zte_v3

Savulun bakanlar, başbakan geldi ! Çinli 2. sınıf markaların, Elephone, Ulefone, Umi vs gibi markalardan bahsediyorum, Mediatek serisi işlemciler üzerine kurdukları ve ardı ardına piyasaya sundukları uygun fiyatlı üst seviye telefonlara, Çin’in en büyük telefon üreticilerinden, ZTE’den kuvvetli rakip, rakipler, V3 kardeşler.

zte_v3_youth_edition

Metal kasa, parmak izi okuyucusu, 5.5″ FullHD ekran, 2/3 GB ram, her kullanıcının işini görebilecek kuvvette 8 çekirdek 64bit işlemci, 4G LTE gibi özellikler son zamanlarda 200 doların altına ve/veya az üstüne bir çok marka ile piyasaya çıkıyor. Bu telefonlar fiyat/performans işlemci üreticisi Mediatek’in çipleri ile piyasaya sunulurken, ZTE V3 ile Qualcomm’dan yine şaşmıyor ve saydığımız özelliklere Snapdragon 615 – 8 çekirdek 64bit CPU’yu ekliyerek piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Bu arada Meizu’yu es geçersek olmaz, 1. sınıf üretici klasmanında ne de olsa, zaten ZTE’nin bu fiyat aralığında kendine rakip seçtiği firma aslında Meizu, M2 Note ve M2 modelleri.

zte_v3_energy_edition

Gelelim V3 kardeşlere. Youth, Energy ve Extreme Edition kod adları ile gelecekler. Teknik özellikler tümünde aynı. Arka kamera 13MP f/2.2, ön kamera 5MP yine f/2.2 geniş açı. Yazılım android 5 üzerine kurulu Nubia 3.0 UI olacak deniyor. Home tuşu Nubia’lardaki gibi kırmızı değil, alt seviyelerdeki gibi mavi renk, ancak daha önce piyasaya sunulan Z9 mini ile nerdeyse birebir özellikler, fiyat nerdeyse yarısı, işte budur. Günümüzde artık kaliteli telefon = 200 dolar altı, bu özelliklerdeki bir telefon, kullanıcıların yüzde 90’nının günlük tüm işlerini görebilecek seviyede, bunun üzeri artık israfa girecek yavaş yavaş. Tavan 300 $ (LeTV X600 örneği), onun üzeri ise gereksiz fantaziye girecek, ki bunu hepimiz görüyoruz.

zte_v3_cam

ZTE V3 kardeşler sırası ile 160$, 210$ ve 240$’dan piyasaya çıkacaklar, aralarındaki farkları ise hafıza kapasiteleri, kutularındaki aksesuar, renk seçenekleri ve sinyal (4G) seviyeleri olacak.

2
Leave a Reply

Please Login to comment
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
android1ickebuzzz Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ebuzzz
Üye
ebuzzz

imei tamir işlemi olabiliyormu acaba.