Windows 10 Deneyimi Bu Defa Tabletimizde


Full HD IPS ekranı, dört çekirdekli işlemcisi ve 4 GB RAM’i ile EZpad 6 yeni gözdemiz.

Tablet mi PC mi?

Windows 10 işletim sisteminin eski Windows sürümlerinden en büyük farkı, platformlar arası bağlantıyı çok iyi bütünleştirebilmesi dersek yanılmış olmayız. Özellikle dokunmatik ekran barındıran tabletlerde ve bazı dokunmatik ekran destekli laptoplarda kendini bu konuda ispatlamış olması, üreticileri mobil aygıtlarda nispeten daha dar bir kapsamı olan Android işletim versiyonlarını kullanmak yerine, doğal olarak daha geniş bir market hacmine ve kullanılabilirliğe ulaşması sebebiyle Windows işletim sistemlerini kullanmaya yöneltti. Konuya tam da bu açıdan yaklaşan bir ürün olarak karşımıza çıkan EZpad 6’nın bize vadettikleri dikkatimizden kaçmadı.

EZpad 6

 • Microsoft Windows 10 64bit OS
  Windows 7’nin beklenen etkiyi yaratmamasının ardından, efsanevi “Başlat menüsünü” tekrar hayatımıza dahil eden Windows 10 ile optimum masaüstü deneyimini yaşayacağımız kesin.
 • Intel Cherry Trail Mimarili Atom Z8350 (1.44GHz – 1.92GHz)
  Onda v80 Plus‘tan farklı olarak daha güçlü ve verimli bir işlemci ile karşımıza çıkıyor EZpad 6. Mobil platformlar için özel verimlilik ve güç tasarrufu mantığı ile üretilmiş Atom işlemciler vesilesi ile uzun saatler bize yetecek olan bir tabletimiz var. Ayrıca, ihtiyaç dahilinde otomatik hız artırımları yararıyla, birden fazla uygulamayı veya programı kullandığımız zamanlarda işler Arap saçına dönüp çökmeler donmalar olmadan yolumuza bakabileceğiz.
 • Intel HD Graphics 400 Grafik İşlemcisi
  Standart görüntü ve video düzenleme, mobil oyunları oynama gibi düşük güç isteyen işler için yeterli geleceğine inandığımız dahili grafik işlemcisi.
 • 11.6 inç Full HD IPS, 1920 x 1080 Çözünürlüklü Dokunmatik Ekran
  TF ekranlardan farklı olarak daha geniş bir renk yelpazesi sunan IPS ekranlar, Full HD çözünürlükle birleşince düşük açılardan dahi bozulmayan görüntüler sunmaları sayesinde çok daha güzel oluyorlar. Dizi, film takip edenler için birebir.
 • 4GB DDR3L RAM 
  Yazısında şikayetimizi dile getirdiğimiz Onda V80 Plus’tan farklı olarak, 2 GB yerine bu defa 4 GB RAM ile karşımıza çıkan EZpad 6, çoklu işlemler, birden fazla programları aynı anda yürütebilme gibi durumlarda zorlanmayacak gibi duruyor.
 • 64GB eMMC ROM
  “Bu kadarcık depolama alanı neyime yeterki?!” dediğinizi duyar gibiyim. Demeyin. Yazar olarak ben bu yazıyı 64 GB depolama alanı olan 4 yıllık Macbook Air’de yazıyorum. Bulut sistemlerini kullanan veya arada bir bilgisayarında temizlik yapmaya üşenmeyip gereksiz dosyalarınızı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı silen biriyseniz, bir de yanınızda harici bir HDD varsa hiç dert etmenize gerek yok. Bu arada EZpad 6 ile 128 GB’a kadar artırılabilir hafıza şansınız olduğunu da ekleyelim. Macbook’ta o da yok…
 • Mini HDMI Çıkışı
  Bu sayede tabletinizi bir kenarıya koyup, salondaki televizyonunuza bağlayıp en güzel filmlerin tadını çıkarabilir veya daha ciddi işler için geniş bir ekrana ihtiyacımız olduğunda kullanabiliriz.
 • 2.0 Mp Ön Kamera
  Sanatsal özçekimlerimiz için ne kadar yeterli olacağı tartışılır fakat Skype gibi video-chat özelliği olan uygulamalarda işimize yarayacağı kesin.

1480921316549483

Bağlantılar ve Batarya

Bluetooth 4.0 ve b/g/n serisi WiFi sayesinde aksesuarlarımızı özgürce kullanıp, sosyal ağların altını üstüne getirebiliriz. Daha önce bahsettiğimiz mini HDMI girişinin yanında mini USB girişi ve kulaklık girişimiz de var. Diğer taraftan, 7000mAh, Li-ion polymer bataryamız sayesinde 5 saate kadar video oynatma süresine ulaşabiliyoruz. Ek olarak cihazın alt tarafında, Apple ürünlerinden tanıdık olabileceğiniz manyetik bağlantılar sayesinde klavyemizi çok kolay bir biçimde entegre edip laptop haline getirip tam anlamıyla çalışma ortamını kurabiliyoruz.

EZpad 6

1480921319626222

Son Olarak

Her ne kadar fotoğraflarda ve inceleme videosunda bulunsa da ne yazık ki klavye ürüne dahil değil. Lakin amaca yönelik olarak cüzi bir ek ücret karşılığında onu da sepete ekleyebilir, yılbaşına güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.
$317 gibi bir fiyat etiketinden yılbaşına özel indirimle %59 indirimle $189,99‘a alıcılarını bekliyor.

Jumper EZpad 6 Satın Al

NOT: Ürünün beraberinde geldiği işletim sistemi, ürüne has olarak optimize edildiğinden herhangi bir root veya flash garanti kapsamı dışına çıkmasına sebebiyet vermekle kalmayıp, ürünün kullanımında da sorunlar doğurabilir.

Leave a Reply

Please Login to comment
  Subscribe  
Bildir