how install stock android 5 0 lollipop lg g3 d855 root it

LG G3 Android 5, Namı Diğer Çubuklu Şeker’i Bir De Biz Yükleyelim, Lollipop :)

 

 

 

 

 

gsmarena_001

 

 

 

Android Lollipop sürümü’nün ilk çıktığı modellerden biri olan LG’nin G3’ü bugünkü misafirimiz.  Nette araştırınca bir çok link çıkıyor ancak derine inince gördüm ki, direk “kdz” den update edenler, o sürümde kalmışlar, henüz root yok diyenler, bu yüzden custom recovery yükleyemeyenler, tabiki tüm bunların çözümleri var, ancak bilgi seviyesi yüksek olmayan kullanıcılar buralarda bocalıyorlar. Android 5 ile doğal olarak yeni bootloader geliyor, ve uyumlu twrp/cwm sürümleri henüz yok ( tabiki bu her dakika değişebilir ).

Bu yüzden bugün biz daha sağlam bir yöntem ile gideceğiz, hem eski bootloader’ımızı kaybetmeyeceğiz, hem efs ve modem yedeği alacağız, hem de en azından ben test ettim, aynı adımlardan giderek G3’leri sorunsuzca Lollipop’a güncelleyeceğiz. Belirtmek istiyorum bu yöntem XDA’dan Skin1980’e aittir ve yine kendi modladığı TWRP sürümü sayesinde bu işlemi gerçekleştirceğiz.

Sırası ile adımlarımız ve gerekli dosyalar :

1. LG g3 root, PurpleDrake Lite : http://www.androidbrick.com/?p=2698

2. Flashify, TWRP yüklemek için : http://www.androidbrick.com/?p=2714

3. TWRP D855 m/s  skin1980  : http://www.androidbrick.com/?p=2699

4. G3 Lollipop sürümü linki : https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001610450

5. LG G3 android 5 Lollipop root : http://www.androidbrick.com/?p=2715

 

 

PurpleDrake Lite’ı açıp içinden “purpledrake_windows.bat” adlı dosyayı çalıştırıyoruz.  Öncesinde geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama modunu aktif hale getiriyoruz. “purpledrake_windows.bat” cmd ekranında açıldıktan sonra telefonu görecek, “enter” tuşuna bir kaç kere basarak işlemi adım adım sonlandırıyoruz, bu arada telefon download moduna girecek, merak etmeyin, telefon reboot ettiğinde root’lanmış olarak açılacak.

Flashify dosyasının içindeki Flashify.apk’yı telefonunuza kurun, programı çalıştırmadan önce “TWRP D855 m/s  skin1980” dosyasının içindeki “recovery.img”‘ı telefonun ana hafızasına kopyalayın arkadaşlar. Flashify çalıştıktan sonra bu recovery.img dosyasını göstereceğiz ve yükleyeceğiz, böylece G3 Twrp recovery’sine kavuşmuş olacak. Reboot dediğinizde TWRP açacak. Bundan sonrası standart twrp/cwm rom yükleme şeklinde olacak. Linkteki zip formatlı android 5 sürümünü indirip microSD kartınıza ya da telefonun ana hafızasına attınız zaten.  TWRP ekranında önce “wipe, factory reset”, sonrasında “install, from sdcard, rom.zip” adımları ile çubuklu şekeri yüklüyoruz. Telefonu reboot etmeden önce yine ekteki SuperSu’yu flashlıyoruz, yeni sistemimiz açtığında “root”umuz da hazır olsun.

Merak ettiğiniz bir konu olursa sormaktan çekinmeyin, Selamlar.

Not: Yazıyı tecrübeli kullanıcılar için hızlıca geçtim dostlar, tecrübesiz kullanıcılarımız için adımları anlatan ekran görüntüleri ekleyeceğim.

 

LG G4 imei repair, LG G4 imei tamiri, yakında..

 

 

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x