ULEFONE VIENNA 1

Ulefone Vienna vs Vivo X5 Max Hi-Fi Ses Karşılaştırması

Viennafeatures_03

 

Ulefone Vienna, firmanın ilk Hi-Fi ses özelliğine sahip olan telefonu olacak. Telefon bir Hi-Fi çipe sahip fakat ne kadar iyi bir sese sahip olduğunu merak ediyoruz. Merakımızı gidermek adına Ulefone firması çalışanları Vienna’yı diğer bir Hi-Fi ses özelliğine sahip olan Vivo X5 Max ile karşılaştırdı ve sonuçlar biraz farklıydı.

Not: Hi-Fi kısaca gerçeğe en yakın sesi verebilme özelliğidir.

Vivo x5 Max daha olgun ve yüksek ses verirken Vienna da hiç de fena sayılmayacak bir performans göstermiş. Dilerseniz aşağıdaki videodan testi dinleyip kendi yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Ucuz telefonlarda bulunanlardan daha büyük bir hoparlör kullanan Ulefone, Vienna adlı telefonun henüz prototip olması sebebiyle pek tatmin edici bir test yapamamış oldu. Ulefone yetkilileri ilerleyen zamanlarda profesyonel ses ekipmanları ile bir test yapıp bu testi yine YouTube aracılığı ile yayınlayacaklarını duyurdular. Biz de ancak o zaman Hi-Fi ses çipinin performansını anlayabiliriz.

ulefone_vienna_vs_vivo_x5_max_02

 

Ulefone Vienna’nın diğer özelliklerine gelecek olursak:

8 çekirdekli 64 bit MediaTek MT6753 CPU, 3 GB RAM ve 32GB ROM’a sahip olacak cihaz ayrıca 13 MP çözünürlüğünde Panasonic  sensörlü bir arka ve 5 MP bir ön kameraya sahip olacak. Vienna’nın ekranı 5.5″ 1080p çözünürlüğe sahip olacak. Diğer özellikleri ise parmak izi okuyucu, 4g LTE desteği, 3250 mAh batarya ve kızılötesi. Resmi fiyat $199 olarak açıklansa da çıktıktan bir süre sonra kampanyalarla fiyatı düşecektir.

 

vienna-sponsored

[views]

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x