flyme theme

Meizu Flyme Theme Hack

Android yüklü akıllı telefonlarımızda tema dünyası giderek genişliyor. İlk olarak Oppo Find 5 telefonumda (2013) tanıştığım tema dünyası sonrasında her daim ilgimi çekmiştir. Kullandığınız arabirim, masaüstü simgeleri başta olmak üzere komple değiştiği için doğal olarak çoğu kullanıcı için de artık çok çekici bir özellik olmaya başladı. Sıkıldığınız anca farklı bir tema yükleyerek telefonun karakterini değiştireme şansınız oluyor. Kimi modellerde sadece masaüstü arkaplanı ve simgeler değişir, Meizu gibi markaların temalarında ise telefon çevirme ekranı, mesaj ekranı, üst simgeler de (sinyal gücü, pil vs) değiştiği için daha da zevkli oluyor. Bu temalar başlangıçta sayı olarak çok fazla değildi ve bedava idi. Talep arttıkça kullanıcılar kendileri tema geliştirmeye başladılar. Kimileri bunu bedava yayınlıyor ancak kaliteli temaların çoğu da ücretli hale geldi ve Çin’li telefon üreticileri bu sayede hiç de az olmayan ek gelir etmeye başladılar. Temayı derleyen kişinin emeğine tabi ki saygı duyuyoruz. Ancak bence bu konuda desteği telefon üreten firmalardan almaları gerekiyor, markayı alan kullancı da ödediği paranın karşılığını bedava tema hakkına sahip olarak değerli kılmalı, diye düşünüyorum ben.

flymeos

Bugünkü dersimizde, Meizu marka telefonların kullandığı FlymeOs tema mağazasındaki ücretli temaları nasıl bedava kullanacağımızı öğreneceğiz. Bu yöntem doğal olarak Meizu kullanmayan ancak başka marka telefonlarda FlymeOs kullananlar için de geçerli. Örneğin ben LeEco marka telefonumda Flyme kullanıyorum, evet sadece tema zenginliği yüzünden ağırlıklı olarak. Başlamadan önce belirteyim telefonunuz “root” yetkisine sahip olmalı. Bu konuyu geçiyorum çünkü zaten Meizu’larda root yetkisi olmak oldukça kolay, portlanmış romlarda ise yine kolay, çoğu rootlanmış olarak hazır geliyor, veya zaten romu twrp üzerinden yüklediğiniz için fazladan “Supersu” uygulamasını da yine twrp üzerinden kurup telefonu root’lamış oluyoruz.

Bu hack için kullanacağımız uygulamanın adı “Titanium Backup“. Yedek almaya meraklı kullanıcılar bu uygulamayı iyi bilirler, çıktığı günden beri kullanıcılar arasında en sevilen programlardan biri olmuştur. Android telefonunuzda en derinlemesi yedek alma-geri yükleme imkanları, çalışan her uygulama üzerinde de çok fazla değişiklik imkanına sahip oluyorsunuz. Başlayalım.

Titanium Backup uygulamasını indirip telefonunuza kurun. Çalıştırıp root yetkisi istediğinde onaylayın. Sonra Flyme tema mağazasına girip ücretli temalardan birini beğenin. Bu arada belirtelim ücretli temaları denemeniz için indirme seçeneğiniz var, denemek adına, ancak sadece 5 dakika süreli, sonrasında satın almanızı isteyecek ve tema devre dışı kalacak. “Trial” yazısına tıklayarak temayı indiriyoruz.flyme theme 1

flyme theme 2

Tema indikten sonra Trial Now‘a tıklayarak deneme süresini başlatıyoruz, 5 dakikamız başladı.

flyme theme 4

Sonrasında Titanium Backup uygulamasına geçiyoruz. Üst sekmelerden ortadaki “Backup/Restore” kısmına geliyoruz. Ve yukarıdaki arama kısmına “themes” yazıp onaylıyoruz.

flyme theme 5

flyme theme 6

Burada karşımıza çıkan romun tema uygulamasının kendisi. Üzerine tıklıyoruz ve seçenekler ekranına geliyoruz.

flyme theme 7

Çıkan seçenekler : BACKUP – tema uygulamasının yedeğini almak için. FREEZE – uygulamayı dondurmak için. UN-INSTALL – uygulamayı telefondan tamamen kaldırmak için. Çin romlarındaki Çince uygulamaları veya istemediğimiz sistem uygulamalrını kaldırmanın en iyi yoludur. RUN APP – uygulamayı çalıştırmak için. WIPE DATA – uygulamanın içindeki bilgileri sıfırlamak için. Biz burda FREEZE‘i seçeceğiz ve tema mağaza uygulamasını istediğimiz sürece dondurmuş olacağız. Yani 5 dakika değil biz istediğimiz sürece ücretli temayı kullanıyor olacağız.

flyme theme 8

Bu arada belirtelim bu işlemden sonra tema mağazası komple devre dışı kalacak simgesi de kaybolacak, ancak kontrol bizde sorun yok. Masaüstü resmini değiştirebilirsiniz, orda sorun yok.

flyme theme 9

Bu temadan sıkıldınız, yeni bir tema aramak isterseniz, tema mağazası uygulamasını tekrar devreye sokmak için aynı işemi yapıp bu sefer DEFROST seçeneğini aktif ediyoruz ve uygulama simgesi geri geliyor. Seçtiğiniz tema ücretli ise aynı işlemleri tekrar yapıyoruz, ücretsiz bir tema ise bu işlemlere gerek yok tabi.

Titanium Backup Pro uygulamasını indirmek için link : http://www.androidbrick.com/download/download-titanium-backup-pro-cracked-apk/

Ne demiş bir laz düşünür ? “Demokrasilerde çareler tükenir, ancak bilgi işlemde asla tükenmez”.

Bir sonraki derste görüşmek üzere, hepinize özgür günler dilerim.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x