Xiaomi mi 5 pro

Xiaomi Mi5 Pro İşkence Testinden Çiziksiz Çıktı !

Xiaomi mi 5 pro

Xiaomi Mi 5 Pro yakında piyasaya çıkacak fakat piyasaya çıkmadan önce firma yetkilileri 3D Seramik arka kapağa bir işkence testi gerçekleştirmiş ve videosunu paylaşmış. Testte kullandıkları materyaller ise anahtarlık, bıçak, testere, demir törpüsü, matkap vb. Söylenene göre bu arka kapağın üretimi tam 16 aşamadan oluşuyor.

xiaomi mi 5 pro test

Mi 5 modelinde bulunan cam arka kapağa göre maliyeti %75 daha fazla olan seramik kapak doğal olarak telefonun fiyatını etkilemiş durumda: $550 Bu ürettikleri arka kapak o kadar sağlam ki 8 mohs sertliğinde bir materyali yontabilir. (Mohs nedir? Tıklayınız) Artık test videomuzu izleyelim.

 

Videoda da gördüğünüz gibi telefon hiç bir şekilde çizilmedi ve kutudan çıkmış gibi kusursuzdu. Xiaomi Mi 5 Pro sadece sağlamlıkla değil diğer donanımsal özellikleri ile de dikkat çeken bir “amiral gemisi”. 5.15″ Full HD ekranın altında Snapdragon‘un en güçlü işlemcisi olan 2.15 GHz hızında çalışan 820 modeline sahip olan telefon, 4 GB RAM ve 128 GB ROM ile “amiral gemisi” yakıştırmasını sonuna kadar hak ediyor. Dahası, 16 MP OIS (optik görüntü sabitleme) özelliğine sahip bir arka kamera ile 4 MP Ultrapixel (ultrapixel nedir?) selfie kamerasına sahip. Tüm bu özellikler ele alındığında, uzun süre kullanılabilecek donanıma ve sağlamlığa sahip bir telefon olarak karşımıza çıkıyor mi 5 Pro. Çin’de 6 Nisan’da çıkacağı söylenen telefon hali hazırda bazı online alışveriş site reyonlarında bulunmakta.

[views]

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x