Red Magic 3
Red Magic 3

Nubia Red Magic 3, 8K & 1920fps Video Çekim, 14.000 Devir Fan, 5000mAh

 

PUBG ve FORTNITE gibi oyunların Android telefonlara gelmesinden bu yana Oyuncu Telefonu kavramı başladı. İlk örneği Razer firmasından gördük, Asus ROG serisi ile ben de varım dedi, sonra tabi ki Çin’li firmalar da bu sektöre el attı, Xiaomi Black Shark serisi ile, Nubia da Red Magic serileri ile.

Red Magic 3 6

Nubia’nın Red Magic serisi için, firmanın Global anlamda tüm dünyaya açıldığı ilk alt marka diyebiliriz. 1. ve 2. modelleri yurtdışında önemli fuarlarda boy gösterdi, yine Avrupa ve Amerika bazlı önemli siteler ve Youtuber’lar tarafından incelendi ve her seferinde fiyat-performans ürünü olarak tavsiyeler aldı. Kullanıcılardan aldığı olumlu yorumlar ve geri dönüşleri iyi değerlendiren Nubia geçen hafta 3. serisinin, Red Magic 3‘ün lansmanını yaptı ve herkesin ortak görüşü, bu sektörde şu an tartışmasız ilk sıraya yerleşti, özelliklerini okuyunca siz de hak vereceksiniz.

Red Magic 3 7

Qualcomm Snapdragon 855 işlemci ve 12GB Ram gibi özellikler bir kenara, 5000mAh‘lik pil ile, oyun oynanıyor sonuçta uzun batarya süreleri önemli, bir adım öne çıkmış oldu. Soğutma kısmında, bir cep telefonu içine ilk defa fiziksel olarak gerçek bir fan yerleştirildi. Evet fan deyince akla ilk gelen fan sesi konusu, ancak hemen belirtelim, bu fan nano yapıda, yani bildiğimiz anlamda bilyeler üzerinden dönüş sağlamıyor, bu da sessizlik anlamında çok başarılı olduğunu gösteriyor. Dakikada 14.000 devir dönüş hızı var, bu devirdeki ses oranı bile oyun oynarken duyulmayacak seviyelerde. Alt devirlerde ise, oyun oynamıyor olsanız bile yine duyulmuyor, ki yazılım ile devir kontrol sistemi de mevcut. Fan ömrü derseniz, günde 12 saat çalışsa, 7 sene ömür biçiyor Nubia, nasıl yeterli mi ?

Red Magic 3 fan
14.000 Devir Nano Fan

Ekran 6.65 inç AMOLED, tazeleme hızı 90Hz. Artı olarak 1 ms ekran tepki süresi ve 41.7 ms dokunmatik tepki süresi var, bu rakamlar şu an için, iPhone da dahil, hiç bir telefonda bulunmuyor. Yani kısaca oyun için en başarılı ekranı Nubia sunuyor.

Red Magic 3 5
Üst kısmda bulunan ekstra kapasitif tuşları oyun içinde kullanmak mümkün, aynı zamanda arkadaki parmak izi okuyucuyu da yine ek tuş olarak programlamak mümkün
Red Magic 3 10
Öne Bakan Stereo Ses 
Red Magic 3 4
6.65 inç 90Hz Amoled Ekran

Red Magic 3 1

3.5mm kulaklık çıkışı mevcut, ön kısıma yerleştilmiş stereo DTS destekli hoparlörlerler mevcut, ses konusunda da oyuncuların hiç bir eksiği kalmamış.

Oyuncu ekipmanlarının en önemli görsel özelliklerinden biri de biliyorsunuz RGB aydınlatmadır, bu konuda da ilk yine Nubia Red magic serisi ile telefonlara geldi. Oyun dışında bu özelliği, yazılım ile, bildirimler için de ayarlamak mümkün.

Gelelim kamera departmanına. Red Magic 3’de arkada tek lens bulunuyor, 48MP, fan için ekstra alan lazım ne de olsa. Sony IMX586 lens, Xiaomi Mi 9‘da da kullanılan 2019 yılının başarılı sensörlerinden. Ancak Nubia bu sensöre, yine ilkler arasında sayacağımız 2 çok önemli özellik yükledi, henüz beta aşamasında olmalarına rağmen, ben dahil herkesin gözle görmek istedikleri 2 özellik. İlki 8K video çekim, evet ne kadar pratik olduğu tartışılır geri oynatım açısından, diğeri de 1920fps yavaş çekim özelliği. Evet yanlış okumadınız 1920fps. Bu alanda en yüksek rakam şimdiye kadar 960fps idi, rakam yükseldikçe yavaşlık derecesi artıyor, belirtelim. Ön kamera ise 16MP.

red magic esports

Telefonun yan kısmında gördüğünüz pinler ekstra dock için. Telefonu yanlamasına yerleştirebileceğiniz bu dock arkasında ekstra kulaklık çıkışı, LAN-eternet çıkışı ve TYPE-C şarj portu barındırıyor, bu arada yeri gelmişken Red Magic 3 27W hızlı şarj desteği ile geliyor ve gerekli adaptör kutudan çıkıyor.

Gelelim son ve en etkili silaha, fiyat, 6GB-64GB‘lık model sadece 430$ ! Bu rakam Çin için verilen lansman fiyatı tabi, ancak tüm rakiplerinin altında. 12GB-256GB (kamujlaf renk sadece bü sürümde) olan en üst versiyon ise 640$.

 

Bu mükemmel telefonu Avrupa satış fiyatından yurtiçi Nubia garantili almak ister miydiniz ?

 

Red Magic 3 duvar kağıtları

nobia red magic 3 wall androidbrick 03nobia red magic 3 wall androidbrick 02nobia red magic 3 wall androidbrick 01nobia red magic 3 wall androidbrick 07nobia red magic 3 wall androidbrick 06nobia red magic 3 wall androidbrick 05nobia red magic 3 wall androidbrick 04

 

 

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x