ViVo V3 ve V3Max, Cep Dostu Fiyatları (?) İle Piyasada

vivo_v3_max_3

Hindistan bu sefer de ViVo’nun yeni modelleri V3’ler için ev sahipliği yaptı. Çin firmaları yeni modelleri için bu ülkeyi çıkış kapısı yapmaya alıştılar, ne de olsa hem komşu sayılırlar, hem de Hindistan Çin’den sonra dünyanın 2. büyük pazarı, 3. cü de Amerika, arada üstünden geçmiş olalım.

Yeni modeller V serisi olarak geçiyor ve bu seri firma tarafından “cep dostu” olarak adlandırılıyor. Evet diğer modellerine oranla kağıt üstünde daha ucuzlar ancak özellikle rekabetin en üst düzeyde olduğu bu ortamda 5″ lik model olan V3’de 720p ekran kullanmasını da gerektirmezdi . Bahsi geçmişken diğer özelliklerine geçelim ufaklık V3’ün. 143.6x71x7.5mm boyutlarında olan telefon Qualcomm Snapdragon 616 SoC ile geliyor, 3GB Ram ve 32GB Rom var, SD kard girişi de ağabeyi ile olan ortak özellikler arasında. Pil kapasitesi 2550 mAh, telefonun inceliği göz önünde bulundurulursa yeterli, zaten bu modellerde Quick Charge hızlı şarj özellikleri de var. Bereket Çin firmaları son modellerinde artık Sd kart girişine yer vermeye başladılar da insanları 16 ve 64 gibi anlamsız bir seçimde bulunmaktan kurtarıyorlar, darısı başına Oneplus.

vivo_v3_max_2

 

Büyük kardeş V3Max 153.9×77.1×7.58mm boyutlarında, ekran FullHD ve 2.5D cam yapıya sahip. İşlemci orta sınıfın yeni kralı Snapdragon 652, Ram 4GB ve pil kapasitesi 3000 mAh. ViVo V kardeşler komple metal yapıya sahipler.

vivo_v3_max

 

İkisi de 13MP arka kamera ile geliyorlar. Daha önce olmadığı kadar hızlı sloganı, 0.7 sn açılış  ve 0.2 sn oto fokus süreleri için söylenmiş. Ek olarak arka kısımda bulunan parmak okuyucunun algılama hızı da yine 0.2 saniye. Hız demişken, 5 dakikalık hızlı şarj 2 saat müzik dinlemeye olanak sağlayacak gücü getirebiliyor. V3 serilerinde, benim de en sevdiğim, olmazsa olmaz ViVo özelliklerinden  özel ses çipleri, bu sefer AK4375, yine unutulmamış.

vivo_v3_max_4

 

Telefonlar dual Sim. Asya ülkelerinde piyasaya çıkacak olan telefonlar, 5″ V3 için 270$, 5.5″ olan V3Max için 360$ fiyat etiketlerine sahipler. ViVo kalitesi göz önüne alındığında çok da mantıksız değil aslında. Tasarım özürlü olmamış olsalar (bu renk ve iPhone etkisinden gına geldi artık) çok daha çekici olurlardı orası başka..

 

vivo_v3_max_5

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x