how install stock android 5 0 lollipop lg g3 d855 root it

LG G3 Android 5, Namı Diğer Çubuklu Şeker’i Bir De Biz Yükleyelim, Lollipop :)

 

 

 

 

 

gsmarena_001

 

 

 

Android Lollipop sürümü’nün ilk çıktığı modellerden biri olan LG’nin G3’ü bugünkü misafirimiz.  Nette araştırınca bir çok link çıkıyor ancak derine inince gördüm ki, direk “kdz” den update edenler, o sürümde kalmışlar, henüz root yok diyenler, bu yüzden custom recovery yükleyemeyenler, tabiki tüm bunların çözümleri var, ancak bilgi seviyesi yüksek olmayan kullanıcılar buralarda bocalıyorlar. Android 5 ile doğal olarak yeni bootloader geliyor, ve uyumlu twrp/cwm sürümleri henüz yok ( tabiki bu her dakika değişebilir ).

Bu yüzden bugün biz daha sağlam bir yöntem ile gideceğiz, hem eski bootloader’ımızı kaybetmeyeceğiz, hem efs ve modem yedeği alacağız, hem de en azından ben test ettim, aynı adımlardan giderek G3’leri sorunsuzca Lollipop’a güncelleyeceğiz. Belirtmek istiyorum bu yöntem XDA’dan Skin1980’e aittir ve yine kendi modladığı TWRP sürümü sayesinde bu işlemi gerçekleştirceğiz.

Sırası ile adımlarımız ve gerekli dosyalar :

1. LG g3 root, PurpleDrake Lite : http://www.androidbrick.com/?p=2698

2. Flashify, TWRP yüklemek için : http://www.androidbrick.com/?p=2714

3. TWRP D855 m/s  skin1980  : http://www.androidbrick.com/?p=2699

4. G3 Lollipop sürümü linki : https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001610450

5. LG G3 android 5 Lollipop root : http://www.androidbrick.com/?p=2715

 

 

PurpleDrake Lite’ı açıp içinden “purpledrake_windows.bat” adlı dosyayı çalıştırıyoruz.  Öncesinde geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama modunu aktif hale getiriyoruz. “purpledrake_windows.bat” cmd ekranında açıldıktan sonra telefonu görecek, “enter” tuşuna bir kaç kere basarak işlemi adım adım sonlandırıyoruz, bu arada telefon download moduna girecek, merak etmeyin, telefon reboot ettiğinde root’lanmış olarak açılacak.

Flashify dosyasının içindeki Flashify.apk’yı telefonunuza kurun, programı çalıştırmadan önce “TWRP D855 m/s  skin1980” dosyasının içindeki “recovery.img”‘ı telefonun ana hafızasına kopyalayın arkadaşlar. Flashify çalıştıktan sonra bu recovery.img dosyasını göstereceğiz ve yükleyeceğiz, böylece G3 Twrp recovery’sine kavuşmuş olacak. Reboot dediğinizde TWRP açacak. Bundan sonrası standart twrp/cwm rom yükleme şeklinde olacak. Linkteki zip formatlı android 5 sürümünü indirip microSD kartınıza ya da telefonun ana hafızasına attınız zaten.  TWRP ekranında önce “wipe, factory reset”, sonrasında “install, from sdcard, rom.zip” adımları ile çubuklu şekeri yüklüyoruz. Telefonu reboot etmeden önce yine ekteki SuperSu’yu flashlıyoruz, yeni sistemimiz açtığında “root”umuz da hazır olsun.

Merak ettiğiniz bir konu olursa sormaktan çekinmeyin, Selamlar.

Not: Yazıyı tecrübeli kullanıcılar için hızlıca geçtim dostlar, tecrübesiz kullanıcılarımız için adımları anlatan ekran görüntüleri ekleyeceğim.

 

LG G4 imei repair, LG G4 imei tamiri, yakında..

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet Tatar
8 years ago

S.a ben lg pc suitten android yükseltemiyorum yazılım güncelleme arıyor ama bulmuyor nedeni nedir acaba . telefon yurtdışı imei değiştirildi ondanmı acaba ?

emrah
8 years ago

Merhaba,

Bende lg optımus gpro var buna yeni rom yüklemek istiyorum.
Bu konuda yardımcı olabilecek kimse varmı?

tşk..

esder
8 years ago

s.a bende g3 d850 32gb tlf var lg yazısında kalıyor rom aradım bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Emrah KAYA
9 years ago

modeli d858HK10d-HKG-XX olarak geçiyor.Ama ben de bu modele uygun kdz yi bulamadım zaten.Acaba sizin bulma şansınız var mı?

ömer
Reply to  Ustabas Osman
9 years ago

sa hayırlı ramazanlar dilerim patron seninle nasıl irtibata geçebilirim acaba kardeşim için almış olduğum lg g3 yurt dışı cihaz çekim sorunu ve güncelleme de sorunlar yaşıyorum . konu hakkında nasıl destek alabiliriz senden .
cevapladığın için teşekkür ederim.

Emrah KAYA
9 years ago

Merhabalar,
Bende LG G3 çift hatlı modeli mevcut.Aldığımda imei kaydı yapılmıştı ve android 4.4.2 yüklüydü.Kendim flashtool yardımıyla güncellemeye çalıştım.Ancak çift hatlı modelinin güncellemesi için galiba farklı dosya gerekiyor.Acaba çift hatlı telefonumu nasıl güncelleyebileceğim konusunda yardımcı olma şansınız var mı?

yusuf
9 years ago

merhaba. dün imei tamir işlemimi bitirdim sayenizde
bu günde android 5 kurmaya niyetlendim. ve yine
affınıza sığınarak sizi biraz yoracağım. bir kaç sorum var.
cevaplarınız bilgi düzeyi bana yakın olanlarada ışık tutacaktır;
çünki ben biraz acemiyim. bir çok acemide buraya uğrayacaktır.
1. sorum efs ve modem yedeği alacağız diye yazmışsınız. nasıl efs yedeği alacağımızı anlamadım. imei tamiri sırasında aldığımız modem yedeğim var elimde ama efs yedeği yok.
2. sorum twrp d855 m/s skin1980 dosyasında recovery.img haricinde meta-inf adlı bir klasörde var. bunuda .img dosyasıyla birlikte telefona atacakmıyım?
3. sorum super suyu roma nasıl flashlayacağımı kısaca anlatırmısınız? supersu nun içindeki klasörleri romun içine yapıştırmam gerekiyor galiba nereye yapıştırmalıyım?
4. sorum biliyorsunuz talkbeckle kullanıyorum ben telefonu. erişilebilirlik düzeyi artmıştır diye yüklemek istiyorum. olaki bana uygun olmadı erişilebilirlik açısından bana sorunlu. tekrar eski haline nasıl getireceğim.
ilginizden dolayı çok teşekkür ediyorum. çok soruyorum hakkınızı helal edin.

yusuf
9 years ago

s.a ben merakla imei tamiri ders dizinizin 4. dersini bekliyorum. bu yazınız dikkatimi çekti. her android yükseltilmesi erişilebilirlik açısından iyileştirme yapıyor. bunu o nedenle yüklemeyi düşünüyorum. merak ettiğim imei tamiri yaptıktan sonra bu romu kursam imei eski haline dönermi yeniden imei işlemlerini yapmam gerekirmi? yoksa önce android 5 kurup sonramı imei tamiri yapsam? teşekkürler

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x