Oppo R9 R9 Plus 6

Oppo R9 Plus Satışa Çıkıyor

OPPO-R9

 

Zamanında Çin Seddi’ni yapmaya mecbur bıraktığımız Çin, bugün doğunun yükselen yıldızı ve süper gücü, biz ise 2222 sene önce kurulan o duvarız, yani yerimizde sayıyoruz. 2222 sene öncesinden bahsedip gururlanıyoruz. Daha yerli telefon üretememiş bir ülke olarak kalkıp Çin’in yaptıklarını “çakma” diye beğenmiyoruz. Ne güzel bir milletiz! Bu söylediklerimin Oppo R9 Plus ile ne alakası var değil mi? Çok alakası var. Şimdi bu telefonu alsak ve çevremizden biri görse tepki şöyle: “Bu ne len iPhone kopyası bu.” yada böyle: “Ayy X kişisinin aldığı telefonu gördün mü? O ne öyle yha resmen ayfoon çakması kızımm .s.s” olacak. Başka hiç bir telefon iPhone 6 gibi oval köşelere veya ızgara hoparlöre yada Samsung Edge gibi kavisli kenarlara sahip olamaz tabi! Haşa! Masaya oturmadan önce telefonunu ortaya koyan, toplumdaki statüsünü elindeki telefon ile belirleyen insanlara bakmayın siz, beyniniz var onu kullanın.

Oppo-R9-Plus-1

 

Doktor tavsiyesi ile verilen günlük toplumsal eleştiri ve mesajımızı verdiğimize göre asıl konuya geçebiliriz. Çıktığı ilk gün 180.000 adetten fazla satan Oppo R9’a bir kardeş geldi. Aslında bir “ağabey” çünkü o tam 6″ 1080p FULL HD ekrana sahip bir “phablet”. R9’da bulunan Helio P10 işlemci yerine Snapdragon 652 8 çekirdekli işlemci, 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza bulunuyor.

Telefonu ilgi çekici hale getiren ise selfie bağımlıları için güzel haber içeriyor zira telefonun ön ve arkasında bulunan her iki kamera da tam 16 MP çözünürlüğe sahip! Bunların yanı sıra 4120 mAh pili olan telefon devasa ekranını gün boyu beslemeye yetecek gibi görünüyor. VOOC hızlı şarj özelliği de bulunan telefon sürekli kullanım açısından rahat olacağa benziyor. Bu devasa “selfie phablet” telefon yarın Çin’de satışa sunulacak ve ücreti pek de ucuz sayılmaz: $509

 

OPPO-R9-and-R9-Plus_2

 

Çıkış tarihinden itibaren 4 gün içerisinde 400.000 adetten fazla satan R9 modelinde stok sıkıntısı yaşayan Oppo firması, R9 Plus için önlem alarak üretimi arttırıp stokları doldurmuş durumda ve beklentilerin üzerinde satış olmazsa stok sıkıntısı da yaşanmayacak.

[views]

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x