Nubia M2 1

ZTE’den Nubia serisine Çift Kamera Aşısı : M2, Pilim Bitmesin Diyenlere de : N2

 

Nubia Z17 diye beklenilen model bugün M2 olarak lanse edildi. Bildiğiniz gibi Z serisi Nubia’nın üst serileri olarak geçiyor, M serisi ise ürün gamına yeni girdi ve artık orta seviye işlemcili Nubia modelleri bu sınıfa dahil olacak. M2’nin işlemcisi Qualcomm Snapdragon 625, kamera performansı çok iyi olan bu işlemciyi yine çift kameralı model olan Asus Zenfone 3 Zoom‘dan da hatırlıyoruz.

nubia m2

Yeni modelde çift kamera dışındaki en belirgin özellik klasik Nubia kırmızı ışıklı “home” tuşu altına parmak izi okuyucusunun yerleştirilmiş olması, olması gereken yerde. 3630mAh pil ile gelen model sadece 7mm kalınlığında. Bu işlemci, bu pil ve 5.5 inç Super AMOLED ekran birleşip, kullanıcıya pil süresi olarak dönecek gibi duruyor. 4GB Ram ve 64GB/128GB rom seçenekleri ile satışa çıkacak olan M2 aynı zamanda SD kart yuvasına da sahip.

Arka kameralar Sony’den özel alınmış çift 13MP f/2.0 sensör. Teknik detaylar henüz belli değil ancak Nubia’nın geleneksel resim kalitesi göz önüne alındığında ortaya kaliteli sonuçlar çıkacaktır, hep beraber göreceğiz. Bu arada kameralardan biri renkli, diğeri siyah beyaz belirtelim, Huawei modellerinde olduğu gibi. Ön kamera ise artık standart olmaya başlayan 16MP boyutunda. Siyah ve şampanya rengi olarak 2 renk mevcut olacak, siyah/sarı olan modeli yine yakıyor..

nubia m2 black

4GB + 64GB model 391 $, 4GB + 128GB olan ise 435 $ olarak açıklandı ki, evet fiyatlar yüksek, bu fiyata 6GB/128GB Z11 alınabiliyor.

 

nubia N2 summary

Gelelim Nubia N2 modeline. 5000mAh pil ve 7.9mm kalınlık, kulağa nasıl geliyor ? Oldukça başarılı, telefonun 5.5 inç olduğunu düşünürsek. Ekran bu modelde AMOLED. N2’de kullanılan işlemci ise MediaTek, sadece 8 çekirdekli olduğu belirtilmiş, Helio P serisi olma ihtimali yüksek, pil süresini uzun tutmak için büyük ihtimal, umarız P20 dir, P10 artık dudak büktürmeye başladı. N2’de de M2 gibi kırmızı home tuşu altı parmak izi okuyucu bulunuyor.

Nubia N2 4GB/64GB seçenekli çıkacak ve arka kamerası 16MP olacak. 8 Nisan’da piyasaya çıkacak olan bu model için açıklanan fiyatsa 290$.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x