Ultimate Guide : Qualcomm Snapdragon imei and Baseband Repair / Fix - Part 1

Qualcomm Snapdragon’lara imei tamiri nasıl yapılır, yeni yazı dizisi yakında yayında.

dragon-and-chip-472_0

 

Qualcomm Snapdragon, mobil teknolojide kaldırım taşlarından biri olarak marka oldu. İngiliz menşeili Şirket, sırf  lisans satışından elde ettiği gelir ile bile açık ara sektörde ilk sırada. Rakipleri ne kadar zorlasa da yeni teknolojileri kullanıcıya kazandıran lokomotif şirket durumunda. Benim deyimimle mobil alemin INTELl’i, diğer rakipleri  AMD (Apple), VIA (Exynos), CYRIX (Mtk) vs :). “Snapdragon’lara imei tamiri yapılamaz, imei yazılamaz”‘lardan nerelere geldik. Box’cular, namı diğer telefoncu arkadaşlar, o aletin kabiliyetleri ile sınırlı olduklarından bu konuda başarı sağlayamadılar, iş biz bilgi işlemcilere düştü, çünkü çoğu kişinin telefon diye adlandırdığı bu ufak aletler , aslında hepimizin evlerindeki ana bilgisayarlardan bile daha performanslı ve hızlı.  2.7 GHZ 4 çekirdek’ler, 2GB, 3GB RAM’ler (4GB kapıda), 128GB ana bellekler, bu teknolojiyi kullanmayı bilen NASA’yı hack edebilir bu akıllı telefonlar ile:)

Android işletim sistemi, özünde mobil sürüm Linux, atası Unix. Burdan başlıyoruz, Android dosya yapısı, Qualcomm dosya sistem, partisyonlar, yedek almak, hex editör, imei tamir, yedeği geri yüklemek. Öncesinde yazma  korumayı kaldırmak ( uçurmak), sonrasında bir telefonun hayata geri dönüşü.. Bu hafta başlıyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

24 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet Yıldırım
6 years ago

Merhaba sayenizde mi6 cihazıma imei attım kullanıyorum sorun yok,yakında mi8 E.E alacağım biliyorsunuz SD845 ile geliyor. Mi6 da yaptığımız işlemi yaparsak başarılı olurmuyuz,yoksa farklı bir yolmu takip etmemiz gerekir?

Mehmet Yıldırım
Reply to  Ustabas Osman
6 years ago

hani dedim 835 ve 845 arasında ne fark olabilir,cevabınıza göre sanırım fark var 🙂

erkan
9 years ago

hocam xiaomi mi4 e imei yüklendikten sonra güncelleme yapılırmı

fatih kökçü
9 years ago

Xiomi miu3 4.4.4 stock rom bu cihazın root konusunda herhangi bir yazı hazırlarmısın ustam

Onur
9 years ago

yaa hocam senine tanışmak isterim gerçekten?Hangi sehirdesin?Siteni yeni takip etmeye başladım,İnan çoğu kişi için öncü oluyosun..bende az çok bişeylerle uğraşmaya çalışıyorum ama anladımki şuan eline su döken değil biz daha çeşmeyi yeni göreniz diyebilirim..bu tür konularda mutlaka fikir rt si yapıyorsundur.biz de bu masanın bi bacağı olabılırsek ne mutlu..Allah muvaffak etsin..selamlar..

taner
9 years ago

elimizde box olmadan yapabilecekmıyız hocam cok saolun ya harikasınız

İsmail Altıntaş
9 years ago

Abicim inşaallah hak ettiğin yerlere gelirsin. Gerçi bence oraları çoktan geçtin de neyse. :))
Kadir kıymet bilmeyenler yüzünden canının sıkıldığı moralinin bozulduğu boşver dediğin zamanlar olduğundan eminim. Ama abi vazgeçme aynen devam et. Kendi doğrularını değiştirme. Bir kişinin “Allah razı olsun” demesi seni ummadığın yerlere götürebilir.
Selametle.

Tarık
9 years ago

OnePlus’ın da sahip olduğu Snapdragon 801 için yapacağınız açıklamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. OnePlus ın diğerlerine göre biraz daha çetrefilli olan işlemlerini sizin anlatımınızla başarabileceğimize inanıyorum.

ferhat
9 years ago

Sayfa hızı süper olmuş hayırlı olsun…

taner
Reply to  Ustabas Osman
9 years ago

korumasız ve korumalı olan telefonlar nelerdır bunlar hakkındada bılgı verırsınız degıl osman abi

Numan
9 years ago

Osman abi hepimiz heyecanla paylaşımlarını bekliyoruz:) ayrıca burada anlatmanın sana çok daha fazla katkısı olacaktır hem sitenin adı duyulacak hem daha fazla kişi seni tanıyacaktır ve zaten uğraşmak istemeyenler veya risk almak istemeyen yine bir çok kişi sana getirecektir

ferhat
9 years ago

Sonuç itibariyle açıklamak belkide size daha fazla fayda getirecek zaten bu piyasadaki itibarınızı herkes biliyor, eminim bu dahada fazla olacak hala mtk işlemcilerin ime tamirleri için telefoncuya giden bir sürü insan varken bahsi geçen cihazların işlemlerini yapmaya kaç kişi cesaret edebilirki. Osman bey bu konuda sizin marka olacağınız zaten aşikar başarılarınızın ve paylaşımlarınızın devamlılığı ve hedeflerinizin bir an önce gerçekleşmesi sizin gibi dürüstçe işini yapan insanlar için zaten kaçınılmazdır. Tüm yardımlarınız ve içtenliğiniz için Teşekkürler.

Tarık
9 years ago

Açıklamamasını istemenizdeki sebebi anlayamıyorum. Yaptığı iş çok güzel bir şey, bunu diğer insanlarla paylaşması ise daha da güzel bir şey. Bu iş kendi başına bir risk teşkil ediyor bu riske rızasıyla girmek isteyene neden mani olasınız ki. Sizin de dediğiniz gibi bu tarz işlere bulaşmak istemeyen, vakti olmayan, çekinen kişiler zaten tamir için hala kendisini seçecektir. Bunu yayınlaması kendisinin gelirlerinde pek bir değişime yol açmayacaktır. İnsanlar root yapmaya korkuyorlar telefonlarını halihazırda mevcut olan onca toolboxa rağmen bu işe de kalkışamayacak bir sürü insan olacaktır.

Mesut Peker
9 years ago

Üstad keşke açıklamasaydın sonuçta bu işin patenti sana ait ve bu işin ehli sensin. Ben yine de telefonu sana gönderir hakkın olan parayı yollar sana yaptırırım bu işi.

Tarık
9 years ago

Heyecanla bekliyoruz yazıyı, çok önemli bir adım olur herkes için. Bu işi şu an dünyada sizden başka yapan var mı emin değilim (en azından OnePlus için). Bu saçma IMEI işi bir bizim ülkede var sanırım.

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x