amiduos 2
Windows + Android Dual OS

AMIDuOS, Windows PC veya Tabletinizde Android Çalıştırmaya Ne Dersiniz ?

AmiDuOS
AmiDuOS

Windows PC veya tabletinizde Android çalıştırmaya ne dersiniz ? Hem de Windows masaüstünden, hem de ışık hızında. Şimdiye kadar çıkan en başarılı Android emülatörü, ismine bios’larından aşina olduğumuz AMI firmasından geliyor.

Benim gibi işletim sistemlerine meraklı arkadaşlara, Windows 7 hatta Windows 8.1 (Windows 10 desteği yolda) bilgisayarlarında, Windows tabanlı tablet PC’lerinde, notebooklarında Android uygulamalarını test edebilecekleri harika bir emülator, AMIDuOS.

Ami Duos
AMIDuOS Window

 

Dual-boot destekli olduğu için sistemler arasında geçiş yapabiliyorsunuz, yani birinin çalışması için diğerinin kapalı olması gerekmiyor, altta Windows, üzerinde bir pencere içerisinde veya tam ekran modunda Android çalıştırabiliyorsunuz. İki sistem arasında Alt-Tab ile geçiş yapabiliyorsunuz. Üstelik Windows klasörlerine direkt erişim sağlayabilen AMIDuOS, resim, video ve müzik klasörlerinize erişebildiği için karmaşık ayarlar ile uğraşmıyorsunuz. Çalışan Android üzerinden, bu arada sürüm 4.2.2, klasörlerin yolunu göstermeniz yeterli oluyor.

AMIDuOS Root Mode
AMIDuOS Root Mode

 

Root erişimi bile elinizin altında, yine ayarlar kısmından açıp kapatabiliyorsunuz. Kendi i3 tabletime yükledim, 1gb Ram ayırdım, performans süper. Gündelik hayatımızda Android’e o kadar alışmışız ki, Windows’un içinde karşımıza çıkınca başka bir zevkli oluyor. İşin en güzel tarafı nerdeyse hatasız çalışmakta, dokunmatik performansı mükemmel, PC’nin internet bağlantısını anında tanıyıp kullanmaya başlıyor, ister eternet, ister Wi-Fi.

AMIDuOS Starting
AMIDuOS Starting

Standart olarak Amazon market ile gelen AMIDuOS’a sonradan Google Play Store yüklemek çok basit, indirdiğiniz Gapps zip’ini Android açık iken sağ tıklayıp AMIDuOs’a ekle (yükle) diyorsunuz, kapatıp açınca Google da eklenmiş oluyor, işlemleri oldukça basitleştirmiş AMI, emülator tecrübesi olan arkadaşlar ne demek istediğimi anlayacaklardır, bazı emülatörlerde bu tarz işlemler insanı bezdirebilecek kadar karışık veya sonuçsuz olabilmekte.

Windows + Android Dual OS
Windows + Android Dual OS

Bir boş vaktinizde denemenizi şiddetle tavsiye derim, büyük ekranda Android, bakın bakalım PC’nizin Antutu skoru neymiş ? 🙂

http://amiduos.com/downloads : AMIDuOS indirme linki, 32 veya 64 bit seçimli

http://amiduos.com/gapps : Google paketi indirme linki

 

 

Videolu anlatımlar :

https://www.youtube.com/channel/UCVjX-apBkM1eBbTCdMykjlw

 

 

 

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x