dragon-and-chip-472_0

 

Qualcomm Snapdragon, mobil teknolojide kaldırım taşlarından biri olarak marka oldu. İngiliz menşeili Şirket, sırf  lisans satışından elde ettiği gelir ile bile açık ara sektörde ilk sırada. Rakipleri ne kadar zorlasa da yeni teknolojileri kullanıcıya kazandıran lokomotif şirket durumunda. Benim deyimimle mobil alemin INTELl’i, diğer rakipleri  AMD (Apple), VIA (Exynos), CYRIX (Mtk) vs :). “Snapdragon’lara imei tamiri yapılamaz, imei yazılamaz”‘lardan nerelere geldik. Box’cular, namı diğer telefoncu arkadaşlar, o aletin kabiliyetleri ile sınırlı olduklarından bu konuda başarı sağlayamadılar, iş biz bilgi işlemcilere düştü, çünkü çoğu kişinin telefon diye adlandırdığı bu ufak aletler , aslında hepimizin evlerindeki ana bilgisayarlardan bile daha performanslı ve hızlı.  2.7 GHZ 4 çekirdek’ler, 2GB, 3GB RAM’ler (4GB kapıda), 128GB ana bellekler, bu teknolojiyi kullanmayı bilen NASA’yı hack edebilir bu akıllı telefonlar ile:)

Android işletim sistemi, özünde mobil sürüm Linux, atası Unix. Burdan başlıyoruz, Android dosya yapısı, Qualcomm dosya sistem, partisyonlar, yedek almak, hex editör, imei tamir, yedeği geri yüklemek. Öncesinde yazma  korumayı kaldırmak ( uçurmak), sonrasında bir telefonun hayata geri dönüşü.. Bu hafta başlıyoruz.

24
Leave a Reply

Please Login to comment
17 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
android1ickerkantestandroidx Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Üye
Mehmet Yıldırım

Merhaba sayenizde mi6 cihazıma imei attım kullanıyorum sorun yok,yakında mi8 E.E alacağım biliyorsunuz SD845 ile geliyor. Mi6 da yaptığımız işlemi yaparsak başarılı olurmuyuz,yoksa farklı bir yolmu takip etmemiz gerekir?

erkan
Üye
erkan

hocam xiaomi mi4 e imei yüklendikten sonra güncelleme yapılırmı

fatih kökçü
Üye
fatih kökçü

Xiomi miu3 4.4.4 stock rom bu cihazın root konusunda herhangi bir yazı hazırlarmısın ustam

Onur
Ziyaretçi
Onur

yaa hocam senine tanışmak isterim gerçekten?Hangi sehirdesin?Siteni yeni takip etmeye başladım,İnan çoğu kişi için öncü oluyosun..bende az çok bişeylerle uğraşmaya çalışıyorum ama anladımki şuan eline su döken değil biz daha çeşmeyi yeni göreniz diyebilirim..bu tür konularda mutlaka fikir rt si yapıyorsundur.biz de bu masanın bi bacağı olabılırsek ne mutlu..Allah muvaffak etsin..selamlar..

taner
Ziyaretçi
taner

elimizde box olmadan yapabilecekmıyız hocam cok saolun ya harikasınız

İsmail Altıntaş
Üye
İsmail Altıntaş

Abicim inşaallah hak ettiğin yerlere gelirsin. Gerçi bence oraları çoktan geçtin de neyse. :))
Kadir kıymet bilmeyenler yüzünden canının sıkıldığı moralinin bozulduğu boşver dediğin zamanlar olduğundan eminim. Ama abi vazgeçme aynen devam et. Kendi doğrularını değiştirme. Bir kişinin “Allah razı olsun” demesi seni ummadığın yerlere götürebilir.
Selametle.

Tarık
Ziyaretçi
Tarık

OnePlus’ın da sahip olduğu Snapdragon 801 için yapacağınız açıklamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. OnePlus ın diğerlerine göre biraz daha çetrefilli olan işlemlerini sizin anlatımınızla başarabileceğimize inanıyorum.

ferhat
Üye
ferhat

Sayfa hızı süper olmuş hayırlı olsun…

Numan
Üye
Numan

Osman abi hepimiz heyecanla paylaşımlarını bekliyoruz:) ayrıca burada anlatmanın sana çok daha fazla katkısı olacaktır hem sitenin adı duyulacak hem daha fazla kişi seni tanıyacaktır ve zaten uğraşmak istemeyenler veya risk almak istemeyen yine bir çok kişi sana getirecektir

ferhat
Üye
ferhat

Sonuç itibariyle açıklamak belkide size daha fazla fayda getirecek zaten bu piyasadaki itibarınızı herkes biliyor, eminim bu dahada fazla olacak hala mtk işlemcilerin ime tamirleri için telefoncuya giden bir sürü insan varken bahsi geçen cihazların işlemlerini yapmaya kaç kişi cesaret edebilirki. Osman bey bu konuda sizin marka olacağınız zaten aşikar başarılarınızın ve paylaşımlarınızın devamlılığı ve hedeflerinizin bir an önce gerçekleşmesi sizin gibi dürüstçe işini yapan insanlar için zaten kaçınılmazdır. Tüm yardımlarınız ve içtenliğiniz için Teşekkürler.

Tarık
Ziyaretçi
Tarık

Açıklamamasını istemenizdeki sebebi anlayamıyorum. Yaptığı iş çok güzel bir şey, bunu diğer insanlarla paylaşması ise daha da güzel bir şey. Bu iş kendi başına bir risk teşkil ediyor bu riske rızasıyla girmek isteyene neden mani olasınız ki. Sizin de dediğiniz gibi bu tarz işlere bulaşmak istemeyen, vakti olmayan, çekinen kişiler zaten tamir için hala kendisini seçecektir. Bunu yayınlaması kendisinin gelirlerinde pek bir değişime yol açmayacaktır. İnsanlar root yapmaya korkuyorlar telefonlarını halihazırda mevcut olan onca toolboxa rağmen bu işe de kalkışamayacak bir sürü insan olacaktır.

mesutpeker
Üye
mesutpeker

Üstad keşke açıklamasaydın sonuçta bu işin patenti sana ait ve bu işin ehli sensin. Ben yine de telefonu sana gönderir hakkın olan parayı yollar sana yaptırırım bu işi.

Tarık
Ziyaretçi
Tarık

Heyecanla bekliyoruz yazıyı, çok önemli bir adım olur herkes için. Bu işi şu an dünyada sizden başka yapan var mı emin değilim (en azından OnePlus için). Bu saçma IMEI işi bir bizim ülkede var sanırım.