find7 5

Rekabet kızıştı, Oppo 7’nin fiyatına bakın!

Bizden başka tüm dünya vatandaşları yararlanıyorlar bundan !

find-7-astro-black-international-version

Piyasaya çıktığında 599$ etiket fiyatı vardı, rakiplerinin yerinde durmaması sebebi ile bir zaman önce 499$’a düşen Oppo 7’nin fiyatına bir de şimdi bakın, 359$ ! Yeni fiyatı ile muazzam bir fiyat/performans oranı yakalamış oldu, aslında olması gereken de zaten buydu.

http://www.oppomart.com/oppo/find-7/oppo-find-7-32gb-black.html

İlk 2K ekranlı telefon ünvanını alabilmek adına LG G3 ile nerdeyse aynı zamanda piyasaya sürülen Oppo 7, ki aslında bu ünvanı alan ve benim de hala çok severek kullandığım telefon Vivo Xplay 3S’dir, muazzam ekran kalitesi, amoled ayarında siyahları ile IPS’ler içinde önemli bir yere sahiptir, 3gb rami, çıkarılabilir pili, sd kart yuvası ve yine çok şık bildirim ışığı ile kendinden oldukça bahsettirmiştir. Boyur olarak biraz daha ufak kalabilseydi çok daha fazla satardı orası kesin. Oneplus One ile komple aynı yapıya sahip, biri Volkwagen, diğeri Seat misali, yürüyen aksam ve motor aynı, karoser değişik 🙂

OPPO Reno 8 Pro 5G Review

Gelelim bizi ilgilendiren kısma. Oppo 7 bir örnek sadece, daha çoğu marka rekabet yüzünden inanılmaz fiyat kırıyorlar . Daha önce de yazdığım gibi oppomart sitesi dünya genelinde hızlı kargo hizmeti veriyor. Bu fiyatları gördükçe sinir olmamak (kafayı yememek daha doğru olur) elde değil. Biz Türk vatandaşları bu avantajlardan senelerdir mahrum kalmış durumdayız. Allah aşkına arkadaşlar bir yanda Oppo 7 gibi muazzam bir telefon, diğer yanda “Gururla Yerli” adı altında koskocaman bir yalan olan Vestel Venüs, şu an için ikisi de nerdeyse aynı fiyat. Aralarındaki farkları yazmaya gerek duymuyorum. Neden ? Hiç düşündünüz mü ? Neden bizler rahatça internetin başına geçip, parasını ödeyip bu telefonlara sahip olamıyoruz ? 120 tl harç yüzünden mi ? Peki abi o zaman gümrük vergisi desinler alsınlar gerektiği kadarını ama bizi serbest bıraksınlar. Pasaport kayıt meselesi yüzünden mi ? Onun da bana kimse mantıklı bir açıklamasını yapamaz, ben yaparım da burda yazmaya terbiyem el vermez. Tüm vatandaşlar sanki sürekli zırt pırt yurtdışana gidip geliyorlar ya, yurtdışına çıkıp dönen vatandaş’a bu hak veriliyor işte göstermelik. Peki geri kalanlar ? Bu teknoloji almış başını gitmiş, ucunun nereye ulaşacağı meçhul, 2016 yılında piyasa çıkacak olan telefonların neye benzeyeceklerini kimse bilmiyor şu an için, üreticiler bile. 5.5″ de 4k ekranlar tutun, esnek ekranlar yine tutun, 3ghz üzeri 8 çekirdeleri bana bırakın 🙂 8gb ramlari beraber paylaşalım.. Kısaca evimizdeki PC’ler, kullandığımız tabletler, iş yerindeki notebook’lar bir zaman sonra komple kalkacaklar, “telefon” dediğimiz bu küçük dinazorlar hepsinin yerini alacaklar. Nasıl olur ufacık ekran demeyin, şöyle düşünün : Eve geliyorsunuz, masanın üzerindeki şarj dock’una benzeyen alete telefonunuzu yerleştiriyorsunuz. Bu dock’a aynı zamanda bir büyük ekranlı monitör, bir klavye ve bir de mouse takılı, oluyor size süper hızlı bir PC. Üstelik isterseniz Windows işletim sistemi açıyor, isterseniz de Linux. Dock’tan alıp cebinize koyduğunuzda ise yine isterseniz Windows 10, veya alışık olduğunuz Android 6 karşınıza çıkacak.

dual-boot-640x425

Özet : Bu ülkenin vatandaşları bu hızlı gelişmelerden daha ne kadar süre ile geri bırakılmaya çalışılacak ? Sadece özel sektör değil, Devlet bu işe ne zaman bir son diyecek ? Daha ne kadar kanımız emilecek ? Kapitalizmi anlarım da, Müslüman kapitalizm ne demek onu bana kimse anlatamaz kusura kalmayınız.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Serdar
9 years ago

Ulan bi bitmediler ya dünyada kalmadı biliyor musunuz bu hırsızlık, hem daha zor ya anlatımı filan değiştirerek böyle bir yola sapmak koy bu sitenin linkini osman beye teşekkürler yaz bitti gitti. Adı batsın sitedeki anlatımı okudum, sizin anlatımınızda ki nükteler nerede ? Esprili havanın zerresi kalmamış :)) Nerdeee o “hazır mıyız telefonları bozmaya” :)) Girdim siteye üye oldum mesajımı da yazdım, yayınlarlar mı bilmem hakaret de yok kötü bir ifade de nasihat ettim sadece.
Bu ülkedeki insanlardan çok zaman önce umudunu kesmiş biri olarak sizinde inancınızı yitirmenize katkım olsun istemem elbette ama, bence paylaşım olayı büyük bir yalandan ibaret. Bu tarz çalışmaların maddi olarak karşılığını almalısın ve hep almalısın. Bir yöntem bul bedava bilgi olmaz. Bedava paylaşım yapanlar bir sürü bedavacı hırsız tarafından yaptığı işten verdiği emekten soğutulurlar. Bi zaman sonra sende nefret edersin. Ha bir yöntem daha var iyilik yapar denize atarsın halik bilmez ise malik bilir :))

Serdar
9 years ago

Hocam selam, snaprdragon derslerini (1,2,3,4) alttan almak için geldim baktım ki parola koruma var :))
Dersleri kaçırdık mı 🙂 bana bir adet mi 3 gelecek bir kaç güne kendim denemek istiyordum.

M. S.
9 years ago

mi note pro da etkilense su fiyatlardan da ucuz cıksa ne güzel olur 😛

Fahri
9 years ago

Arkadaslar telefon kavramını sace iphone olarak biliyorlar oysaki adini bile bilmedilleri ne canavar telefonlar var

İsmail Altıntaş
9 years ago

😀 😀
Abi be. S6 ile donanım konusunda ringe çıkamayınca müzakerelere başlayarak kendilerinin daha iyi olduğunu nasıl açıklamışlar bir bak.
1. Daha sezgisel ve kullanıcı dostu, daha az zengin özellikli bir platform ile kullanıcı arayüzü kombinasyonu. 😀
2.Telefonunun arka kapağında yağlı parmak izi lekeleri.
3.Tamamen metal tasarım.
4.Her yönüyle yüksek performans.
5.Zamanında yapılan OS güncellemeleri.
6.Tecrübe ve bakım. 😀 😀 😀

Otomobil sürmek her zaman keyiflidir. Bazı trenler ne kadar hızlı olsa da.. 😀 😀

İsmail Altıntaş
9 years ago

“aynı donanım üzerine kitli bir embesil sistem ”

Büyüksün baba.. 😀

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x