4 Redmi Note 4

Helio X20 + 4100mAh + Metal Kasa = Xiaomi Redmi Note 4 = 135 $

5_Redmi Note 4

 

Redmi serileri artık 3’e ayrılmış durumda. Ufak kardeş 5″ inçlik Redmi’ler, 5.5″ inç olan Redmi Note serisi ve ailenin yeni üyesi Redmi Pro serisi. Note serisinin son üyesi ise ise dün tanıtıldı, karşınızda Redmi Note 4!

“Thousand Yuan Flagship”, yani “440TL’lik amiral gemisi” sloganı ile piyasaya çıkıyor. Kusura bakmayın tam da burada kendimi tutamıyor ve sinirden gülmeye başlıyorum, bu rakam bizde yeni gelen vergilere karşılık oluyor da 🙂 Bizim telefon başına verdiğimiz vergiye adamlar 1. sınıf telefon ürettiklerini iddia ediyorlar, haklılar da (bu sınıfta)..

Redmi Note 4

Redmi Pro’da gördüğümüz şık metal tasarım ile geliyor Note 4, metal işçiliği kaliteli, 2.5D, yani yanlara doğru eğimli cam ile ele daha iyi ele oturuyor orası kesin. Ekran 5.5″ full HD. İşlemci MediaTek’in orta sınıf giriş model Helio X20 – 2.1GHz 10 çekirdek. Gündelik kullanım için dünya telefon kullanıcıların % 90’nından fazlasına hitap edebilecek bir işlem gücü var. Her ne kadar bazı fanatikler bunu kabul edemese de, durum böyle. Bunlar birer telefon! Bunu hiç bir zaman unutmamak lazım, sadece telefon. Yaptığınız işler belli, aynı en fazla 3-5 sosyal medya uygulaması, 1-2 internet sitesi, arkada da bir oyun çalışıyor olabilir, hepsinin üstesinden gelir, en üst model işlemci ile olan aradaki farkı da çoğu kullanıcı anlayamaz. Bu işlemci ve grafik gücü telefonların içinden dışarıya aktarılamadığı sürece en üst sınıf işlemcilere koşmak işin doğrusu sadece kapitalist tuzaklara düşmek demektir. En iyi telefon “işi”ni gören telefondur.

3_Redmi Note 4

Son tüm modellerinde olduğu gibi Redmi Note 4’dü de yüksek kapasiteli, 4100mAh lik batarya ile donatmış Xiaomi, tüm dünya gençliği (çağdaş ülkeler hariç) vaktinin çoğunu cep telefonu ekranında geçirdiği için bu artık önemli bir hal aldı. Doğal olarak büyük pil kapasitesi psikolojik olarak satışları etkiliyor, her ne kadar bilimsel olarak saf amper değerleri tek başına çok etkili olmasa da. İşin yazılım optimizayon tarafı da bir o kadar önemli, ve bilinçli kullanıcı tarafı tabi ki. 5V 2A hızlı şarj özelliği bulunuyor.

Daha önceki Redmi Note serisi kullanıcıları kamera konusunda hep şikayetçi olmuşlardır, bu sefer çıtayı biraz daha yükseltmiş gibi Xiaomi, 5 lensli 13MP f/2.0 PDAF ve HDR destekli kamera kullanmış, yazının altında resim örneklerini vereceğim, 440TL’ye daha iyisi Şam’da kayısı. Gerçi biz Türk’leri tatmin etmesi imkansız orası başka, öyle bir teknoloji daha yok maalesef.. Ön kamera 5MP yine f/2.0 diyafram aralığına sahip ve yüz tanıma özelliği var.

4_Redmi Note 4

Boyutlar 151 x 76 x 8.35mm, ağırlık 175 gr. Doğal olarak çift sim kart destekli, simlerden biri aynı zamanda SD kart slotu, yeni tabir ile hybrid yapıda yani. Bu arada Redmi Note 4’ün 2 versiyonu var, giriş seviyesi olan 2GB Ram ve 16GB Rom ile geliyor (135$), SD kart girişi olmasa saçma olacaktı ancak dert değil, fiyatı dipte tutmaya çalışıyorlar doğal olarak. Diğer sürüm ise 3GB Ram ve 64GB Rom ile geliyor ve fiyatı 180$. Bunlar lansman fiyatları tabiki de, piyasaya giriş fiyatları 20-30 $ yüksek olacaktır. Olsun, bizim de KAAN‘nımız var . . .

 

 

note 4 picture sample

_note 4 picture sample

 

[views]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x