerini alır. Le 2 serisinin ilk modeli budur. Üst versiyonlarında Snapdragon 820 ve 652’li modeller de yakında bekleniyor, umarım o modellerde tasarım ile oynarlar. En azından Mi5’e bir rakip çıkaracaklar orası kesin.

Aşağıda yeni X20’nin önceki sürüm Helio X10, Snapdragon 810 ve Exynos 7420 ile farkları gözükmekte, referans olarak. Grafiklere değil rakamlara bakın lütfen 🙂 Örneğin Multi Thread/Çoklu işlemci Geekbench testinde Helio X10 5200-5600 arası puan alırken X20 6000’nin üzerinde puan alıyor, grafikteki gibi 3 kat hızlı değil yani.. (Single Thread/Tek işlemci puanı)

x10 vs x20

[views]

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x